6730 c internet bağlantı hatası

Sponsorlu Bağlantılar

bluekinq341

bluekinq341

Üye
    Konu Sahibi
6730 c internet bağlantı hatası
arkadaşlar merhaba :) askerlik dolayısı ile 6730 aldım arka plan desteğinden dolayı fakat internet sayfaları açılmıyor bunda. / Web:işlem gerçeklestirilemedi / uyarısı veriyo sürekli. https sitelerine girmiyor heralde opera dan acıyor siteleri ama kendi tarayıcısı açmıyor. Bu konuda yardımcı olur musunuz. neden olduğunu anlamadım

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Internet ayarlarını kontrol ettiniz mi ? Kendi tarayıcısının ismi ne ?

bluekinq341

bluekinq341

Üye
    Konu Sahibi
browserNG/7.2.3.1
Simdi internet ayarında problem yok da güvenli bağlantı yapılsın mi diyor evet diyorum bu hatayı veriyor. Halbuki güvenlik düzeyi orta :) bunda başka bir is var

PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Kendi tarayıcısı beş para etmez . Operanın gözünü seveyim .

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve PALA.

Cadillac34

Üye
N73 telefonumda bile bu sorunu yaşıyordum. Zaten kendi tarayıcısı sayfayı yükleyemeyince bir süre tarayıcıdan atıyor. Nedeni ise önbellek çabuk doluyor. Arkadaşım sen iyisi Opera ile devam et.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
bluekinq341

bluekinq341

Üye
    Konu Sahibi
bu sefer de youtube video acarken hd seçeneği cıkmıyor yoksa opera çok güzel evet

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hd olarak izlemek istiyorsan çeşitli sitelerden(genyoutube , youtube video indir vs .) telefonun ekran boyutuna uygun olan çözünürlükte indireceksin . İşte sana hd . Ha her videoda aynı verim olmaz .

Cadillac34

Üye
Hd olarak izlemek istiyorsan çeşitli sitelerden(genyoutube , youtube video indir vs .) telefonun ekran boyutuna uygun olan çözünürlükte indireceksin . İşte sana hd . Ha her videoda aynı verim olmaz .
Opera'da HD kalitesinde göstermiyor. C6-01 telefonumda da bu sorun var.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Opera yeni html5 tabanlı sayfaları açmak için bir güncelleme yayınlamadı. Bugün iphone 5 te de kendi tarayıcısı olan safari ile youtube a girsen yine aynı sorunu yaşayacaksınız . Niye çünkü bu tarayıcılar eski web site altyapısıyla çalışıyor , yeni ve hızlı olan html5 yapısına uyum sağlamış değiller .
Youtube Hd ve daha üstünü html5 formatında veriyor . Eski tarayıcılardan giren kullanıcıları düşünüp düşük görüntü seviyesine sahip site sunmaları bile yetmeli . Düşünsene youtube girmek istediğinde tarayıcınız html5 desteklemiyor , lütfen daha farklı bir tarayıcı veya daha güncel bir telefon kullanın yazdığını .

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Cadillac34
bluekinq341

bluekinq341

Üye
    Konu Sahibi
x3.02 kullanıyor arkadaş onun tarayıcısı giriyo ayrıca opera 12 versiyon indirdim bu sefer de sayfaları açmıyor buna versiyon vs yüklemesi yapılıyo mu öyle birsey varmı

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@bluekinq341 youtuba benim (X2-00 ) telefon tarayıcısı da giriyor fakat yüksek kalitede videyou açmasının imkanı yok . X3-02 açıyor mu ? Yüksek kalitede videoyu ? Operanın versiyonu yükseltmek yerine X3-02 için en stabil versiyonu olarak opera 6 yı öneriyorlar . Yanında touch screen ibaresi bulunması şart . Sizde biraz araştırın belki modlu daha iyi operalar vardır.
Operalarda versiyon yükseltmesi zaten opera 6 ' yı silip opera 7.1 yüklemektir (Bunun gibi) . Daha başka versiyon yükseltme yoktur bence .

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Merhaba. Böyle sorunlar yaşamanın sebebini sade şekilde yazarsak:
Dünyada HTTPS sisteminin güvenliğini temin eden sertifika standartı değişti ve bir çok Nokia modeli yeni standartları desteklemeyecek malesef...

Opera ile açmasının da sebebi de Operanın telefonun sertifika yönetimini değil, kendi sertifika yönetimini kullanıyor olmasıdır. Eger telin kendi tarayıcısında güvenliksiz (HTTP protokollü) bir siteye girersen açacaktır.

Senin telefonun Symbian S60v3 FP2 bir telefon. Telin hack-liyse, istersen sana atacağım SIS dosyasını yükleyip yeni sertifika standartlarını destekleyen bir telefona sahip ola bilirsin :)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@Nuru TaşDemir merak ettim. Seni görmek güzel.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir

Üst Alt