6230i radyo adaptörü ile araç kiti yapımı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furas

Üye
    Konu Sahibi
6230i radyo adaptörü ile araç kiti yapımı
Burada 6230i cep telefonu ile yapmış olduğum projeyi paylaşmak istedim.

1- cep telefonu yanında verilen kulaklıklı radyo adoptörününün 4 tane vidası ince yıldız tornavida ile sökülecek (biraz zor oldu)

2- içinde kulaklılara giden dört tane uç lehimlenmiş. Bunlar plaket üzerinde R+ R- ve L+ L- diye isimlendirilmiş. elektronikçiden 500 bin liraya aldığım streo dişi jak 'a şu şekilde bağladım:
R-ve L- uçlarını birleştirip streo dişi jakın şasesine; R+ ve L+ uçlarını ise diğerikisine bağladım.

3- arabanın teybine kasetli bir araç kiti adaptörü takıp bu kitin ucunu bu yapmış olduğumuz streo dişi jak ile birleştirdinizmi işimiz bitiyor

4- sonuç : arabanınızın hoporlerinden isterseniz telefon görüşmesi yapın isterseniz MP3 dinleyin isterseniz radyo. ayrıca bu sistemi evinizdeki müzik sistemine bağlayıp hoparlördençok yüksek seste müzik dinleyebilir. telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

ayrıca telefonunuzun kulaklık ayarından otomatik cevap kısmını açarsanız zil bir kere çaldıktan sonra kendiliğinden otomatik olarak telefonunuz açılabilmekte.

ben denedim şu anda müzüik sisteminden radyo ve MP3 dinliyorum. ve şu ana kadar hiç bir problemle karşılaşmadım.

kalebakir

Üye
????????????ARKADAŞLAAAAAAAAR SİTEDEE SORUN MU VAR?????????????

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Gayet güzel bir proje olmuş.Tebrikler. ;;)

furas

Üye
    Konu Sahibi
radyo modülündeki kuaklıkların kablosunu biraz yukarıdan kesip bu kablo uçlarına streo dişi jakı yukarıda anlattığım gibi bağlayarakta bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. ben suana kadar bir problemle karşılaşmadan arabamda mp3 dinleyip telefon görüşmesi yapabiliyorum.

mor_yel

Üye
çok ii walla ellerine sağlık...

ibonline

ibonline

Üye
böyle bir calışamada bende bulunuyorum bende 6630 u 8+1 e bağlıyıcam ama ben senin gibi orjinal kulaklığı heba etmiyicem piyasada 2 3 ytllik kulaklıklar bunlarla işimi halledecem

gmanfb

Üye
telefonu teypten ayrı bir yere monte etmeniz gerekiyor yoksa telefon ile teyp karışır

cambaz

cambaz

Üye
taktir etmekten başka bişe denilemez tbr ler

mdogrul

Üye
süper proje deneyeceğim kardeş emeğine sağlık

ali88

Üye
bende benim 6260 a 6 tane birden kulaklık bağladım naaber!

denizyalcin

denizyalcin

Üye
helal olsun ne diim!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt