6600 Divx Videolar

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lionhyena

Üye
    Konu Sahibi
6600 Divx Videolar
arkadaşlar telefonumda 256mb mmc var smart movie converter ile divx'e çevirdiğim filmleri telefona yolluyorum fakat takılmalar oluyor daha önce yapmıştım böyle bir şey olmamıştı şimdi neden olur acaba ayarları daha öncede bu şekil yapmıştım şimdi yapınca takılıyor

OKUYUN

Bir yerde okudum ve sizinle paylaþmak istedim(ben denedim güzel videolar elde etmek mümkün)
Bu ayarla oluþturduðumuz müzik video larý 3-4 mb arasý, Divx film izlemek isteyenlerler için 700mb divx 70mb a iniyor

"Video Settings" bölümünde Landspace yi seçili ve Reduce frame iþaretli olmasý gerekiyor.

Configure diyoruz "DivX® 5.2.1 Codec"i seçiyoruz "Options" diyoruz...

Average bitrate'yi 256 yapýyoruz... Encode Performance ý standart yaparsanýz orta kalitede slow yaparsanýz yüksek kalitede (dosyayý çevirirken uzun sürüyor)videolar elde edersiniz

"Select DivX® Certified Profile" seçeneðini iþaretliyoruz "Portable" lý seçiyoruz ve Ýleri diyroruz... Gelen ekrana width :208 x height:176 (bunlarý istediðniz çözünürlüðe ayarlaya bilirsiniz)yapýp Video frame rate'yi "12 fps" yapýyoruz. ve Finish diyoruz... Sonraki pencereyede "OK" ve sonrada "Close" dedikten sonra sýra geliyor sese...
Audio Settings'de Enable ve Force mono iþaretli olacak ve Frequency: 16000 Hz olcak. Bitrate ise isteðe göre 48 kbps veya 24 kbps yapýlabilir....

Eðer filmimiz alt yazýlý ise "Subtitles" bölümünden ekliyoruz

Buraya kadar herþey tamamsa "Convert" diyerek dönüþtürme iþlemini bitirebiliriz...

Eðer ses görüntü ile uyuþmuyorsa þunu yapýn : Telefondaki Program > Tercihler > 0.55 sec

akrepkral

akrepkral

Üye
dostum ben yapıyorum takılma olmuyor ben bu kadar ince ayar yapmıyorum yanlız........

hyper

Üye
divX codecle enkode ettiin zaman xVid le enkode edilenden daha fazla yer kaplıo. IMToo 'yla denedim

lionhyena

Üye
    Konu Sahibi
anladım daha önce yapmıştım o yüzden sordum hard format attım içindeki videolar silindi tekrar converter ile çevirdim yukardaki ayarlarda ama divx yapınaca oynatıyor ama takılıyo mecburen xvid yapıyorum cevaplar için teşekkürler

CrAzY_ErCaNN

Üye
Kardes ben hiç bir şey bilmiom bu konu hakkında.Mesele ben bir filmi veya filmin bir bolumunu tlf na atıp izlemek istiom ne ypmam gerek yada gerekli program ne?Yardım ederseniz sevinirim.

CrAzY_ErCaNN

Üye
Kardes ben hiç bir şey bilmiom bu konu hakkında.Mesele ben bir filmi veya filmin bir bolumunu tlf na atıp izlemek istiom ne ypmam gerek yada gerekli program ne?Yardım ederseniz sevinirim.

lionhyena

Üye
    Konu Sahibi
smart movie converter programı var bununla videoyu çeviriyorsun telefona yolluyorsun telefondada divx oynatmaya yarayan player gerekiyor buda aynı program la beraber geliyor zip li dosya olarak bunu telefona kur codec dosyanıda kur filmi izle bu kadar ince ayrıntılar sitede var smart movie diye arttır bulursun zaten

ajanpolat

Üye
saol

ajanpolat

Üye
teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt