5s'li kek

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
5s'li kek
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Sonuna kadar izleyin

Fenomenon

Fenomenon

Üye
üsteki video tamamen feyk
apple, iphone 5s'in çalışma durumu için
telefon açıkken 0 ~ 35 derece
telefon kapalıyken -20 ~ 45 derece olduğunu söylüyor.
45 dereceden sonra bozulması gereken telefon 250-300 derecelik fırından çıkması İMKANSIZ.
apple 45 dereceden yukarıda çalışmaz dediyse 46 derecede bozulabilir. ama bozulmayadabilir. belki 50 derecede de bozulmaz. belki 60-70. ama 300 dereceye dayanması imkansız.
çünkü 300 dereceye dayanabilecek olsa apple çıkar göğsünü gere gere "bu telefon 100-150 derecede sapasağlam çalışır hiç birşey olmaz" der.
cat'in ağır koşullara dayanan telefonu var. onlar bile 60 derecede belki anca çalışır.
daha basit bir örnek vereyim. iphone 5s kaç cm'den düşse kırılmaz. 50 cm diyelim.
ama biri çıkıyor diyor ki ben 4m'den telefonu attım ama telefona hiçbirşey olmadı. inanır mısın?
inanmazsın çünkü bu imkansız.
aynı bunun gibi apple 45 derece diyorsa 300 derecede çalışması imkansız.

son olarak sakın yanlış anlama benim amacım seninle tartışmak gibi bişey değil :) paylaşım için teşekkürler
ben sadece kendi fikrimi belirtiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Invoke
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
:zong:Bu kadar çok takılmayın ya :D Kekin içinde pişiyor zaten

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
Invoke

Invoke

Üye

aklıma bu geldi. :Dtop commenti de okuyun. :D

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Mikrodalga Fırınlar Ayrı Bir Olay İsterseni 500 Derecede 10 Dk Pişirin Kekin Dişi yanar İçi Yanmaz Yani Sanmıyorum Bişey Olacağini Onların Çalişma Mantiği Biraz Değişik Başiniza Gelmiştir Acele Edersiniz Kek Yanar Ama İçi Pişmez.İkinci Videoda İse Cihazin Alt Kısmını Kesiyor Cihaz Kapanmıyor Hadi Diyelim Bataryayida KEsti Ama Batarya Hala Enerji Sağladi Çalişti O Kadar Cihaza Güveniyorsa İşlemcisini Kessin Sonrada Bakalım Oynayabiliyormu Ha Oynar Nasıl Oynar GPU RAmlerinde Kalan Görüntüyle Oyna Yani Sabit Bir GÖrüntü:sahan2:

aklıma bu geldi. :Dtop commenti de okuyun. :D
Bnda Pek Birşey Yok En Azından Fırına Atmiyor Ama O Cihaz Çalişiyor Olsada Doğru Dürüst Çalşmaz Yani Şey Her Tarafina Çikolata Bulaşir Çok İyi temizlik Şart

westmoreland

westmoreland

Üye
üsteki video tamamen feyk
apple, iphone 5s'in çalışma durumu için
telefon açıkken 0 ~ 35 derece
telefon kapalıyken -20 ~ 45 derece olduğunu söylüyor.
45 dereceden sonra bozulması gereken telefon 250-300 derecelik fırından çıkması İMKANSIZ.
apple 45 dereceden yukarıda çalışmaz dediyse 46 derecede bozulabilir. ama bozulmayadabilir. belki 50 derecede de bozulmaz. belki 60-70. ama 300 dereceye dayanması imkansız.
çünkü 300 dereceye dayanabilecek olsa apple çıkar göğsünü gere gere "bu telefon 100-150 derecede sapasağlam çalışır hiç birşey olmaz" der.
cat'in ağır koşullara dayanan telefonu var. onlar bile 60 derecede belki anca çalışır.
daha basit bir örnek vereyim. iphone 5s kaç cm'den düşse kırılmaz. 50 cm diyelim.
ama biri çıkıyor diyor ki ben 4m'den telefonu attım ama telefona hiçbirşey olmadı. inanır mısın?
inanmazsın çünkü bu imkansız.
aynı bunun gibi apple 45 derece diyorsa 300 derecede çalışması imkansız.

son olarak sakın yanlış anlama benim amacım seninle tartışmak gibi bişey değil :) paylaşım için teşekkürler
ben sadece kendi fikrimi belirtiyorum.

Onların bahsettiği dereceyle fırındaki derecenin arasında fark olma olasılığı var mı ?

Demek istediğim şöyle fırının 300 derece sıcaklığının yanan ateşin 100 derecesine eşit gibisinden

Ne bileyim, bu sıcaklık işlerinden pek anlamam ama hani adamlar kimsenin telefonu fırına vereceğini düşünmemiştir heralde. Belki saf ateşin 45 derecesi falandır. Çünkü telefonun kendi ısısı bazen bunu geçiyor diye biliyor. Her neyse bende garipsedim açıkçası :D

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Onların bahsettiği dereceyle fırındaki derecenin arasında fark olma olasılığı var mı ?

Demek istediğim şöyle fırının 300 derece sıcaklığının yanan ateşin 100 derecesine eşit gibisinden

Ne bileyim, bu sıcaklık işlerinden pek anlamam ama hani adamlar kimsenin telefonu fırına vereceğini düşünmemiştir heralde. Belki saf ateşin 45 derecesi falandır. Çünkü telefonun kendi ısısı bazen bunu geçiyor diye biliyor. Her neyse bende garipsedim açıkçası :D
Zaten 2 Çeşit Sıcaklık Birimi Yokmu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt