Haber Adduplex, Türkiye’de Windows Phone Kullanım Oranlarını Açıkladı

Sponsorlu Bağlantılar

BRKTNL

BRKTNL

Üye
    Konu Sahibi
Adduplex, Türkiye’de Windows Phone Kullanım Oranlarını Açıkladı
Adduplex, Windows Phone platformuna yönelik yayınladığı istatistik verilerde ilk defa Türkiye akıllı telefon pazarına da yer verdi. İşte Türkiye’nin Windows Phone akıllı telefon kullanım oranları...

Windows Phone platformunun uygulama içi reklam ağı olan Adduplex, Kasım ayı için hazırladığı raporu yayınladı. İşletim sistemi kullanım oranları, telefon modelleri gibi verileri paylaşan Adduplex, bu ayki raporunda ilk defa Türkiye akıllı telefon pazarına yönelik istatistikleri raporuna ekledi.

Türkiye akıllı telefon pazarında en çok kullanılan Windows Phone akıllı telefon Lumia 520 oldu. Windows Phone platformunun dünya genelindeki kullanım oranlarının aksine Türkiye’de en popüler ikinci Windows Phone akıllı telefon Lumia 1320 oluyor. Lumia 520 Türkiye Windows Phone pazarında %18.4 kullanım oranına sahip. İkinci sıradaki Lumia 1320 ise %11 gibi oldukça yüksek bir kullanım oranına ulaşmış durumda.

Türkiye’deki Windows Phone akıllı telefon kullanım ortalamasında en popüler telefon grubu ise eski modeller olmasına rağmen Lumia 920, Lumia 820 ve Lumia 625 oluyor. Bu rakamlar göz önüne alındığında da görülüyor ki Türkiye’de Windows Phone satışları oldukça yavaşlamış durumda. Ayrıca Türkiye’deki telefon değiştirme alışkanlığının 1,5-2 yıl arasında olması da yeni modellerine kullanım oranlarının düşük kalmasına neden oluyor.

Öte yandan Adduplex, Windows Phone işletim sistemi sürümü kullanım oranlarını da açıkladı. Buna göre Kasım ayı itibariyle Windows 10 Mobile, Windows Phone platformunda %7 kullanım oranına ulaşmış durumda. Windows 10 Mobile güncellemesinin henüz yayınlanmadığını, %7 orana ulaşan bu rakamın Windows Insider kullanıcıları olduğunu hatırlatalım.

Adduplex, Türkiye’de Windows Phone Kullanım Oranlarını Açıkladı - MaxiCep

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Önemli olan kaç kişinin kullandığı?Şimdi 100 bin kişi arasından mı yapıldı 50 bin? yoksa 1 milyon mu?Bunuda açıklasalardı keşke

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve gandilla
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Önemli olan kaç kişinin kullandığı?Şimdi 100 bin kişi arasından mı yapıldı 50 bin? yoksa 1 milyon mu?Bunuda açıklasalardı keşke
Bu rakamlar anket veya pazar tahmini değil. Adduplex, Windows Phone mağazadaki istatistiksel verilerden topladışı rakamları deliyor. Tabi bölge Türkiye dışı kullananlar bu rakamlara dahil değil.

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Bu rakamlar anket veya pazar tahmini değil. Adduplex, Windows Phone mağazadaki istatistiksel verilerden topladışı rakamları deliyor. Tabi bölge Türkiye dışı kullananlar bu rakamlara dahil değil.
Genede bir sayıya ulaştıklarına göre yüzde payı vermişler.Yoksa kafalarına göre mi yüzde paylarını ayarladılar?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Genede bir sayıya ulaştıklarına göre yüzde payı vermişler.Yoksa kafalarına göre mi yüzde paylarını ayarladılar?
Hayır Microsoft hesabı ile telefon aktifleştiriyoruz ya! Telefon da mağazaya bağlanıyor otomatik olarak güncellemeleri kontrol etmek için. Onlar da mağazaya giriş yapan tüm telefonları modellerine ve bölgelerine göre ayrı ayrı görebiliyor. Bu yüzden henüz üretim aşamasında olan prototip telefonlar ilk olarak Adduplex veri tabanında görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: kaygisiz43

skynet

Üye
Diğer modeller neden yok

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
1520 o kadar az ki yok satıyor piyasa da :D normal orda olmaması arkadaşa alacaktık koca bursada bulamadık :D farklı bi cihazla gezmek te ayrı bi hava veriyor :)

4MaGuS

4MaGuS

Üye
1520 o kadar az ki yok satıyor piyasa da :D normal orda olmaması arkadaşa alacaktık koca bursada bulamadık :D farklı bi cihazla gezmek te ayrı bi hava veriyor :)
altıparmak Nokia shopda bulabilirsiniz başka yerde olacağını sanmıyorun zaten ms eldeki cihazları bitirdi kendi yeni çıkaracağı için bu arada altıparmaktaki nokianın ismi "timyy" diye bir şey yazıyor karıştırmayın oraya iyice bakın

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
altıparmak Nokia shopda bulabilirsiniz başka yerde olacağını sanmıyorun zaten ms eldeki cihazları bitirdi kendi yeni çıkaracağı için bu arada altıparmaktaki nokianın ismi "timyy" diye bir şey yazıyor karıştırmayın oraya iyice bakın
orayı biliyorum :)

cunior_19

cunior_19

Üye
valla androide app güncellemeleri geliyo diye l620 alıp 6 ay hamallık yaptım.androidin abartmıyom 100 katı güncelleme yamaları geliyodu çıldırdım.bu kadar yamalı bi işletim sistemi olamaz.6 ay sonu android gözümde eşsiz görünüyor :) bidaha tövbe wp

Üst Alt