Adnan Polat İfade Veriyor!

 • 26 Nisan 2011
 • 396 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >

  Galatasaray'da 27 Mart'ta yapılan Mali Genel Kurul'un yankıları sürüyor. Dernekler Masası'nın girişimi üzerine savcılık 27 Mart'ta yapılan Mali Genel Kurul yaşanan olaylardan dolayı inceleme başlattı.

  Başlatılan inceleme kapsamında Mali Genel Kurul Divanı'nda yer alan pazartesi günü Begüm Özkan, Şişli Cumhuriyet Savcısı Hasan Bölükbaşı'ya ifade verdi. Begüm Özkan'ın yanı sıra başkan Adnan Polat da bugün savcılığa giderek ifade verdi.

  Başkan Adnan Polat adliyeden çıkarken, olağanüstü genel seçimin ertelenip, ertelenmeyeceğiyle ilgili soru üzerine, "Bundan sonra gerekli kararı hukukçular verecektir. Artık işi onlara bırakalım. Benim bu konuyla ilgili olarak bir görüşüm yok. Neler olacak bekleyip göreceğiz" dedi.

  Divan Başkanı Türker Arslan ve Divan Heyetinde bulunan 6 kişinin daha ifadesine başvurulacak.

  KONGRE YAPILAMAYABİLİR

  Olayı araştıracak Şişli Savcılığı'nın alacağı karar doğrultusunda, 14 Mayıs'taki kongre öncesinde yeni bir kriz daha çıkabilir. 27 Mart'ta yapılan genel kurulda, savcılık tarafından suç unsuruna rastlanması halinde, kongre iptal edilebilecek. Bu durumda da kongrenin tekrarlanması kaçınılmaz hale gelecek. Yani Cimbom'un Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu da zamanında yapılamayacak
   


  Yazan: Tuba.Erva
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/02/2019 - 05:45