AMD - AMD pc topluyorum birazdan alıcam acil yardım...

Sponsorlu Bağlantılar

Luck Star

Luck Star

Üye
    Konu Sahibi
AMD - AMD pc topluyorum birazdan alıcam acil yardım...
Abimin asker arkadaşının meşhur pc mağazalarından birinin bayiliği varmış. Baya ucuza alabiliyoruz ancak fazla pc ihtiyacı olmadığı için uygun bir amd toplamayı düşünüyoruz. vatanda 2000-2500 e denk gelen sistem 1300-1700 civarı bizde.

Şimdi amd işlemcilerden fiyat/performans olarak en iyisi hangisidir ?

fx x8 8300 nasıldır ? Birileri gelirse sevinirim :)
up

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Abimin asker arkadaşının meşhur pc mağazalarından birinin bayiliği varmış. Baya ucuza alabiliyoruz ancak fazla pc ihtiyacı olmadığı için uygun bir amd toplamayı düşünüyoruz. vatanda 2000-2500 e denk gelen sistem 1300-1700 civarı bizde.

Şimdi amd işlemcilerden fiyat/performans olarak en iyisi hangisidir ?

fx x8 8300 nasıldır ? Birileri gelirse sevinirim :)
up
hiçbir fikrim olmamakla birlikte ihtiyacınız yoksa toplamayın ihtiyacınız olduğunda alın derim. fiyat/performans ürünü bana biraz pazarlama taktiği gibi bir ifade gelir her zaman. onun haricinde en iyi çözüm kesenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olandır. pc yi hangi ihtiyacınız için alacaksanız ona göre bir seçim yapmak daha mantıklı olur. sadece işlemci olarak değil, diğer bileşenleri de göz önünde bulundurmalısınız. orta seviye ürünlewr genelde fiyat/performans ürünü olarak tabir edilir. bir siteden amd işlemcilerin fiyatlarına baktımda nerdeyse fiyatları modellere göre 20-50 tl arası artışlarla yukarı doğru gidiyor seçim yapmak zor uzun süredir uzağım pc bileşenlerine en son 4 yıl önce topladım o zamandan beri hiç takip etmöiyorum rahat beni 2 yıl daha götürecek gibi duruyor elimdeki.

Luck Star

Luck Star

Üye
    Konu Sahibi
Ben de en son 2008 de topladım halen normal işlerde yetiyor ancak oyunlarda sıkıntı çıkarıyor.

AMD X8 FX8300 3.2GGhz 32nm 95 Watt = 390 TL
8Gb x2 1600Mhz CL11 Kingston Ram = 300 TL
r9 270 oc vaporx 265bit 2gb = 500 TL
gigabyte 980A 2x ekran kart 4x ram slot = 250 TL

Şimdi ya bunlar veya

GTX 960 = 700 TL
R7 370 = 550-600 TL
i5 4690 = 700 TL
amd fx 8320 125 watt 3.5ghz = 460 TL
amd fx 8350 125watt 4ghz = 560 TL
amd fx 95watt 4ghz 8370 = 640 TL

arasında seçim yapabilirim. geliş fiyatına veren bir abimiz var ondan dolayı hazır uygun fiyat bulmuşken alayım dedim. Her üründe ortalama 50-60 lira ucuzluk oluyor.

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye

denisjr

denisjr

Üye
Merhaba ben de artık bir kaç parça değiştireceğim. Ne zamandır araştırıyorum karar veremedim kaç ay oldu. Geçen hafta sonu vatanbilgisayara gittim.
Bana şu ana kartları önerdi. Fakat neden aralarında bu kadar fark var anlayamadım.
650 TL
375TL

İşlemci olarak bunu almak istiyorum.. Bende şuan x6 6100 var.
643TL

Ram Ripjaws 8 gb kullanıyorum ama 1600 mhz 1 tane daha 8 lik alsam mı?

Sizce bunlar nasıl?

romedon

romedon

Üye
yıllardır pc toplarım. amd sistemde topadım fakat gpu olarak nvidia al.
gtx 960 a yönel

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Vatanda Fiyatlar Çok Oynamaz Doların 4 Lira Filan Olması Lazım O Dediğinin Olması İçin Diğer Yerlerden Alırsan Çok Fark Etmez geçen Samsung 850 Pro Alacaktım Orada 319 TL İdi Netten 300 Tlye Aldım Çok Fark Olmaz Yani Vatandakiler Kaliteli İYi Ürünlerdir Fiyati DÜşük Olanları Araştır Bir Harfi Fİlan İllaki Bişeyi Eksitir Düşüktür Yada

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Merhaba ben de artık bir kaç parça değiştireceğim. Ne zamandır araştırıyorum karar veremedim kaç ay oldu. Geçen hafta sonu vatanbilgisayara gittim.
Bana şu ana kartları önerdi. Fakat neden aralarında bu kadar fark var anlayamadım.
650 TL
375TL

İşlemci olarak bunu almak istiyorum.. Bende şuan x6 6100 var.
643TL

Ram Ripjaws 8 gb kullanıyorum ama 1600 mhz 1 tane daha 8 lik alsam mı?

Sizce bunlar nasıl?
375tl olan anakart işini görecektir, iki katı para verip diğerini almaya şu an için lüzum yok bence. görebildiğim tek fark usb3.1 olması sanırım
işlemci olarak 8350 iyi bi seçim olacaktır 6100e göre
8gb ram aslında günümüz oyunlarına şu an için yeterli ama ilerde artık minimum gereksinim haline gelecek, yani 8gb alıp 16gb kullanabilirsiniz.
3 sene rahat götürür bu sistem sizi, sonra ddr4 ramler iyicene yaygınlaşınca sanırım ddr4 sisteme geçme zamanı gelmiş olacak :)
ekran kartınız nasıl bu arada?

denisjr

denisjr

Üye
Ekran kartım asus r9 270x ben bayılıyorum ekran kartıma ama yine de sizin değerli fikrinizi almak isterim. çok çok memnunum fakat tek eksiği tabiki asusun saçma sapan uyumsuz güncellemeleri. Bu arada dd4 şimdiden yaygınlaşmaya başladı ana kartta sanırım buna göre uyumlu bir şey çıkmadı bu yüzden 375 tl şuan benim için süper süper bir şey...

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Ekran kartım asus r9 270x ben bayılıyorum ekran kartıma ama yine de sizin değerli fikrinizi almak isterim. çok çok memnunum fakat tek eksiği tabiki asusun saçma sapan uyumsuz güncellemeleri. Bu arada dd4 şimdiden yaygınlaşmaya başladı ana kartta sanırım buna göre uyumlu bir şey çıkmadı bu yüzden 375 tl şuan benim için süper süper bir şey...
ekran kartınız kötü değil, yeterli bence de. ddr4 yavaş yavaş yaygınlaşıyor doğru ama hala ddr3'lerin yerini alamadı ddr3 yaşamını en az 2 sene daha rahat sürdürür kanımca. bütçeniz dahilinde işlemci yükseltmeniz yeterli olacaktır

denisjr

denisjr

Üye
Bu hafta sonu alıyorum o zaman :) Teşekkürler düşünceleriniz için.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Bilgisayar işlerinden anlamam ama bazen amd görüyorum ilginç geliyor sanki performanslı bir havası var. Amd'nin olayı nedir neden amd

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Bilgisayar işlerinden anlamam ama bazen amd görüyorum ilginç geliyor sanki performanslı bir havası var. Amd'nin olayı nedir neden amd
fiyat/performans durumu söz konusu.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
990fx üst seviye chipset
Daha fazla pci-e ve sata sağlıyor
Aynı zamanda overclock da daha iyi sonuç veriyor

Tavsiyem 970A lı anakart almayın

8350 yi kendi pc im de kullanıyorum
4.5ghz de stabil overclockla kullanıyorum

Benchmarklarda
4670 i geçiyor
4770k nın biraz aşağısında kalıyor
Gpu olarak
Gtx 960 veya R9 380 alanilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: ceza87
denisjr

denisjr

Üye
Ekran kartından memnunum.. Sadece ana kartta karar veremedim gibi. Kimileri kötü, sorunlu diyor. Kimileri bu fiyata bu kalite harika diyor.

denisjr

denisjr

Üye
Yav vatana geldim ana kart almaya msi970 game daha sonra fx 8350 alcam dedim. Adam çıkardı bana ürünleri onları alma bunu al. Eskiyi eskile yenileme diyor.
İşlemci: i5 6400
Anakart: Asus z170 pro game
ne yapsam karar veremedim vatanda kahve içip düşündüm. Hiç bir şey almadan geri geldim eve...