Amd Ekran Kartı Güncelleme Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Mr.Shameless

Mr.Shameless

Üye
    Konu Sahibi
Amd Ekran Kartı Güncelleme Sorunu
Selamlar arkadaşlar Bugün ekran kartımı güncelledim fakat güncellerken arada bir uygulama (amd catalyst) yanıt vermiyor falan dedi. Her neyse ekran kartımı güncellemek için AMD catalyst uygulaması dosyaları falan indirdi sonra da bilgisayarınızı (laptop) yeniden baslatiniz dedi ben de başlattım Windows hazırlanıyor bilgisayarınızı kapatmayiniz yazılı ekranda baya (gerçekten baya bı sure) bekledim sonra gittim başka bi şeylerle falan uğraştım geldiğimde bilgisayar açılmıştı ama bı sorun vardi. Parlaklığı değismiyodu ve amd'nin uygulamasına girmek istediğim zaman hata veriyodu. Dxdiag komutunu yazaraktan ekran kartı özelliklerine baktım ve AMD Radeon yerine Microsoft falan yaziyodu ve alttaki bölümde de grafik cihaz sürücüsü hata kodu 43'ü arayın yaziyodu. İnternetten biraz araştırdım ve bikac çözüm yolu buldum fakat pek guvenemedim sizin onerebileceginiz bi çözüm yolu var mı? Garantisi hala geçerli (aslında bilgisayar daha yeni) sizce servise mi yollasam? Yardımlarınız için şimdiden tesekkurler.

PALA.

PALA.

Üye
Selamlar arkadaşlar Bugün ekran kartımı güncelledim fakat güncellerken arada bir uygulama (amd catalyst) yanıt vermiyor falan dedi. Her neyse ekran kartımı güncellemek için AMD catalyst uygulaması dosyaları falan indirdi sonra da bilgisayarınızı (laptop) yeniden baslatiniz dedi ben de başlattım Windows hazırlanıyor bilgisayarınızı kapatmayiniz yazılı ekranda baya (gerçekten baya bı sure) bekledim sonra gittim başka bi şeylerle falan uğraştım geldiğimde bilgisayar açılmıştı ama bı sorun vardi. Parlaklığı değismiyodu ve amd'nin uygulamasına girmek istediğim zaman hata veriyodu. Dxdiag komutunu yazaraktan ekran kartı özelliklerine baktım ve AMD Radeon yerine Microsoft falan yaziyodu ve alttaki bölümde de grafik cihaz sürücüsü hata kodu 43'ü arayın yaziyodu. İnternetten biraz araştırdım ve bikac çözüm yolu buldum fakat pek guvenemedim sizin onerebileceginiz bi çözüm yolu var mı? Garantisi hala geçerli (aslında bilgisayar daha yeni) sizce servise mi yollasam? Yardımlarınız için şimdiden tesekkurler.
Program ekle kaldıra bakın Amd sürücüleri yüklümü, yükle ise şu adımları inceleyin
1)Denetim masası>Aygıt yöneticisi>Görüntü bağdaştırıcıları>Amd Radeon yüklümü? yüklüyse eski sürücüye geri dön seçeneği var, sağ tıkla özelliklerde.
2) Sistem geri yükleme yapınız(en son yükleme yaptığınız tarihe)

3) Bunaların hiç biri düzeltmiyorsa program ekle-kaldırdan yazılımı kaldırın ardından
burdaki uygulamayı yapıp sürücüyü AMD nin sitesinden indirip kurun.
Bunun için biraz araştırma yapmalısınız, bilgisayar bu herşey olabilir sorumluluk size aittir riskli bir iştir.
Ekran kartı en riskli donanımlardandır yanlış driver yüklenmesi durumunda windows hiç açılmayabilir.
Çözüm bulamazsanız tecrübeli birinden veya servisten destek alın

Son düzenleme:
Mr.Shameless

Mr.Shameless

Üye
    Konu Sahibi
Sağol kardeşim ben aldığım yere götürdüm bana laptop kendisini mavi ekrana atana kadar laptopu açıp kapatmak ve sorun gider bölümünden laptopu sifirlamam soylendi.

PALA.

PALA.

Üye
Geçmiş olsun, söyleyene kadar kendileri niye yapmamışlar ? Açıp-kapatarak mavi ekran mı gelir ?
Shift tuşuna basılı tutun ve bilgisayarı yeniden başlata tıklayın mavi ekran gelir. Oradan gerekli sıfırlamayı yaparsınız

Mr.Shameless

Mr.Shameless

Üye
    Konu Sahibi
Aslında kapatıp açarak çoktan yaptım şu an sifirliyo ama yinede ilginiz için teşekkürler.

franklinda

franklinda

Üye
Gereksiz uygulama aygıt yöneticisine girip driveri el ile yüklemeniz yeterli olacaktı :)

Mr.Shameless

Mr.Shameless

Üye
    Konu Sahibi
Araştırmıştım aslında ama yine de kendi başıma is yapıp daha kotu yapmayı göze alamadım çok anlamıyorum driverdan falan o yüzden.

franklinda

franklinda

Üye
Şimdi sıfırlanacak ye aynı driveri tekrar güncelleyecek :)

PALA.

PALA.

Üye
Ben win 10a ilk geçtiğimde yeni sürücüyü kurdum o gitti 6 ay önceki eski sürücüyü kurdu.
Eğer yeni oyun oynamıyorsan fazla birşey fark etmez devamlı güncelleme ekran kartını. Windows senin yaptığın güncellemeyi kaldırıp kendi güncel kabul ettiği sürümü kurmaya çalışmış olabilir. Sıkıntı bundan kaynaklanır genelde

• Beğen
Tepkiler: Mr.Shameless

MaxipmaN

Üye
markası ne servisi dandikmiş görünüşe göre.
amd bir hata verdi mi olay formata kadar gider doğrudur ama hiç uğraşmamışlar demekki bir şeyden haberleri yok.

Mr.Shameless

Mr.Shameless

Üye
    Konu Sahibi
markası ne servisi dandikmiş görünüşe göre.
amd bir hata verdi mi olay formata kadar gider doğrudur ama hiç uğraşmamışlar demekki bir şeyden haberleri yok.
Markası Asus Evkur'dan aldık.

franklinda

franklinda

Üye
Tabi aldın evkura gittin bunu önerebildiler :)

laptoplarda ekran kartı driverini mümkün oldukça üreticinin sitesinden indirin amd nin sitesinden değil :)

• Beğen
Tepkiler: teknognc

MaxipmaN

Üye
Tabi aldın evkura gittin bunu önerebildiler :)

laptoplarda ekran kartı driverini mümkün oldukça üreticinin sitesinden indirin amd nin sitesinden değil :)
taş devrinden kalma idi benim samsungun driveri, amd nin sitesinden indirmek şart bazen.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
taş devrinden kalma idi benim samsungun driveri, amd nin sitesinden indirmek şart bazen.
2011 yılından kalma sürücü var samsungun sitesinde o zamandan bu zamana belki 100 farklı güncel sürücü çıktı. Win10 kullanıyorsan zaten o eski sürücüden verim alınmıyor denedim.Güncellemeleri abartmadan belli aralıklarla yapmak yeterli.
Asus samsung gibi değil sattığı malın arkasında duruyor.Ürünü satan ilgilenmemiş o ayrı mesele.

MaxipmaN

Üye
2011 yılından kalma sürücü var samsungun sitesinde o zamandan bu zamana belki 100 farklı güncel sürücü çıktı. Win10 kullanıyorsan zaten o eski sürücüden verim alınmıyor denedim.Güncellemeleri abartmadan belli aralıklarla yapmak yeterli.
Asus samsung gibi değil sattığı malın arkasında duruyor.Ürünü satan ilgilenmemiş o ayrı mesele.
samsung programında gözüken sürüm 12 veya 13. sürümlerdendi ve leş gibi kasıyordu oyunda :zong:
bende 8.1 var ama windows 7 yapacağım ya da yaptıracağım. :spr

PALA.

PALA.

Üye
samsung programında gözüken sürüm 12 veya 13. sürümlerdendi ve leş gibi kasıyordu oyunda :zong:
bende 8.1 var ama windows 7 yapacağım ya da yaptıracağım. :spr
win10 sistem kaynaklarını fazla çalıştırıp performansa dönüştürüyor.Haliyle eski donanımda ısınma kasma kaçınılmaz.
Ekran kartı ayarlarını dengeli olarak ayarlayın ve oyunlarda işlemci hızınızı %70 lere çekin rahatlayacaktır.

MaxipmaN

Üye
win10 sistem kaynaklarını fazla çalıştırıp performansa dönüştürüyor.Haliyle eski donanımda ısınma kasma kaçınılmaz.
Ekran kartı ayarlarını dengeli olarak ayarlayın ve oyunlarda işlemci hızınızı %70 lere çekin rahatlayacaktır.
ekran kartı yüksek performansta fişte takılı iken, 600mhz çekirdek frekansı olduğundan ısınmıyor, işlemci de %90 ayarlı idi. zaten oyun oynamıyorum dengelide %100de duruyor :spr

PALA.

PALA.

Üye
dengelide %100de duruyor
Ekran kartının ayarlarını için dengeli demiştim. Yüksek performanas veya kalite pek yaramıyor eski donanıma.
Zaten işlemci ve ekran kartının soğutmasını aynı bakır boruya bağlamışlar biri ısınsa diğeride etkileniyor.
Nvidia için böyle bir söylenti var aslı var mı bilmiyorum ?

Son düzenleme:
cihanata_1

cihanata_1

Üye
ekran kartının driverını sitesinden yeniden yükleyin:)

Üst Alt