Aforizmalar

Sponsorlu Bağlantılar

Charles Bukowski

Charles Bukowski

Üye
    Konu Sahibi
Aforizmalar
Şair olmak herkese kolay şaire zordur.

Niye aşk açısı çekenler edebiyat yapıyor anlamıyorum
Oysa edebiyat aşk için değil aşk edebiyat içindir.

Hayatta bir hayvana bile zarar gelmediğini bilirsem belki o zaman hayata bi ümit beslerim.

Ne kadar gidersen git
Ne kadar yol alırsan al
Ya önünden mani olur gölgen
Ya da arkandan kovalar.

Birer birer nefretim yoktu insanlara
Toplu olunca lanetleniyorlardı sanki.

Hayat " Nasılsın ? " sorusuna verilen " iyiyim " cevabı kadar gerçekti.

Hayat her zaman kötüdür öyle olmasa doğarken gülmez miydik ?

Fakirler arasında ki dayanışma zenginlere nazaran daha iyidir.Fakirlerin her birinde bir eksik olduğunda diğer biriyle o açığı kapatabilir.Sakin , sevecen , yardımsever insanlardır.Sadece para denen kağıt yoktur onlarda.Haa fakir diyorsam sadece parası olmayanlardır yoksa dünyanın en zenginidir onlar.Zenginler ise herşeyin kendinde vâr olduğunu düşünüp bi eksiklerinin olmadığını anımsarlar.Bencil , ego sahibi , küstahlık bütün kötü sıfatların çoğunu barındırırlar.Ellerinde paradan başka hiçbirşeyi olmayanlardan bahsediyorum.Herşeyi parayla halledebileceğini düşünen tiplerden.Onun için aslında fakir diye hitap ettiğimiz kısım parası olmayanlar değil paradan başka bir şeyi olmayanlar olmalıdır.

Bazen düşünüyorumda hayatın bi anlamı olması gerekmiyordu.Çünkü hayat anlam verilecek kadar uzun değildi.

Insan kendi hariç herkesi görebilen tek canlıdır.

Hayat vakit kaybetmeden sonlanması gereken bi oyundu.Kendi yazdığım küçük bir kaç söz ile yazılar.

Sıkılmıştım artık hayattan.Herşey birbirinin aynısı , her gün öteki günün tekrarıydı sanki.Ölmek istiyordum ve ben ölünce gene birşey değişmeyecekti.Kuşlar yine ötecek , ağaçlar yine salınacak savaşlar yine devam edecek ve yine insanlar bunlardan bıkmayacaktı.
Evet birgün öleceğim ve dünya beni kaybetmekle birşey kaybetmeyecek.

Son düzenleme:

somurtukk

somurtukk

Üye
güzel :tşk:

Charles Bukowski

Charles Bukowski

Üye
    Konu Sahibi
:rica:

Paranormalite

Üye