Aç Karnına Sigara ülseri Tetikliyor


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Sigara tüketiminin her geçen gün arttığı ülkemizde, uzmanlar sigara tiryakilerini özellikle aç karnına sigara tüketmemeleri noktasında uyarıyor.
<div align="center"></div>
Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Gastroentroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Halil Bahçecioğlu, düzenli olarak sigara tüketen insanlarda ülser görülme olasılığının arttığına dikkat çekerek, sigara içen kişilerin midelerinde kanama, delinme gibi komplikasyonların oluştuğunu söyledi. Prof. Dr. Bahçecioğlu, "Son yıllarda yapılan toplum taramaları sonucunda düzenli olarak sigara tüketen insanlarda ülser sıklıkla görülmekte ve sigara ülserin iyileşmesini oldukça geciktirmektedir.

Sigara kullanan kişilerde, özellikle aç karnına sigara kullanımlarında midede kanama, delinme gibi komplikasyonlar daha sık görülmektedir" dedi.
Prof. Dr. İbrahim Halil Bahçecioğlu, ayrıca, insanların sağlıklarını tehlikeye atmamaları için sigara, alkol gibi içeceklerden uzak durmaları gerektiğini, eğer tiryaki iseler bu içecekleri aç karnına tüketmemeleri gerektiğini söyledi.
 

Nike

Üye
Çok sağol bilgilendirdiğin için dostum
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Haydar
Cevap
5
Görüntüleme
508
___kaptan___
bydexer
Cevap
6
Görüntüleme
547
oquz_esen
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
343
Haydar
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
328
Doğuş Pertez
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt