Duyuruyu Kapat

açık hat numara taşıma?

 • 6 Eylül 2009
 • 11985 Okunma
 • 13 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Avea açık hattım var bunu nüfüs cüzdanım olmadan turkcelle taşıyabilirmiyim?? yardım lütfen.:(
   


  Yazan: erdi_1907
 2. Öncelikle bir avea bayine gidip, 5809 sayılı kanuna istinaden hattımı üzerime almak istiyorum diyeceksiniz. İşleminiz 2-3 gün içinde gerçekleşir. Hat üzerinize geçtikten sonra kimliğiniz ile istediğiniz operatöre geçebilirsiniz.
   
  ahmetzvdr bunu beğendi.
 3. Doğru söylüo.
   
 4. Hattı kendi üstüne alacaksın sonra geç başka operatöre
   
 5. tamam tşk ederim en kısa zamanda halletcem.
   
 6. ewet öyle yap.
   
 7. wala maxicep gibisi yok hangi soruma cwp ararsam burda buluom:bigstar:
   
 8. acıkhatta bıldıgım kadarıyla o hat kımın ustuneyse sahıbını bulup oyle alıomussun hattı ustune sahıbını bulamassanda hattı ustune alabılınıomu
   
 9. kardeş öyle diyosunda benim de açık hattım var.şimdi bende numara taşımak istiyorum aveadan vodafone a.ben şimdi hattın sahibini nerden bulayım kim bilir nerde adam? :D xD
   
 10. evet 2 tane hattım var ama sahibi yok! en iyi yoğun istek yapalım kasımda çıkardıkları milletin umrunda olmayan yasa yine çıksın:IO
  bu arada hat sahibi öldü o zaman nasıl olur acaba geçişş bilen varmı;?
   
 11. hat sahibi olmadan başka birinin üzerine devir yapılamaz. böyle bi uygulama yok. aslında açık hat satmak da suç. :)
  en güzeli yeni bir hat alman olur. çünkü hat sahibini bulsan da devir işlemi için 31,78tl ödeyeceksin. uzun işin var yani. bu sevdadan vazgeç en güzeli.

  --------------- Ekleme ---------------

  hat sahibi öldüyse ancak o kişinin varislerinden biri alabilir. eğer kontörlü hatsa ölen kişinin veraset ilanı yeterli olur.
   
 12. Arkadaşlar Benim Hat Babamın Babam a diyorum üstüme ver 30 küsür para için vermiyor yeni hat al daha iyi diyor kendi çalışıtıgım param olamasına ragmen vermiyor... ben numaramı seviyorum ama taşıma için sürekli babamla uğraşıyorum babam olmadan üstüme alabilirmiyim..??
   
 13. hat sahibi ölüne turkcell müşteri hizmetleri hat kapanır yapacak bişeyn yok dedi..

  --------------- Ekleme ---------------

  turkcellden nefret ediyorum yaaaaaaaa hat sahibi babamdı öldü şimdi hiç bir işlem yaptırmıyor bana arkadaşlar bilen varsa yardımcı olsun nasıl taşırım bu hattı aveaya..
  ayrıca turkcel tamamen dolandırıcı beni tl yükle com.dan arayıp 75 tl de paramı kestiler sitrese soktular ,,
   
 14. Konu başlığını ilk okuduğunuzda haksız yere Turkcell'i karalayan bir haber gibi görünebilir. Fakat işin asıl boyutunu anlamak için yazıyı tamamıyla okumanız yeterlidir. Bu yazı kesinlikle Turkcell'i karalamak için yazılmamıştır. Konu ile ilgil ibir gelişme olması halinde burada duyuracağım. burada yazılı olan olaylar son bir yıl içerisinde gerçekleşmiş ve tamamen gerçek olaylardır. Sizlerde buna benzer bir olay yaşadıysanız burada paylaşabilirsiniz.

  Ocak 2011 içerisinde Turkcell Müşteri Hizmetlerini aradım. Adıma kayıtlı nuamraları öğrenmek istedim. Kullandığım Turkcell numarası üzerinden sorgulama yaptıklarında adıma kayıtlı dört adet hat olduğu bilgisi verildi. Bir tanesini ben kullanıyorum. Doğru. Fakat diğer üç adet hat ne içindi? Nereden Nasıl Alınmıştı ? Hemen bu üç numarayı aradım ve karşıma çıkan kişiler bu hatalrı satın aldıkalrını söylediler. Bir kişi istanbul da isi. Diğer iki kişi ise Diyarbakır'da idi ki hayatımda Diyarbakır'a gitmemiştim. Turkcell TİM'e giderek bu hatalrı almak istedim. Sonuçta bir başkası bu hatları kullanıyor ve herhangi bir olayda tüm sorumluluk bana kalacaktı. Bunun örneğini daha önce görmüştüm. Bir arkadaşım tatile gittiğinde otelden apar topar jandarma ile alınmış bir geceyi nezarette geçirmek zorunda kalmış. Ertesi gün nöbetçi mahkemede adına açılmış bir hat ile birisinin tehdit edildiği hat onun adına olduğu için hakkında yakalama kararı çıkmıştı. söz konusu nuamra arkadaşım tarafından alınmamış olup numarası dahi bilinmemekteydi. Bu gibi bir mağduriyet yaşamak istemiyordum. Turkcell TİM'de hattı iptal etmek için hat başına 2 TL tale edildi. Hattı bana vermek için ise hat başına 12,50 TL talep edildi. Başka bir gsm operatörüne gittiğimde herhangi bir ücret ödemeden hattı kendilerine taşıyabileceğim bilgisi verildi. Gerekli işlemleri kimliğimi ve bilgilerimi kullanarak yaptım. aradan bir kaç gün geçtikten sonra bu üç hattın farklı bir gsm operatörüne geçişi gerçekleşmiş idi. Şebeke vardı hatalr çalışıyordu. Ardından savcılığa gittim şikayet dilekçemi bıraktım ki suçlular tespit edilip gerekli ceza verilsin.

  Kimliğin aslını ve kimlik sahibini görmeden, hak sahibinin rızası olmadan hat açmak suçtur. Türk ceza kanununa göre bu üç adet hattı açan işyerinin cezalandırılması gerekir.

  Savcılıkta el yazısı örneği alındı ki yaklaşık yarım saat boyunca aynı şeyleri ayakta oturarak çömelerek sol el ve sağ el ile yazıdıryorlar. Resmen işkence gibi. Bu şikayetim için 3 defa savcılığa gitmek zorunda kaldım. İşimden oldum.

  Aradan bir kaç ay geçmişti ki savcılıktan bir yazı geldi. Turkcell'e yazı gönderilmiş ve bu üç numara belirtilerek dilekçemde yazdıklarım iletilmiş. Turkcell bu üç hattı kimin aktivasyon yaptığını ve bu hatların yasal olarak aktivasyon yapılabilmesi için imzalanması gereken sözleşmeleri savcılığa ileteceğine şikayetçi adına sözleşme bulunamamıştır şeklinde yanıt vermiştir. Savcılığa teslim edilen şikayet dilekçesi , şikayet dilekçesinin kabulunu gösteren belge ve Turkcell ' den gelen cevaba istisnaden savcılığın verdiği karar ektedir. İnceleyebilirsiniz.

  Sonuç olarak dava takipsizlikle sonuçlandı. Turkcell tarafından bilgi verilmediği için Suçlular cezasız kaldı.

  -Madem ki şikayetçi adına sözleşme yoktur. Sözleşme imzalatılmadan nasıl şikayetçi adına hat açıldı ?
  -Açılan bu hatlar üçüncü şahıslara nerede, nasıl satıldı?
  -Bu hatları satın alan şahıslar nasıl kullandı?
  -Bu hatları kimliğimi kullanarak nasıl başka bir gsm operatörüne taşıdım ?

  Evet. Eğer şikayetçi adına kayıtlı sözleşme yok ise bu hatlar yasal olarak açılmamış ve hukuka aykırı olarak illegal şekilde işlem yapılmış. Peki bu illegal yapılan işlemi kimin yaptığı neden savcılığa bildirilmemiş ? Turkcell ile defalarca görüşmeme rağmen bu sorularıma bir yanıt veremediler. Defalarca dilekçe yazıp veridkleri faks nuamrasına faks çektim. Ayrıca yazıdığım dilekçeleri musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresine mail oalrak gönderdim. Her seferinde gerekli incelemelrin yapılıp daha sonra bilgilendirileceğim söylendi. Fakat Şuanda 23 Aralık 2012. Sonuç alınamadı. Hala uğraşıyorum. Fakat Turkcell suçluları korumaya devam ediyor. Kimbilir belkide Turkcell kendisi böyle bir işlem yapıyor. Reklamlarda şu kadar abonemiz var diyor. İllegal olarak açılıp yasadışı bir şekilde satışı yapılan hatlar ile bu abone sayılarına ulaşmak pek ala mümkündür.

  Olaya konu Turkcell numaraları: 5319053062, 5319056326, 5317974117.

  Alttaki linke tıklayarak savcılık kanalı ile yapılmış şikayeti ve Turkcell tarafından verilmiş cevabı içeren savcılık kararını bulabilirsiniz.
  Kişisel bilgi alanlarını gizledim.
  http://www.saidgoren.tk/Dosyalar/Ocak_2011_3_Adet_Turkcell_Hat.rar

  Şuanda Turkcell'i aradığımda savcılık bizden bilgi talep etmemiş diyor. Defalarca Turkcell'e dilekçeleri faks ve mail oalrak göndermiş olmama ve sözlü olarak müşteri hizmetlerini sürekli aramış olmama rağmen sizin bize bu şekilde bir şikayetiniz gözükmüyor deniliyor.

