775 pin için işlemci tavsiyesi

Sponsorlu Bağlantılar

a2if

a2if

Üye
    Konu Sahibi
775 pin için işlemci tavsiyesi
Arkadaşlar Dg31pr anakartına kullanabileceğim işlemci önerir misiniz. İntel e4600 2 çekirdekli bi işlemci ile günlük kullanımda idare ediyor. Pugb mobileyi emülatörde kasarak oynatıyor. 4 çekirdekli bi işlemci ile rahat oynayabilirmiyim. Bu arada ekran kartım Geforce 1 gb gt9500 ve 4 gb ram bulundurmaktayım.

serdar@@@

serdar@@@

Üye
Xeon cpu lara bakmani öneririm. Aliexpress üstünden alabilirsin.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

a2if

a2if

Üye
    Konu Sahibi
2. El Xeon e5450 işlemci satan biriyle görüşme halindeyim lakin ana karta uyum sağlarmı kararsızım karşı tarafta emin değil. Acaba nasıl çözebiliriz

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Xeon işlemcileri küçük bir modlama ile lga775 e takılabilir hale getirilebiliyor
Eğer işlemci modlu ise çalışma ihtimali var

MAERKEK

MAERKEK

Moderator

Fazla uzakta armayın intelin sitesinde uygun chipsete göre liste oluşturabiliyorsunuz .
u sitede DG31PR yi bulun yukarıdaki site çıkacak

serdar@@@

serdar@@@

Üye
Aliexpressten direk modlu xeon bulabilirsin

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Xeonen işlemci
2. El Xeon e5450 işlemci satan biriyle görüşme halindeyim lakin ana karta uyum sağlarmı kararsızım karşı tarafta emin değil. Acaba nasıl çözebiliriz
Uyumlu değil Xeon 3110 3120 uyumlu imiş . Listeden baktım.
Ram hızı ne kadar hocam ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: a2if

canerucar3443

Üye
sana tavsiyem güçlü bir işlemci kullan

• Beğen
a2if

a2if

Üye
    Konu Sahibi
50 liraya Q6600 bi işlemci buldum 8mb 1066 mhz. Bence ideal gibi duruyor

a2if

a2if

Üye
    Konu Sahibi
Yanlış yazmışım zaten ramlar 800 mhz ve anakart daha yüksek desteklemiyor. İşlemci 1033 olsa sıkıntı çıkartır mı?
Kaldı ki fazla bi beklentim de yok zaten 2 çekirdekli işlemciden 4 çekirdekli işlemciye geçersem %30 civarında performans artsa yeter

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Yanlış yazmışım zaten ramlar 800 mhz ve anakart daha yüksek desteklemiyor. İşlemci 1033 olsa sıkıntı çıkartır mı?
Kaldı ki fazla bi beklentim de yok zaten 2 çekirdekli işlemciden 4 çekirdekli işlemciye geçersem %30 civarında performans artsa yeter
Hocam anakartınız en düşük çalışma frekansına sahip bileşene göre diğerlerini çalıştırır. Ram 800 MHz diyelim işlemci 2400 MHz olsa bile o işlemci 800 MHz de çalışır
Sıkıntı olmaz vereceği performans düşük olur .
Hocam anakartınız en düşük çalışma frekansına sahip bileşene göre diğerlerini çalıştırır. Ram 800 MHz diyelim işlemci 2400 MHz olsa bile o işlemci 800 MHz de çalışır
Sıkıntı olmaz vereceği performans düşük olur .
Anakart 800 MHz destekliyormuş. E8600 almayın 64 bit

• Beğen
a2if

a2if

Üye
    Konu Sahibi
Hiç masraf çıkarmaya gerek yok o zaman.
Gittiği yere kadar gitsin zamanı gelince yeni toplamak lazım

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hiç masraf çıkarmaya gerek yok o zaman.
Gittiği yere kadar gitsin zamanı gelince yeni toplamak lazım
Anakart MHz olarak çok düşük seviyede kalıyor. Mantıklı olan yeni güncel sistem toplamak .

• Beğen

Üst Alt