Öneri ACİLL silinen albümü geri getirme (cihaz G5)

Sponsorlu Bağlantılar

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
ACİLL silinen albümü geri getirme (cihaz G5)
Başlıkta da belirtigim gibi bi ileri zekalı zeki arkadaşım telefonumla foto çektikten sonra fotoyu galeri de sileyim derken tüm albümü sildi ve geçmişken bugune kadar çektigim tüm kamera albümüm de ki fotolarım gitti lütfen yardımcı olurmusunuz klasör halinde nasıl geri getire bilirim ?

turkishield

turkishield

Üye
diskdigger diye bi program var ben onunla yapmıştım. orijinal boyutlarında döndürmezsin ama küçük boyutlu hallerini kurtarabilirsin sanırım. cihaz rootlu ise Android programını indir rootlu değilse bilgisayar için programı indir telefonu bilgisayara bağla. google diskdigger pro yaz hem Android hem bilgisayar için program çıkıyor fullprogramindir.Comdan

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle

YILKI

Üye
Büyük ihtimal sd karttadır o resimler,google amcaya yaz data recuvery diye silinen resimler kurtarma siye bir sürü program çıkar yormları oku işime gelenle yaparsın.inşallah sd kartı kullanmadın bu olay sonrası

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
disckdigger işe yarıyor çok hızlı biçimde sildiğin herşeyi bulursun

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
DisckDigger aynen Orjinal Olarak geri getiriyor
Rootsuzda çalışıyor bu arada

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
evet malesef sd kartımdaydı dün akşam eve gelir gelmez pc ye takıp recuva ile kurtarma yaptım ama fotolar videolar bozuk diyor çoguna açmıyor ama boyutları hallen aynı yani 500 mb lık videom dahi var ama açılmıyor kullanılmaz halde onları nasıl düzelte bilirim ? ashampoo photo recovery var o da baya buldu ama lisans istiyor crak da olmuyor 300 e yakın foto e video var :agla2:
disckdigger işe yarıyor çok hızlı biçimde sildiğin herşeyi bulursun
DisckDigger aynen Orjinal Olarak geri getiriyor
Rootsuzda çalışıyor bu arada
hocam bu programı pc ye mi telefona mı yukleyecem ? pc için olanını şimdi hemen indirip kurdum ve tarama yapıyor

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
evet malesef sd kartımdaydı dün akşam eve gelir gelmez pc ye takıp recuva ile kurtarma yaptım ama fotolar videolar bozuk diyor çoguna açmıyor ama boyutları hallen aynı yani 500 mb lık videom dahi var ama açılmıyor kullanılmaz halde onları nasıl düzelte bilirim ? ashampoo photo recovery var o da baya buldu ama lisans istiyor crak da olmuyor 300 e yakın foto e video var :agla2:

hocam bu programı pc ye mi telefona mı yukleyecem ? pc için olanını şimdi hemen indirip kurdum ve tarama yapıyor ama lisans istiyor bu da
telefon sürümünü kullanabilirsin daha rahat oluyor

• Beğen
Tepkiler: TheLastWarrior
wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
telefon sürümünü kullanabilirsin daha rahat oluyor
şuan pc sürümü çalışıyor umarım daha kurtarır dıgerlerı gibi bozuk kurtarmaz
aslında dosyaları kurtardım ama fotolar videolar açılmıyor dosya boyutu aynı fakat hata veriyor açmıyor

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
şuan pc sürümü çalışıyor umarım daha kurtarır dıgerlerı gibi bozuk kurtarmaz
aslında dosyaları kurtardım ama fotolar videolar açılmıyor dosya boyutu aynı fakat hata veriyor açmıyor
dosyayı sildiğin bölüme yeni bir dosya gelmişse kurtaramazsın yani o bölüme başka birşey yazıldıysa yapacak birşey yok birde program bildiğim kadarı ile büyük video dosyaları için pro sürüm istiyor 2 sinden biri olmuştur

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
dosyayı sildiğin bölüme yeni bir dosya gelmişse kurtaramazsın yani o bölüme başka birşey yazıldıysa yapacak birşey yok birde program bildiğim kadarı ile büyük video dosyaları için pro sürüm istiyor 2 sinden biri olmuştur
evet yeni bi foto çektim sonradan ama kurtarılan dosyanın boyutu fılan aynı onu düzeltemez miyim açılır hale gelmez mi ?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
evet yeni bi foto çektim sonradan ama kurtarılan dosyanın boyutu fılan aynı onu düzeltemez miyim açılır hale gelmez mi ?
bozulmuşsa getiremezsin malesef hiçbir yolu yok bunun

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
burdan olmazsa bi de telefondan deneyecem mecbur kurtarmayı

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Kurtarılan dosyaların formatını değiştirip açmayı denedin mi ?
Yada kurtarılan dosyaların formatı nedir diyim ?

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Kurtarılan dosyaların formatını değiştirip açmayı denedin mi ?
Yada kurtarılan dosyaların formatı nedir diyim ?
Resimler jpg formatın dal hocam da format factor ile degismeyi denedim olmadi win 10 kullaniyorum normal olarak uzanti değişmeyi denedim o da olmadi

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Malesef silinen dosyaları kurtaramanız artık çok zor...

İşletim sistemi SD karta çok küçük bir dosya bile yazdığında artık o SD karttan video ve ya foto geri getirmeniz çok zor, fotoğrafların ya da videoların header olduğu bölüme zarar gelmişse düzeltmek çok zordur ve tek bir foto için bile HEX editörde 20-25 dakika harcamanız gerekir, header den sonra gelen (dosyanın gerçek içeriği olduğu) bölüme zarar gelmişse zaten kurtarsanız bile bozuk görüntü olacaktır (fotonun alt ve ya üst yarısınn olmaması gibi)

Bilgisayar HDD-si olsa maks 5 foto kayıp ile geri getirmeniz mümkün olurdu ama SD kart için imkansız gibi bir şey, bunun sebebi ise çalışma prensipleri farklı, bu yüzden silinen dosyanın üzerine yeni dosya yazarken de farklı bir mantık kullanırlar (en düşük ayarda 1 foto çektiğinizde bile bu 1mb eder, 1 mb = 1048576 byte, yani hex editör ile açarsanız 1048576 tane harf-rakam-sembol, o fotonun gücü sizin fotoların tümünün header ini mahvetmeye yeter de artar bile :( )

• Beğen
Tepkiler: furyzer0
wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Malesef silinen dosyaları kurtaramanız artık çok zor...

İşletim sistemi SD karta çok küçük bir dosya bile yazdığında artık o SD karttan video ve ya foto geri getirmeniz çok zor, fotoğrafların ya da videoların header olduğu bölüme zarar gelmişse düzeltmek çok zordur ve tek bir foto için bile HEX editörde 20-25 dakika harcamanız gerekir, header den sonra gelen (dosyanın gerçek içeriği olduğu) bölüme zarar gelmişse zaten kurtarsanız bile bozuk görüntü olacaktır (fotonun alt ve ya üst yarısınn olmaması gibi)

Bilgisayar HDD-si olsa maks 5 foto kayıp ile geri getirmeniz mümkün olurdu ama SD kart için imkansız gibi bir şey, bunun sebebi ise çalışma prensipleri farklı, bu yüzden silinen dosyanın üzerine yeni dosya yazarken de farklı bir mantık kullanırlar (en düşük ayarda 1 foto çektiğinizde bile bu 1mb eder, 1 mb = 1048576 byte, yani hex editör ile açarsanız 1048576 tane harf-rakam-sembol, o fotonun gücü sizin fotoların tümünün header ini mahvetmeye yeter de artar bile :( )
Hocam sd karta bakiyorum hallen kartta silinmemiş gibi kartta hallen yer kaplıyor 80 tane zor bela kurtardim ama silinenler hallen yer kaplıyor onu nasil halledebilirim giden gitti artik sonuçta

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Hocam sd karta bakiyorum hallen kartta silinmemiş gibi kartta hallen yer kaplıyor 80 tane zor bela kurtardim ama silinenler hallen yer kaplıyor onu nasil halledebilirim giden gitti artik sonuçta
Silinen dosyanın yer kaplaması olanaksız, yeri o dosyaların kapladığına emin misiniz?

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Silinen dosyanın yer kaplaması olanaksız, yeri o dosyaların kapladığına emin misiniz?
Ewet 16 gb lik karttim var ve çoğunlukla takıp ediyom ney yer kaplıyor diye ama dikkat ettim de silinen fotolar kismen hallen baya bi miktar yer kaplıyor 1 gb dan fazla

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Ewet 16 gb lik karttim var ve çoğunlukla takıp ediyom ney yer kaplıyor diye ama dikkat ettim de silinen fotolar kismen hallen baya bi miktar yer kaplıyor 1 gb dan fazla
Belki geri getirdiğiniz bozuk dosyalardır? X-Plore gibi bir program ile SD kartta *.jpg yazarak arama yapın, bozuk jpg dosyası varmı diye, bozuk dosyaların Tnumbnail leri görünmeyecektir

• Beğen
Tepkiler: wegas23
wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Belki geri getirdiğiniz bozuk dosyalardır? X-Plore gibi bir program ile SD kartta *.jpg yazarak arama yapın, bozuk jpg dosyası varmı diye, bozuk dosyaların Tnumbnail leri görünmeyecektir
Anladim hocam yardimlariniz için çok çok teşekküler artik umudum yok hocam ya o fotolar gelmez bi arkadaşım da easus diye bi program önerdi ama deneyemedim
Kusura bakma hocam bu aralar biraz çalışıyordum giremedim

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir

Üst Alt