Haber Alman Otomobil Üreticileri HERE Maps'i Satın Alıyor!

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Alman Otomobil Üreticileri HERE Maps'i Satın Alıyor!
Nokia HERE Maps'in uzun zamandır satılma haberleri artık son bulmak üzere çünkü Wall Street Journal'ın son haberine göre Alman otomobil devlerine gidiyor.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Audi, BMW ve Mercedes'in Nokia HERE Maps'i satın almak noktasında 2.7 milyar dolar ödemek için anlaştığı belirtiliyor. Üç büyük üreticinin satın alma işlemini gerçekleştikten sonra ise Fiat, Chrysler, Ford, Renault, Toyota ve General Motors gibi diğer şirketleri de HERE Maps'e yatırım yapmaları yönünde davet edeceği söylenenler arasında yer alıyor.

Audi, BMW ve Mercedes'in Nokia HERE Maps ile bu kadar ilgilenmesinin nedeni ise bu tarz bir harita bilgisini günümüzde Google haricinde bulmanın oldukça zor olması. Harita bilgileri çok büyük önem taşıyor ve Avrupa bölgesi için en doğru bilgiyi HERE Maps sağlıyor. Önümüzdeki hafta içerisinde netleşmesi beklenen satın alma süreci uzun zamandır büyük bir merakla bekleniyor.

Ekli dosyalar

Invoke

Invoke

Üye
Güzelim uygulama ve epey işime de yarıyor. Benim kullanımımı etkilemesin de kim alırsa alsın. :D

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Türkiye de Yandex ile yarışıyorlar. Yandex istanbuldaki metrolara kadar girmiş. Hadi yarışın kazanan Türk milleti olacak :D

Emre

Üye
Here sadece otomobil devlerine kiralandı.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Bmw ve Mercedes neyse de Audi Vw Grup dahilinde yani kendisi icin böyle bir satinalma sürecine giremez.Keza Fiat ve Chrysler da ayri ayri Fiat Grup catisi altindadir.Vw Grup veya Fiat Grup ikisi arasindan biri alir varsa haberin asli tabiki.
Yandex neden hic konusulumuyor here'dan daha iyi oldugunu düsünüyorum kendi kullandigim ülke olarak konusuyorum tabiki Avrupa genelini bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: abandonware
yeumyang

yeumyang

Moderator
nokıa icin here altın yumurtlayan kaz satacagını sanmam kiralarsa bilemiyorum

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
here başka bir şey ya. gerçekten üstüne görmedim. Umarım bozulmaz bu süreçte

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Nokia'nın paraya ihtiyacı oldugunu düşünürsek kiralaması daha mantıklı.

Marco Laren

Marco Laren

Üye
adam telefon yapacak kiralasin onuda artik

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Konu ile ilgili bilgilendirme;
Here sadece HD ve 3D olarak 4 büyük ülke icin hazırlanıyor, yollar, binalar, istasyonlar gibi, yüksek boyutlu sistemler ile donatılıyor.

satın alma olayına gelirsek söylentide gecen rakam Nokia tarafına geliştirmesi icin verilmiş olabilirmi?
detaylar ve görsel tanıtım burada

indirilebilir destekleyen sistemler burda
Konu hakkında acıklamalı olarak bildiriler yapılmış,

• Beğen

MaxipmaN

Üye
komple herşeyi satın, para ile ömür boyu tatil yapın

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Kim satın alacakki, otomotiv devleri here yi satın alsa kendilerimi geliştirecek
ekibide alması lazım ki kendi başlarına iş yapsın ;)

ben olsam kiralık olarak Nokia nın benim adıma iş yapmasını isterim, bu şekilde insanların begenisini kazanıp otomobillerimi satarım
amac bu yönde Here satın alınacak bir parca veya yazılım degilki
here kendi başına bir devlet :D

• Beğen