6680 Ve 6600 Ram Farkı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EpsilonMurat

Üye
    Konu Sahibi
6680 Ve 6600 Ram Farkı
Arkadaşlar ben 6680 kullanıcısıyım.Telefona hergün Nalet okumak istiyorum ama sonucta para verdim.Asıl konum ise 6680'in rami.Sorum ise şudur bilgisi olanların mesaj göndermesi çook makbule geçer doğrusu: Soru:6680 Cep telefonumdan System Explorer diye bir program bilirsiniz tel. tüm özelliklerini gösteriyor.Bu programa girip System info'ya basıyorum.Burdan sonra memory diye bi ikon var buraya girdiğimde rami:20480 gösteriyor. ama nalet olsun diye bahsettiğim Ram Free:ilk başlarken dahi 8000'de başlıyor ve inmeye başlıyor.6600'da ise Ram 9500 sularında gösteriyor.Ram free:Yine ise 9500 ve 10000 arası gösteriyor.Bu nasıl oluyor.Benim Genel asıl sorum ise Benim 6680'de sorun mu var yoksa bütün 6680'lerde genel bi şey mi niye 20000 ram gösteriyorda 8000 kullanım oluyor.Asıl gcık olduğum olay Nerdeyse 6680 hiç bir N-gage oyunun çalışmaması.Sırf bu ram yüzünden oluyor. Çoğu verdiği hatada Ram hatası yada sistem hatası veriyor.Bu konuda bilgisi olanlar lütfen konuya cevap yazsın.Şimdiden emeğe geçenlere saygılar... Teşekkürler...

fatihozturk

Üye
<div class='quotetop'>(EpsilonMurat &#064; Dec 18 2005, 03&#58;20 PM) [post=230263]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Arkadaşlar ben 6680 kullanıcısıyım.Telefona hergün Nalet okumak istiyorum ama sonucta para verdim.Asıl konum ise 6680&#39;in rami.Sorum ise şudur bilgisi olanların mesaj göndermesi çook makbule geçer doğrusu: Soru:6680 Cep telefonumdan System Explorer diye bir program bilirsiniz tel. tüm özelliklerini gösteriyor.Bu programa girip System info&#39;ya basıyorum.Burdan sonra memory diye bi ikon var buraya girdiğimde rami:20480 gösteriyor. ama nalet olsun diye bahsettiğim Ram Free:ilk başlarken dahi 8000&#39;de başlıyor ve inmeye başlıyor.6600&#39;da ise Ram 9500 sularında gösteriyor.Ram free:Yine ise 9500 ve 10000 arası gösteriyor.Bu nasıl oluyor.Benim Genel asıl sorum ise Benim 6680&#39;de sorun mu var yoksa bütün 6680&#39;lerde genel bi şey mi niye 20000 ram gösteriyorda 8000 kullanım oluyor.Asıl gcık olduğum olay Nerdeyse 6680 hiç bir N-gage oyunun çalışmaması.Sırf bu ram yüzünden oluyor. Çoğu verdiği hatada Ram hatası yada sistem hatası veriyor.Bu konuda bilgisi olanlar lütfen konuya cevap yazsın.Şimdiden emeğe geçenlere saygılar... Teşekkürler...
[/b][/quote]

EpsilonMurat

Üye
    Konu Sahibi
Fatih ozturk adlı arkadşıma teşekkür ediyorum konunu aynısını yazarak bana çoooook yardımcı oldu...Sağol

madmann

madmann

Üye
Arkadaşım şimdi söle bi durum var 6680 daha yeni ve birçook özellişği var 6600 a göre onun için daha fazla sistem kullanıyor ama mderm uyuz olmuşsun benden sana bi kaç tavsiye
elindeki tel oldukca güzel onun için gereksiz yere her bulduğun prog u kurmamaya çalış çünki zamanla sistem şişiyor ve bahsettiğin ram olayı oluyor onu da çözmenin şöle acayip bi yolu var
libs ve programs klasörlerini doldurmamaya çalış(bunu program yükleme diyerek yap diyeyim çünkü genelde oradakileri kurduğun programlar kullanıyor onlar telefonun boot klasörü gibi bişey telefon onun içindekileri her açılışta oto olarak çalıştırıyor buda ram yiyor)

xrz

Üye
N-gage de istersen 11 mb boş yer açabiliyorum
6680 ne kadar gelişmiş ama adam lanet okuyo
aradaki fark... yorum sizin

xrz

Üye
bu arada sorunu gidermeyi unuttum taskslist devman gibi bi programla çalışan uygulamaların baştan itibaren kapat
örneğin cbsserver kapatılabilir
sadece birini kapat ve biraz bekle yavaşlama ya da restart oluyosa onu iptal edemezsin demektir
ve yüklediğin programların prolarını kapat ya da n-symbianreloaded e gir n-gage için bi fix dosyası var onu yükle açılışta senin yüklediğin programların tüm prolarını iptal eder (kendisi bir *.mdl dosyası olur)

EpsilonMurat

Üye
    Konu Sahibi
BEnim asıl sorunum Bu sitede yazan 6630 ve 6680 için N-gage oyunlarının benim 6680&#39;nimin çalıştırmaması.Bu Neden oluyor peki.Böyle olacağını biseydim buna verdiğim paraya bi N-gage bi 6600 alırdım....Emeğe saygılar....

xrz

Üye
bazı genelde (yeni çıkan oyunlar) çalıştırmaz ve n-gage nin resmi sitesinde zaten köşeinde &#39;only on n-gage&#39; yazarnedenine gelince bu n-gage üstün ya da farklı demeye getiriyolar ama bakınız asphalt ı uyumlu hale getirdiler yani n-gage yi pazarlama amacıyla uyumsuzluk problemimi yarattılar ama artık yeni çıkan oyunlar tüm telefonlarda çalışacak (oyun üreticileri heralde kimse almıyo diye böyle bir girişimde bulundular)

gorillaz1903

Üye
arkadaşım benim 6630 um var ilk aldığımda ben desadece blz uzantılı oyunları yükleyebilmiştim diğer oyunlar hata veriyodu diğer oyunları yüklemek için n gage libs patchleri yüklemen lazım ngage libs patch 1 ve 2 yi yükle şimdi ben 15 16 tane oyun yükleyebiliyorum

gorillaz1903

Üye
arkadaşım benim ilk symbian telim 6630 aldığımda 6600 dan ne farkı var demiştim bide o kadar para verdik demiştim ama arkadaşlarımın çoğunda 6600 var dı mesala fexplorer a girerken benim telde 1 saniyede bağlanıyor 6600 da30 saniye bekliyor vede 6600 da bir foto çek ondan sonra de 6600 la telim aynı diye ve birde mp3 kalitesi var 6600 damp3 dinlemek bir ezziyet

ksfb

Üye
abi walla 6680 herşeyde 6600 dan hızlı

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
bende 6680 kullanıcısıyım ve inan o laneti ben her gun okuyorum.1.5 ay oce 6600 uzerine 90 ytl vererek takas ettim ve bunada çok pişmanım:vur.6600 geri özledim.bu ram sorunun halletmenın bı yolu yok mu şıkıştırmada pek bi fayda etmıyor.yeni çıkan bı versıyonla bu sorun çözülebilir mi?yoksa bu telefonu satmaktan başka çarem yok.özellikle javalarda bu sorun iyice gun yüzüne çıkıyor.zaten5 mb ortalama ram var 75 kb her hangi bı java uygulaması çalıştırdığımda 3mb yakın ram yıyor:D guler misin ağlar mısn sovermısn??20 mb ram vardıye guvenerek aldım bu telefonu. nokia almak istemıyorum ama bendeki sybian tutkusu nokia ya mecbur kılıyor....KISACA 6680 :bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann:

abacuklu

Üye
Selam Arkadaşım Bende 6600 Kuıllanıyorum Freemem Diye Bi Program Var 8mb Rami 9.5 Mb Yapıo Sitede Var Bul Onu Yükle

aauz

aauz

Üye
arkadaslar bu klasik nokia taktigi bir telde olan digerinde olmuyor bende 7610 kullanıyordum hemen hemen her oyunu oynuyordum şimdi 6680 var bir cok oyun ya hic calısmıyor yada görüntü bozuk ama hızlı ve güzel bi tel her telin bi güzelliği var

safakk

safakk

Üye
hey allahım sen bana sabır ver yıl 2005 de açılmış konu:@:@ ya noolur arkadaşlar dikkat edin şu ilk mesaj atım tarihine:@

M.H.Orhan

M.H.Orhan

Üye
Hakikaten yaw:D

mico66

mico66

Üye
evet şafak arkadaşımız haklı ama şole söliim bende bende bi 6630 kullanıcısıyım zannedersen bi farkı yok 6680 le evet bi gün hiç kapanmazsa ram 2 mb e inio ama benim çalıştıramadığm bi n-gage oyunu yok bece bi velinimet telimi çok seviom ve aşığım ona:)

murat şeker

Üye
niyeki 6600 da gayet güzel dinlenilio arkadaşım şu farkım var benim sizin tellerinizden ben 20 ytlye gittim 20 mblik ram aldım taktırdım serviste üstüne var olan 10 mblik ram de eklenince telefonum uçtu 30 mb ram benim teli deişmem :D

g4ng4ster

Üye
Abı 6600 program telefonu 6680 ben de kulan dım 6600 a gore performansı oldukca dusuk hızlı kullnunca kasıyo hem de bazı uygulamalrda ram hatası werıyo

fevzi50

Üye
sagolun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt