Akıllı saatler ile ilgili bölüm var mı? Yoksa neden yok?

Sponsorlu Bağlantılar

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Akıllı saatler ile ilgili bölüm var mı? Yoksa neden yok?
Forumda tam 12 gündür akıllı saatler ile ilgili bölüm arıyorum . Açıkçası ilk başlarda utandım konu açmaya, "adam bi bölümü bulamıyor ya" diye dalga geçerler diye :D .

Ama artık yoruldum, böyle bir bölüm varsa nerede? Yoksa neden yok?

Akıllı saatler günümüzün en yeni ve en güzel teknolojilerinden bir tanesi, böyle bir forum gerekli, neden mi? Çünki şu an bile akıllı saatlerde kullanılan 4 farklı işletim sistemi var (kullanıcıların kendi yaptıkları işletim sistemlerini saymıyorum bile), ve %95 ine kolaylıkla uygulama yükleniyor (Android işletim sistemli olmasa bile), sistemle oynamalar yapılabiliyor. Akıllı saat kullanıcılarının çoğu bu cihazlara uygulama yazmanın, ROM yedeklemenin mümkün olduğunu bilmiyor (Çünki kaynakların %50 si rusça, %40 ı ise ingilizce, geri kalan %10 diğer dillerde). İyi derecede rusça ve ya ingilizceniz yoksa işiniz inanılmaz derecede zor. Böyle bir forum olsa kendi dilimizde paylaşımlar yapabiliriz, saçma Google Translate cümlelerine ihtiyaç duymayız (bazen rusçadan çeviri için kullanıyorum ve aşırı berbat, söz çevirince bile yanlış çeviriyor). Birinin sorunu olduğunda yardım edebilir, cihazlarımızın ROM yedeklerini bir-birimizle paylaşır ve onları deneye bilir, yeni öğrendiklerimizi (hatta keşfettiklerimizi, keşfedilecek o kadar çok şey var ki, yanlışlıkla bile yeni şeyler bulmak mümkün) yazar, Custom ROM yapa biliriz.

Eğer ki böyle bir forum varsa lütfen linkini verin, aramaktan çok sıkıldım :D

• Beğen
Tepkiler: Ozan ve ANIL

ANIL

ANIL

Admin
Aksesuarlar bölümümüz var. Onun haricinde haberler için Cep Genel bölümünü de kullanıyoruz. Talep doğrultusunda ayrı bir bölüm de açabiliriz tabi.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş ve Nuru TaşDemir
furyzer0

furyzer0

Üye
Türkiye de daha akıllı saatler pek yaygınlaşmadı ondan dolayı şimdilik akıllı saatlere rom olayları pek ilgi görmez diye düşünüyorum daha sokakta hiç gözüme çarpmadı akıllı saat kullanan

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Türkiye de daha akıllı saatler pek yaygınlaşmadı ondan dolayı şimdilik akıllı saatlere rom olayları pek ilgi görmez diye düşünüyorum daha sokakta hiç gözüme çarpmadı akıllı saat kullanan

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]
Aynen, hatta bir kaç tanıdığım aldı ama artık sıkıldı diye kullanmıyor, bi bilseler nasıl bir nimet var ellerinde :D

• Beğen
Tepkiler: furyzer0
furyzer0

furyzer0

Üye
güzel oldu bu akıllı saatlerde her markanın kendi işletim sistemini geliştirmesi umarım bu çeşitlilik mobile de vurur :)

Sent from mTalk

• Beğen
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Akıllı saatler şu an isteksiz bir üretim ve düşük pil sıkıntısı var. Ama Çinde orijinal üretim yapan ve gerçek stok Android işletim sistemi ile çalışan markalarda var.
No1
Zgpax
Round 3g
Ve bir bir sürü daha var. Hatta bazıları lg urbane büyüklüğündeki saate tam telefon donanımı koyabilmiș kamera wifi bt gps. Bakınız zgpax s82 s8 ve no1 d5 kamerasız wifi 3g çember.

Normal markalar wear işletim sistemi kullanır. Androidin Watch sistemi.

Bazı markalar mtk yonga kullanır ama tam işlemci değil java yada düz sistem sadece bilirim vs koyarlar nabız vs olur. Bu Appscoom yada T

Birde yansan replika ürünler var yere düşse elinde kalır z09 u8 u9 u10 ve a plus veya Iwatch kopyaları. Size önerim bulaşmayın. Türkiye de bazı firmalar kendi marka logosu koyar 490 tl ye kadar fiyat koyar lakin 15 dolara toptan geliyor Çinden. Quadra dark vs.

Yani alacaksanız samsung lg yada Android işletim sistemi ve mtk olanları alın

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Bence akıllı saat
Sanal Gerçeklik Gözlüğü VR

İkisi bi başlık altında olsa iyi olur

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve ANIL
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Hayır akıllı saat konu olmaz giyilebilir teknoloji ana konusu altımda akıllı saatler /vr/akıllı bileklik vs olmalı

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: TheLastWarrior ve ANIL
cihanata_1

cihanata_1

Üye
Giyilebilir Teknoloji için bir bölüm düşünülebilir:)

• Beğen
Tepkiler: TheLastWarrior, Nuru TaşDemir ve ANIL
ANIL

ANIL

Admin
Aynen bende Giyilebilir Teknolojiler bölümünü düşünüyorum. Hepsini bir arada toplamış oluruz.

• Beğen
Tepkiler: TheLastWarrior, Nuru TaşDemir ve cihanata_1
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Aynen bende Giyilebilir Teknolojiler bölümünü düşünüyorum. Hepsini bir arada toplamış oluruz.
Evet,
Akıllı saatler ve bileklikler
Sanal Gerçeklik Gözlükleri
Diğer Giyilebilir Teknolojiler

gibi alt bölümlerin olması da karışıklık sorununu engeller :)
(alt bölümlerin isimleri öylesine yazdım, yaratıcı bir şeyler gelmedi aklıma :) )

• Beğen
Tepkiler: Ozan, TheLastWarrior, cihanata_1 ve 3 diğerleri
Ozan

Ozan

Admin
Giyilebilir Teknoloji bölümümüzü uygun şekilde önerileri de dikkate alarak oluşturduk. Yeni bölüm, Akıllı saatleri, bileklikleri, gözlükleri ve diğer giyilebilir cihazları tartışabilecek ortam oluşturmuş oluyor.

Bölüm, "cep telefonları destek" bölümü ile "symbian os" genel ana kategorileri arasında konumlandırıldı.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir, furyzer0, ANIL ve 2 diğerleri
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Giyilebilir Teknoloji bölümümüzü uygun şekilde önerileri de dikkate alarak oluşturduk. Yeni bölüm, Akıllı saatleri, bileklikleri, gözlükleri ve diğer giyilebilir cihazları tartışabilecek ortam oluşturmuş oluyor.

Bölüm, "cep telefonları destek" bölümü ile "symbian os" genel ana kategorileri arasında konumlandırıldı.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Kategoriyi yeni açtıysan hangi ara o kadar konu ve cevap yazıldı ki :karisti: :D

• Beğen
cihanata_1

cihanata_1

Üye
Kategoriyi yeni açtıysan hangi ara o kadar konu ve cevap yazıldı ki :karisti: :D
yeni kategori veya bölüm açıldığında farklı bölümlerdeki önceden açılmış alakalı konular da yeni bölüme taşınmaktadır:)

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve BLasTeaR

Üst Alt