Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

 • 9 Ekim 2012
 • 257 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Ağız Kokununu Önlemenin Yolları
  Kötü Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

  Herkesin rahatsız olduğu bir sağlık sorunudur ağız kokusu nu sorunu en aza indirgemeye ne dersiniz Ağız kokusunu önlemenin gidermenin bir kaç yolu..Ağzınızdan kokular geliyor ve siz bundan rahatsız mı oluyorsunuz işte ağız kokusunu geçiren formüller şöyle...

  -Gün içinde mutlaka 2 litre kadar su için. Su veya soda içen birisinde tükürük bezleri harekete geçer ve koku yapan tüm maddeler kendiliğinden yok olur.

  -Her diş fırçalama işleminden sonra dil temizliğini mutalaka yapın. Ayrıca diş ipiyle diş aralarını mutlaka temizleyin

  -Kullandığınız ilaçları mutlaka gözden geçirin veya doktorunuza danışın.

  -Ağız içi kaynaklı kokulardan kurtulmak mı istiyorsunuz? İşte yapmanız gerekenler: Tüm çürükler tedavi edilmeli, Diş eti hastalığı tedavi edilmeli, Gömük ve yarı gömük 20 yaş dişleri çekilmelidir

  -Ayrıca dilinizi rahat ve düzgün bir şekilde temizleyebilmek için piyasada bulunan dil fırçaları ve dil kazıyıcıları size çok yardımcı olacaklardır. Nane şekeri, ağız spreyleri yada gargaralar ağız kokusunu önlemez sadece kısa bir süre (5-7 dakika) önler.

  -Varsa çaktırmadan ağzınıza bir sakız ya da nane şekeri atın. Hızlıca çiğneyip karşınızdakine fark ettirmeden atın. Gece boyunca çiğnemeyin.

  -Yoğurt: Günde bir veya iki kere yiyeceğiniz yarım kap yoğurt ağız içerisindeki ağız kokusuna neden olan hidrojen sulfüt kokusunu yok etmeye yardımcı olur.

  -Maydanoz: Nefesiniz ferahlatmakta oldukça etkili bir bitkidir maydanoz. Özellikle soğanlı, sarımsaklı yiyeceklerden sonra bir parça ağzınıza atın ve yavaş yavaş ağzınızın içinde çiğneyerek ezin.Ferahlığı sizde hissedip ağız kokunuzun yok olduğunu göreceksiniz.
   


  Yazan: Doğuş Pertez
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 05:38