  Türk insanı bürokratik işlemlerle boğuşmayı sevmiyor. Bu yüzden suçluları adeta koruyan Turkcell şikayetçi hiçbirşey elde edemeyince bıkacak ve olayın peşini bırakacak şeklinde bir düşünce yapısına bürünmüş gibi. Evet şuana dek bu işlemelri yapan bayisinin kim olduğunu dahi araştırma zahmetine girmeyen Turkcell suçluları korumaya devam ediyor. Şuanda Turkcell hattım var kullanıyorum. Yazımın ilk başındada söylemiş olduğum gibi Turkcell'i karalamak için yazmıyorum bunları. Fakat gerçekleri herkesin bilmesini istiyorum. Turkcell faturanızı zamanında ödemeyin geciktirin bakın nasıl da Turkcell avukatları hemen icra işlemlerini başlatıyor. Peki aynı kurumun avukatları neden hukuka aykırı illegal işlem yapan bayilerinin suçlarını görmezlikten geliyor ? Sanırım sorun Turkcell den kaynaklanıyor. Turkcell konuyu avukatlarına yansıtmış olsa durum şimdiye dek çözülmüş olurdu. Bir yıllık bir süreç içerisinde bu üç hat nereden alınmış tespit edilemez mi?


  Şimdi size Turkcell'in iç yapısını özetleyeyim.
  Turkcell TİM - Turkcell Mavi Nokta - Turkcell Dağıtım Merkezi - Turkcell Alt Bayisi

  Turkcell Alt Bayileri, Turkcell Dağıtım Merkezlerine bağlı çalışırlar. Turkcell Dağıtım merkezleri gsm hatlarını turkcell alt bayilerine satar. Turkcell alt bayileride müşteri geldiğinde müşterinin kimlik fotokopisini alır hat satış sözleşmesini imzalatır ve bu hattı müşteriye satar. müşteri gittikten sonra bu evraklar Turkcell dağıtım merkezine faks ile veya scan edilerek msn yada mail aracılığı ile ulaştırılır. ve hat aktivasyonu yapılır. Evrağın aslı ise turkcell dağıtım merkezinde çalışan görevliler tarafından rut ziyaretlerde turkcell alt bayisinden alınır.

  peki bu alt bayi müşteriden aldığı kimlik fotokopisini çoğaltırsa ve bu müşterinin haberi olmadan sözleşmeye sahte imza atmak suretiyle başka hatlar açıp bu hatalrı açık hat olarak kötü niyetli kişilere satarsa ne olur? Tabiki hiçbir suçu olmayan müşteri mağdur olur. Tatilde iken bir anda otelinden jandarma ile alınır Nezarette geçeler sabah duruşmaya çıkar. hattı satın alıp kullanan kötü niyetli kişi ise elini kolunu salla sallaya gezer. hattı satan satıcı ise ettği karı afiyetle yer. Mağdur müşteri ise sürekli savcılğa gidip bu hattı almadıgını söylerek ifade vermek zorunda kalır.

  Yapılacak işlemler neler peki?
  Bu hattı ben almadım. El yazımın örneğinin alınmasını istiyorum. Daha sonra bu hattın satın alınabilmesi için müşteriye imzalatılacak sözleşmedki el yazısı ve imza ile karşılaştırılmasını istiyorum. eğer tutmuyor ise ben suçlu değilim. Peki ya hiçbir suçum olmadığı halde tatilimin boşuna gitmesini nezarette bir gece yatmamı ve sürekli savcılığa gidip ifade vermek zorunda kalmamın hesabını kim verecek.? kimlik sahibi ve kimliğin aslı olmadan sahte evrak düzenleyerek satış yapan bu şahıs ceza almayacak mı? Eğer Turkcell bayileriyle yaptığı sözleşmelerde bu konu ile ilgili agır yaptırımlar uygularsa böyle bir işlem yapılmaz.

  Bu anlattığım 2011 yılı içerisinde yaşanmış bir olaydır. ve bununla sınırlı değildir. 2011 yılı içerisinde 15 adet hat hukuka aykırı bir şekilde açılmış yada başka bir gsm operatöründen Turkcell'e taşınmıştır. Yapılan bu illegal işlemler Turkcell'e bildiirlmiştir. Fakat Turkcell işlemelri yapan bayilerinin adını ve iletişim bilgilerini vermemekte ısrarcı ve kararlıdır. Bu yüzden Turkcell'i suçlularla işbirliği yapmaktan ve suçluları korumaktan ötürü kınıyorum.

  Turkcell'e bu işlemlari yapanalrın tespit eidilebilmesi için gerekli her türlü yardımı yapmaya hazır olduğuma. Beni yönlendirmelerine ve ne yapılamsı gerekiyorsa yapacağımı söyledim. Fakat biz araştırıyoruz size haber vereceğiz diyorlar. Bir yılda üç tane hattın hangi bayisinden açıldığını tespit edemeyen bir kurumdan ne beklenilebilir ? Yada tespit etmek istemeyen.
   
Yüklüyor...
17/10/2017 - 23:14