ACİL YARDIM!

Sponsorlu Bağlantılar

puretechnology

puretechnology

Üye
    Konu Sahibi
ACİL YARDIM!
Merhabalar. Samsung dizüstü bilgisayarımı win8 den win7 ye çevirirken gpt hatası aldım. Bilgisayar o şekilde kaldı. Şimdi benim hdd de yedeğim var. Dizüstünden hddyi söküp başka bilgisayara bağlasam ikincil hard disk olarak bilgilerimi kurtarabilir miyim?

bycoo32

bycoo32

Üye
öncelikle kurulum dvd sini tak ve tekrar windows 7 yükle yanlız kuracağın sürüm 64 bit olmalı sen 32 bit seçiyorsan ondan dolayı sıkıntı çıkar. kurulum yapılacak harddisk bölümüne geldiğinde harddiski atıyorum 500gb ama 250 si sistem 250 si normal kullanıma bölünmüş ise sistem olanı seçip biçimlendir ve kurulumu o bölüme yap ve devam et kurulum bitince diğer 250 gb lik bölümdeki bilgilerin durur. hardiskin bölünmemiş ise önceden zaten herşeyin gidecek illaki

cgokhans

cgokhans

Üye
Ya da biçimlendirme yapmadan direkt sistem yüklersen hiç bir bilgi gitmiyor. Eski sistemi de old klasörüne atıyor. Bir kere denediğimde oyun kaydı kurtarmak için öyle olmuştu :-)

bycoo32

bycoo32

Üye
Bir kere format attiysan ve gpt hatasi aldiysan zaten sistemin kurulu oldugu birim silinmistir. Sen bi kere olmustu dediginin olabilcegini sanmiyorum

• Beğen
Tepkiler: cgokhans
cgokhans

cgokhans

Üye
Gpt hatası hakkında bilgim olmadığı için direkt başımdan geçeni anlattım :-)

bycoo32

bycoo32

Üye
Anladim cozumu soyledim umarim yardimci olmusumdur durumu duzeltmeye bak daha sonra harddiskteki bilgileri geri getirme yontemlerini arastirirsin

• Beğen
Tepkiler: cgokhans
puretechnology

puretechnology

Üye
    Konu Sahibi
Cevaplarınız için teşekkürler :) ancak xpden win8e kadar bütün sistemlerde her şekilde denedim. Sinir bozmaya başladı artık bu akşam edr commander isimli programı deneyeceğim. Hiren's boot cd işe yaramadı. Hepsi bir yana ben asıl soruma cevap alamadım.

bycoo32

bycoo32

Üye
Tam bilgim yok bilgi kurtarmanda ama oncelik pc ni calistirmana yardimci olmakti. Konu basligini degistir daha cok konuya bakan olur. Vardir bilen arkadaslardan

puretechnology

puretechnology

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim saygılar.

Üst Alt