6630 music edition


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
    Konu Sahibi
Son günlerde taşınabilir müzik çalarlar oldukça gündemdeler. Her hafta yeni bir model duyurusu veya tanıtımı ile karşılaşıyoruz. Üreticiler oldukça büyük olan taşınabilir müzik çalar pazarından pay kapabilmek için yarış içerisindeler. Bu yarışta sadece elektronik üreticileri değil, cep telefonu üreticileride kullanıcıların ilgisini kendi ürünlerine çekebilmek ve satış rakamlarını arttırabilmek adına yeni modeller ve teknolojilerle pazarda yerlerini alıyorlar.

Nokia'nın ilk MP3 çalarlı telefonu diyebileceğimiz (ürün MP3'leri windows tabanlı bir yazılım ile kendi tanıyabildiği müzik formatına çeviriyordu) 5510 ile firma kullanıcıların büyük beğenisini toplamıştı. Radyo özelliğide bulunan telefon değişik tasarımı ve mobil müzik keyfini herhangi başka bir cihaza gerek kalmadan cep telefonundan karşılamamızı sağladığından, taşınabilirlik açısından büyük kolaylıkta sağlıyordu. Firma 3300, N-Gage ve 6230 gibi modellerinde MP3 çalar fonksiyonunu genişleterek telefonlarına eklemeye devam etti.

Motorola, SonyEricsson ve Samsung gibi firmalarında MP3 çalabilen telefonları mevcut. SonyEricsson Walkman Phone olarak isimlendirdiği W800 ile bu pazarda yerini alırken, Motorola E398, Samsung ise D500 gibi modelleri ile MP3 çalarlı telefon pazarında bulunmaktalar. Son zamanlarda özellikle Symbian, MS SmartPhone gibi gelişmiş işletim sistemine sahip olan telefonlarda, donanımsal özellik olmasa dahi MP3 ve benzeri müzik dosyalarının çalınması uyumlu yazılımlarla mümkün olmakta. Nokia'nın oldukça fazla beğeni toplayan Symbian işletim sistemi taşıyan 3G uyumlu telefonu 6630, son zamanlarda oldukça artan MP3 çalarlı telefon talebi karşısında firma tarafından tekrar revize edilerek 6630 Music Edtion ismi altında piyasaya sürülecek.Firmanın MP3 çalabilen telefon pazarına sunacağı yeni silahı N91'in 3G eksikliğini kapatacak olan ve 1.3MP dijitla kameraya, ofis dökümanları tanıyabilme gibi gelişmiş özelliklere sahip olan 6630, Music Edition ismi altında satılacak versiyonu ile kullanıcılara gelişmiş fonksiyonları yanında MP3 keyfide sunacak. Paket ile birlikte kullanıcılara 64 yerine 256MB RS-MMC bellek kartı verilmekte ayrıca Nokia USB MMC/SD kart okuyucu ve Nokia Audio Adaptor ismi altında 3.5mm stereo kulaklıkların telefon ile kullanılmasına yarayan bir dönüştürücüde paket içeriğine dahil edilmiş durumda. Paketten ayrıca nokia orjinal stereo kulaklıkda çıkmakta. Orjinal kulaklık ile hem müzik dinlemek hemde telefon görüşmesi yapmak mümkün.

Nokia 6630 Music Edition ile müzik dosyalarının ve play listlerin daha kolay kontrol edilmesini sağlayan yeni bir yazılım gelmekte. Nokia yeni yazılımla kullanıcıların aynı bir taşınabilir MP3 çalar kontrol ediyormuşçasına rahat bir şekilde telefonu yönetmelerine imkan vermiş. Kırmızı ve gümüş renklerinde piyasaya sürülecek olan 6630 Music Edition'ın içerisinde önceden yüklenmiş yeni zil tonları ve temalar bulunacak. Bu ay içinde satışına başlanacak telefonun 500 avro fiyat etiketiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor.
alnıtıdır
 
Gokhan43

Gokhan43

Üye
Kısa zaman önce verilmişti ;)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt