Haber 8 Çekirdekli ve Güçlü GPU'lu Windows 10 Cihazlar Yolda!

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
8 Çekirdekli ve Güçlü GPU'lu Windows 10 Cihazlar Yolda!
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Oyun Geliştiricileri Konferansı 2015 (Game Developers Conference - GDC 2015) 2 Mart'ta Amerika'nın San Francisco eyaletinde yapılacak.Microsoft'un GDC 2015'teki oturum programı dün açıklandı. Bu oturumlardan bir tanesinin konusu: “Sekiz Çekirdekli Mobil Cihazlarda İstikrarlı Oyun Performansı". Oturumla ilgili bilgi notunda, Microsoft sekiz çekirdekli işlemciye ve çok güçlü grafik işlemcilere sahip Windows 10'lu telefon ve tabletlerin yakında geleceğini duyurdu. Bildiğiniz gibi sekiz çekirdekli işlemciler özellikle Android ekosisteminde zaten oldukça yaygınlaşmış durumda. Ve önümüzdeki aylarda Windows 10 cihazlarda da yaygınlaşmaya başlayacak.

Oturuma İlişkin Bilgi Notu:

Modern mobil cihazlar ve akıllı telefonlar giderek en son model masaüstü bilgisayarlarla boy ölçüşecek düzeye ulaşıyorlar. Sekiz çekirdekli ve çok güçlü grafik işlemcilere sahip Windows 10 telefonlar ve tabletler de yakında geliyor. Güç tüketimini azaltma yönünde gerçekleştirilen önemli ilerlemelere rağmen bu cihazlar, ağır kullanımda güncel pasif soğutma sistemlerinin soğutabileceğinden çok daha fazla güç tüketebiliyorlar. Bu cihazlarda yer alacak Windows 10 ve üstünde çalıştığı donanım bu tip durumların üstesinden güvenle gelebilecek şekilde dizayn ediliyor. Ancak bu durum çoğu zaman sistem performansı düşürülerek sağlanıyor ki bu da oyun performansını olumsuz etkileyebiliyor. Sürekli ısınma/oyun kalitesi denklemini kalite lehine dönüştürmeyi başaracak oyunlar dizayn ederek bu etkiyi tersine çevirmeyi öğrenin!

Hadi bakalım; MWC, GDC ve Build'den sonra ortalık şenlenecek gibi... :eller:

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, emz, ogzhnoTr ve 6 diğerleri

skynet

Üye
8 çekirdekli bir wp nin performansını tahmin edemiyorum :D
:dance::eller::smdance:

pirenuri

pirenuri

Üye
Allahım sana geliyorum. Sonunda istediğimiz oluyor sanırım. @bulutsuzgece 920leri değiştirme vakti yakındır :)

• Beğen
Tepkiler: StartTheGame, suyunsesi ve ON9
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Daha yeni aldığım 1520 min pabucu dama mı atılacak şimdi:)şaka bir yana çıksın çıksın şöyle ortalığı sallandıracak cihazlar çıksın.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Bu tip telefonlar 2017 den aşağı gelmez bence

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
8 çekirdekle ışık hızıyla kullanırız telefonu heralde :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
3. Çeyrekte raflarda...
Bu biraz iddialı oldu. En iyi ihtimalle Build Geliştirici Konferansında tanıtılsa belki ama Ağustosun sonuna doğru olabilir. dördüncü çeyrek garanti gibi oldu artık.

• Beğen
Tepkiler: StartTheGame
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Bu biraz iddialı oldu. En iyi ihtimalle Build Geliştirici Konferansında tanıtılsa belki ama Ağustosun sonuna doğru olabilir. dördüncü çeyrek garanti gibi oldu artık.

Sen yine de 3. çeyrek sonuna (Eylül ayına) para ayarla :pro:

• Beğen
Tepkiler: dark_13 ve StartTheGame
Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
Gelsinde alalım

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Gelsin gelsin benim 930un fiyatıda azalsın :eller:

Bay H

Bay H

Üye
Sanırım Qualcomm tekelinden kurtulup MTK çözümleri de kullanılacak artık. Ülkemiz için olmasa dahi yabancı ülkede(özellikle Çin) daha ucuza erişilebilecek cihazlar olması pazar payını etkileyecektir diye düşünüyorum.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Sanırım Qualcomm tekelinden kurtulup MTK çözümleri de kullanılacak artık. Ülkemiz için olmasa dahi yabancı ülkede(özellikle Çin) daha ucuza erişilebilecek cihazlar olması pazar payını etkileyecektir diye düşünüyorum.
MTK değil de haberde de belirtildiği üzere ısınma kontrolü sağlanacaksa bu ancak Intel işlemcilerde olur.

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Bir zamanlar galaxy s2 yede mükemmel diyorduk. Bunlarında kastığını görürüz. Kasmasa bile yazılımla kastırırlar yeni cihaz satmak için.

dakamon

dakamon

Üye
snap 815 yada 820 li lumialar görmek isteriz ama onlar en iyi ihtimalle 2016 başı. 810 lu işlemciler biraz şaibeli oldular. Güvenim kalmadı pek. O yüzden üst seviyede snap 815 ve 820 yi bekliyorum. Ya İntel işlemcileri de bekliyorum artık lumialara. Getirmeleri lazım. O kadar intel ile dirsek temasında MS

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
920 kullanıyorum. Şimdiki Lumia cihazlarda aman değiştireyim şunu alayım diyebileceğim bir şey hiç görmedim. Her seferinde 920 yetti bana. Ancak bu 8 çekirdek mevzuu işleri değiştirir. Performansı hayal bile edemiyorum...

Bay H

Bay H

Üye
MTK değil de haberde de belirtildiği üzere ısınma kontrolü sağlanacaksa bu ancak Intel işlemcilerde olur.

Abi Intel girecek beklentisi uzun süredir mevcut seninde bildiğin gibi ancak ben nedense MTK sayesinde sanki Çin gibi pazarlarda daha aktif bir rol oyamayabileceğini düşünüyorum. Özellikle MTK lı cihazların peynir ekmek gibi satıldığı bir yerde sanki daha avantajlı olacaktır.

Üst Alt