Açlık grevine başlıyor

 • 29 Ekim 2010
 • 318 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Haksız yere işten atıldığı gerekçesiyle 111 gündür Paşabahçe Devlet Hastanesi'nin önünde kurduğu çadırda yaşamaya başlayan Türkan Albayrak, sesini duyuramadığı için açlık grevine başlama kararı aldı.

  Paşabahçe Devlet Hastanesi'nde asgari ücretle temizlik işçisi olarak çalışan ve her sene sözleşmesi feshedilerek yenilenen Türkan Albayrak, bu duruma itiraz edince işten çıkarılmıştı.

  İşe yeniden dönebilmek ve haklarını kazanabilmek için 111 gündür hastanenin bahçesine kurduğu çadırda yaşayan Türkan Albayrak, sesini duyuramadığı için açlık grevine gitme kararı aldı.

  Başka çaresi kalmadığı için açlık grevine gittiğini söyleyen Türkan Albayrak "Paşabahçe Direnişi" adlı blog'unda açlık grevi kararını "Benim tankım-topum yok. Yasa çıkarma, karar verme gücüm yok. Kendime ait bir bedenim ve bir iradem var. Ben de bedenimi mücadele silahım yapıp, açlık grevine başlıyorum" diyerek duyurdu.

  Albayrak'ın yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  "İşten atıldım. 100'ü aşkın gündür, işten atıldığım Paşabahçe Devlet Hastanesi bahçesindeki çadırda direnişteyim. Evimi terkedip, gece-gündüz demeden sesimi duyurmak için orada oturma eylemi gerçekleştirdim. Sesimi duymazdan geldiler. İşçi kardeşlerim, yoksul halkım destek verdi, işime geri alınmam için yürüyüşler yapıldı, binlerce dilekçe verildi. Talebim kabul edilmedi.

  Mevcut direnişimle sonuç alamadım. Haklı, demokratik, meşru talebim karşılanmadı. Benim tankım-topum yok. Benim yasa çıkarma, karar verme gücüm yok. Kendime ait bir bedenim ve bir iradem var.
   


  Yazan: HeiLmasTer®
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/02/2019 - 20:12