acill yardım lütfennnnn

Sponsorlu Bağlantılar

metenery

Üye
    Konu Sahibi
acill yardım lütfennnnn
ya arkadaşlar daha az önce bilgisayara xp yi tekrar kurdum.harddiscim C,D,E,F diye 4 parçadan oluşuyor.xp yi c'ye kurdum.D,E,F deki bütün programları falan sildim.sadece klip,mp3,resim falan kaldı.ama öyle bişeyki adsl modemi tanıtıyorum ve internete bağlanır bağlanmaz hemen ıstcscw,internet optimizer,slotcbar,power scan ve bunun gibi bi kaç tane daha program atıyor içine.mesela maxicepe bağlanırken üye adı ve şifreyi yazıyorum bana küçük pencerede uyarı geliyor:bu bilgiler başkası tarafından görülebilir devam edilsinmi diye.ben o yüklenen programları siliyorum zorla.hatta güvenli modda çalıştırıp siliyorum ama pc yi kapatıp açınca internete bağlanır bağlanmaz hemen geliyor.mesela şuanda yine bi pencere geldi aynen şu yazıyor:

Microsoft Visual C++ Runtime Library
Program:C:/Program Files/SurfAccuracy/SAcc.exe
This application has reguested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application2s support team for more information.
TAMAM

aynen yazı bu.şimdi yine o dediğim programlar geldi.oysa daha yeni format attım ya.ben napacam şimdi bu durumda?sorun nerde acaba?bide bi sorun daha var:
klavyenin sağ tarafındaki sayı tuşları çalışmıyor.ancak üstteki tuşlar çalışıyor.ne yapmam lazım?hani diyorumki D,E,F deki programlardan C'ye bulaşıyor desem orda sadece müzik,klip,resim ve internetten indirdiğim filmler var.
lütfen acil yardım edin.bu sorundan nasıl kurtulurum???
Çok teşekkür ederim şimdiden.

ibonline

ibonline

Üye
bence disklerindeki bölümü kaliteli güncel bir virüs programı ile tarat sadece kusur burdanda kaynaklanmaz telekomda bir cok işe yaramaz insan var inanın en dandik sistem ve alt yapı şu an türk telekomde niyemi serverları geneli virüslü sitedeki canie bilir bir gecede serverden gelen virüs sayısını
birde klavyenin numerik tuşları calışöıyor diyorsun num lock da aktif ken calısmıyorsa klavyede vardır bir sorun
(numlock ne?: num lock numerik tuşları aktif kılan bir tusdur genelde numerik tusların yanında bulunur aktif olduğuna dair yeşil bir ledi vardır klavye üzerinde);;)

metenery

Üye
    Konu Sahibi
tşk ederim.şimdi yine kayspersky ile taratıyorum.ama az önceki sorun kalmadı.yani daha tarama yapmadan önce sorun bitti.en son kaldırdıktan sonra o gelen virüs şeklindeki programları(internet optimizer,slotchbar vss)sonra reset attım tekrar bağlantı kurdumm ve dediğim sorunu şuan yaşamıyorum.şimdi kayspersky 5. küsürlü bi versiyonunu yükledim update ettim.ve şuan taratıyorum.şuana kadar c nin içinde 12 tane virüs buldu.acaba sonuç nolacak bilmiyorum.ayrıca numlockla birlikte klavyede çalışır oldu.tşk ederim bunun içinde.yalnız bi durum var ki durmadan bi pencere açılıyor ve alert bilmemneden ileti diyor.ve ben tamama basmak zorunda kalıyorum.walla anlamadım.peki c ye attığım gibi d,e,f ye de format atıp harddisci tertemiz edeyim mi?gerçi bi sürü mp3 var ama çare buysa onuda yaparım.ayrıca bu d,e,f yani komple harddiskin her birine format atınca acaba f-disk atmaya gerek varmıki yoksa yine harddiskim eskisi gibi 4 parça halinde devam edermi?

Üst Alt