A.B.D. 'den Çin 'e İnsan Hakları Uyarısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
ABD Başkanı George W. Bush, yarın başlayan 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları öncesinde Çin'i,insan hakları konusunda uyardı.

Bush, Asya gezisi kapsamında geldiği Tayland'ın başkenti Bangkok'ta yaptığı konuşmada, Çin'in insan hakları siciliyle ilgili "derin endişeleri" dile getirdi. ABD'nin, Çin'in siyasi muhalifleri, insan hakları savunucularını ve dini eylemcileri tutuklamasına kesinlikle karşı olduğunu belirten Bush, Çin'in kendi halkının inançlarını yaşamasına izin vermesi gerektiğini söyledi.

Bush, eleştirilerinin yanı sıra iki ülke arasındaki ilişkileri ve Çin'in ekonomisini övdü ve bu ülkedeki değişimin kendi şartları, tarihi ve geleneği çerçevesinde olacağını ifade etti. Bush yarın Pekin'de yapılacak Olimpiyatların açılış törenine katılacak. ABD Başkanı'nın daha sonra Çin Devlet Başkanı Hu Jintao, Başbakan Wen Jiabao ve Devlet Başkan Yardımcısı Şi Jinping ile görüşmesi bekleniyor.
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Adama bak ya hem suçlu hem güçlü :D :D :D Hem dünyayı talan ediyor, öldürmedik adam bırakmıyor "kurtardığı" ülkelerde hem de insan hakları dersi veriyor!.. Kendi ülkesine baksın önce!!!

Güçlü olmak böyle bir şey işte...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt