Advanced Apktool [ Gelişmiş APK Düzenleme Aracı ]

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Advanced Apktool [ Gelişmiş APK Düzenleme Aracı ]
Herkese merhaba. Bu konumda size en çok kullanılan ve kullanması en kolay olan gelişmiş apk düzenleme aracını göstereceğim. Advanced apktool uygulaması ile sadece bir kaç tıklama ile apk dosyasının içini tam olarak açabilir daha sonra düzenleme yaparak tekrar imzalayıp apk dosyasını kapatabilirsiniz. Advanced apktool uygulamasını açtıktan sonra 1 tuşuna basarak içini açacağınız apk dosyasının kullanıldığı romda ki framework dosyasını yükleyeceksiniz. ( romların içinde yer alan framework klasörünün içinde 1 veya 2 apk dosyası olur framework apk adında onları alıp In klasörünün içine atacaksınız. Ayrıca düzenleyeceğiniz apk dosyalarını da In klasörünün içine atacaksınız. Daha sonra 2 tuşuna basarak decompile ( içini açmak istediğiniz ) apk dosyasını seçerek devam edin. Sonra Out kısmında apk dosyasının içini görebilirsiniz. Oradan düzenleme yaparak tekrar kapatacağınız zaman 3 tuşuna basarak recompile ( tekrar kapatma ) yapmanız gerekiyor. 4 tuşu işe apk dosyasını imzalayabilirsiniz.

Bütün bunları yapmadan önce cihazınızda java jdk 8u152 sürümünün kurulu olduğundan emin olun aksi halde tool çalışmayacaktır.

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare., Mesut Aktaş ve Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
:tşk: Usta

• Beğen
Tepkiler: Buğra
ByJoker33

ByJoker33

Üye
Link'te ögeye erişilemiyor diyor fakat ben google'dan buldum ve indirdim.
Ama ben ayıklamayı yapıyorum sadece 1 dosya(Android Manifest) görünüyor.
res klasörü falan başka hiçbir şey görünmüyor.
Çözüm nedir hocam ?

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Link'te ögeye erişilemiyor diyor fakat ben google'dan buldum ve indirdim.
Ama ben ayıklamayı yapıyorum sadece 1 dosya(Android Manifest) görünüyor.
res klasörü falan başka hiçbir şey görünmüyor.
Çözüm nedir hocam ?
Hangi apk dosyasını ayıklıyorsunuz ?
eğer sistem uygulamalarından biri ise ( rom geliştirme için ) o zaman framework-res apk dosyalarını da atarak apktool üzerinden tanımlamanız gerekiyor ( framework install )

• Beğen
Tepkiler: ByJoker33
ByJoker33

ByJoker33

Üye
Yok sistem uygulaması değil normal bir apk

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Yok sistem uygulaması değil normal bir apk
tıklayarak java jdk 8u171/172 sürümünü yüklediniz mi bilgisayarınıza ?
java jdk olmadan apktool çalışmaz. Yine apk açılmıyorsa apktool açamıyor demektir. özel framework gerektiren bir apk dosyası olabilir.

• Beğen
ByJoker33

ByJoker33

Üye
Konuda yazdığınız Java jdk 8u152 sürümü kurulu ama
Yükseltmem gerekli mi?

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Yükseltmem gerekli mi?
yükseltmeyi bir deneyin olmazsa apktool açamıyordur o apkyi yada dediğim gibi açmak için özel bir framework dosyası daha gerekiyor olabilir.

ByJoker33

ByJoker33

Üye
Tamam ilginiz için çok teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Yükseltmem gerekli mi?

Program ekle kaldır'dan bakın ve yüklü ne kadar java varsa kaldırın. ccleaner ile kayıt girdilerini temizletin ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Ardından İşletim sisteminize uygun 32 veya 64 bit artık hangisini kullanıyorsanız şu adresten:

Java SE Development Kit'in son sürümünü yükleyip kurun. Bu şekilde sorun çözülecektir.

Son düzenleme:
  • Beğen
ByJoker33

ByJoker33

Üye
Program ekle kaldır'dan bakın ve yüklü ne kadar java varsa kaldırın
Program ekle kaldır'dan bakın ve yüklü ne kadar java varsa kaldırın. ccleaner ile kayıt girdilerini temizletin ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Ardından İşletim sisteminize uygun 32 veya 64 bit artık hangisini kullanıyorsanız şu adresten:

Java SE Development Kit'in son sürümünü yükleyip kurun. Bu şekilde sorun çözülecektir.
Tamam deneyeceğim
İlginiz için teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut

Üst Alt