Adata SSD SU630 240 GB Okuma Yazma Testi

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Adata SSD SU630 240 GB Okuma Yazma Testi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Sıcaklık Değerleri Bir Hayli Fazla Olsada İş Görür Düzeyde Bir SSD Sayılır.Sata 2.0 Sistem Test Yapılmıştır.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332, MAERKEK ve PALA.

PALA.

PALA.

Üye
Hayırlı olsun :cool
Sandisk tercih etseniz f/p daha iyi olabilirdi :hmmm

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hayırlı olsun üstüne bir fan takarsın sen. Hem her zaman %100 kullanımı olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Hayırlı olsun :cool
Sandisk tercih etseniz f/p daha iyi olabilirdi :hmmm
ssdnow v300 Serisini Kullandımda Yani Ömür Olarak Hoşuma Gitmedi Diyebilirim.Bu SSDyi 160 Tlye Aldım Yani O Yüzden Çok Birşey Söylemeyeceğim. :) Ama Sıcaklık Gerçekten Çok Fazla.Sandiski Denemedim Ama Kingtonsun Üstüne 850 Pro Sata3.0 SSDye Geçtim İnan Aralarında 2 Kat Hız Farkı Var.Bunu Net Söyleyebilirim.Birde Bunu Sata 2.0 Sistemde Takıp Kullanıyorum Yani Aradaki Fark Muazzam.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Hayırlı olsun üstüne bir fan takarsın sen. Hem her zaman %100 kullanımı olmuyor.
Olmuyor Ama SSDde Böyle Bir Sıcaklık Pek İyi Değil.Uzun Vadede Sorun Çıkartmaz İnşallah Birde Laptopa Takıp Kullanıcam Hatta SSD\HDD Farklarını Çektim Hızları Filan Format Attım Filan İkisinide Videoya Aldım Bakalım Nolacak.HDD Bile Bu Kadar Isınmıyor Mübarek 48 Dereceye Çıktı Az Daha Zorlasam GG Olacak :D

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Olmuyor Ama SSDde Böyle Bir Sıcaklık Pek İyi Değil.Uzun Vadede Sorun Çıkartmaz İnşallah Birde Laptopa Takıp Kullanıcam Hatta SSD\HDD Farklarını Çektim Hızları Filan Format Attım Filan İkisinide Videoya Aldım Bakalım Nolacak.HDD Bile Bu Kadar Isınmıyor Mübarek 48 Dereceye Çıktı Az Daha Zorlasam GG Olacak :D
Kurbağa olmasında

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Laptop üzerinde sıcaklık değerleri aldı başını gidiyor maşallah :)

PALA.

PALA.

Üye
Laptop üzerinde sıcaklık değerleri aldı başını gidiyor maşallah :)
Benchmark yapmayı acilen bırak, yoksa hakkı rahmetine kavuşacak :)
Sata 3 bağlantıda çok ama çok dikkatli kullanın benchmark kesinlikle yapmayın.
En acımasız benchmark yazılımlarından birisini kullanıyorsunuz.
Ziraa 5 tekrar 1GB testinde her benchmark yaptığınızda 2 defa format atmış gibi diskin ömründen yiyor.
Tekrar uyarıyorum benchmark yapmayı bırakın, sata 3 de kullanırsanız elinizde kalabilir...

Ben bugün özel test yaptım 4-5 kurulum gördü 840 evo ve sıcaklık değerine bakın...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Benchmark yapmayı acilen bırak, yoksa hakkı rahmetine kavuşacak :)
Sata 3 bağlantıda çok ama çok dikkatli kullanın benchmark kesinlikle yapmayın.
En acımasız benchmark yazılımlarından birisini kullanıyorsunuz.
Ziraa 5 tekrar 1GB testinde her benchmark yaptığınızda 2 defa format atmış gibi diskin ömründen yiyor.
Tekrar uyarıyorum benchmark yapmayı bırakın, sata 3 de kullanırsanız elinizde kalabilir...

Ben bugün özel test yaptım 4-5 kurulum gördü 840 evo ve sıcaklık değerine bakın...
iyide 850 pro hiç ısınmıyor ne kadar test yaparsan yap.maşallah a data patates olacak :D yani bu ssd çok uzun ömürlü olmaz bence.ilk kez depolama cihazinin 60 dereceye çıktığını gördüm firma heralde en ucuz yapacağim diye birşeyi önemsememiş

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
iyide 850 pro hiç ısınmıyor ne kadar test yaparsan yap.maşallah a data patates olacak :D yani bu ssd çok uzun ömürlü olmaz bence.ilk kez depolama cihazinin 60 dereceye çıktığını gördüm firma heralde en ucuz yapacağim diye birşeyi önemsememiş
SSD alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında; depolama yongası, kontrolcüsü, markanın garantisi geliyor...
Bu aldığınız ssdler sadece günlük seyrek kullanım yapanlar içindir. Her yaptığınız testte neredeyse 20x2 den 40 gb veri yazılıyor.
Aldınız artık, normal şekilde kullanın. Buradan da anlaşılacağı üzere SSD alırken öncelikle performansına bakılması gerekiyor.
Piyasaya ilk giren ssd ler bile bundan daha iyidir. 240 gb Sandisk 174 lira şuan, 14 lira fazla verilir, hatta 100 lira fazla verip samsung alınır...

Bak bu eşşek bile daha iyidir 180 lira,

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
SSD alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında; depolama yongası, kontrolcüsü, markanın garantisi geliyor...
Bu aldığınız ssdler sadece günlük seyrek kullanım yapanlar içindir. Her yaptığınız testte neredeyse 20x2 den 40 gb veri yazılıyor.
Aldınız artık, normal şekilde kullanın. Buradan da anlaşılacağı üzere SSD alırken öncelikle performansına bakılması gerekiyor.
Piyasaya ilk giren ssd ler bile bundan daha iyidir. 240 gb Sandisk 174 lira şuan, 14 lira fazla verilir, hatta 100 lira fazla verip samsung alınır...

Bak bu eşşek bile daha iyidir 180 lira,
Deneme Yanılma İçin Aldım Ama Isı Konusunda Sorun Olacağını Sanmıyordum.Hadi Yavaş Olur Amenna Ama Sıcaklık Olmadı :D

PALA.

PALA.

Üye
Deneme Yanılma İçin Aldım Ama Isı Konusunda Sorun Olacağını Sanmıyordum.Hadi Yavaş Olur Amenna Ama Sıcaklık Olmadı :D
İadesi yoksa kullan yine bir on yıl rahat götürür, iki gün sonra onuda parçalamazsan tabi :D

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Normal kullanırsan sorun olacağını sanmıyorum. Sana tavsiyem az da olsa fark eder hızlı başlatma ve sanal belleğe yazmayı kapat. Açılış biraz uzar hepsi o. Mümkünse w10 kullan ve üreticinin frimware güncellemesi varsa nasıl yapıldığını araştır faydalıdır...
Ahcı modununda açık olduğuna, trim aktif mi onlar hepsi yerindeyse bir 10 yıl rahat götürmesi lazım...

• Beğen

Üst Alt