5800 Batarya sorununa kesin ve çok kolay bir çözüm buldum buyrun okuyun

 • 8 Kasım 2010
 • 4953 Okunma
 • 13 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Merhaba arkadaşlar eğer benim 5800'ım gibi sizin 5800 veya benzeri 3g destekli cihazınızın şarjı 1 gün gibi kısa bir süre gitmeye başladıysa işte size kesin çözüm

  MENÜ-AYARLAR-BAĞLANTI-ŞEBEKE-ŞEBEKE MODU-GSM olarak işaretleyin normalde çift mod olarak işaretlenir.
  Sonuç: Şarj 1 günden 3-3,5 güne çıkıyor. Kesinlikle kendi çözümüm ve denenmiştir.

  Peki sorabilirisiniz çift modda neden şarj çok fazla gidiyor?
  Cevap çift modda telefonumuz 3G şebekesini öncelikle kullanmaya çalışıyor ama Ülkemizde 3G şebeke alt yapısı yeterince iyi değil. Bu yüzden 3G şebekesi bir çok yerde sorunlu çekiyor, tabi bizim 5800'mız ise bu şebekeyi bulmak için gereğinden fazla şarj yiyor ve bataryamız bitiyor.

  Uyarı: Arkadaşlar unutmayın Çift Moddan Gsm moduna geçerseniz görüntülü konuşmayı telefonunuz için kapatmış olursunuz buda aklınızda bulunsun. Ben normalde görüntülü konuşma olayını çok yapıyorum ama şarj sıkıntısı olunca gerektiğinde açıp gerektiğinde kapatmaya başladım. Sorunumuda bir nebze olsun çözdüm.

  not: 3G sadece il merkezlerinde var o yüzden köy, belde, kasaba, ilçe vs yerlerde bulunanlar kesinlikle Gsm modunu kullansınlar.
  Not 2: Son bir not Şarjınınızın 1 gün gibi kısa bir süre gitmesinin sebebide cihazınıza v51.0.006.c01.01 versiyonuna yükseltmek tahminin bu güncellemedeki bir hata buna neden oluyor
   


  Yazan: 6630bilal
 2. Bu zaten bildiğimiz bir şeydi.Ayrıca v51 yükledikten sonra "benim" şarj süremde artış oldu.Bu noktaya genelde değiniyorlar.Fakat yinede kendi çabanla bulmuşsun tebrik ederim.
   
 3. Evet paylaşıldıysa kusura bakmayın
   
 4. v51de bnde de sarj süresinde artış oldu
   
 5. benim eski samsungda böyleydi sürekli 3g bulma nedeniyle cihazda kasılma fazla oluyodu 2g geçiş yaptım sonuç mükkemmel hem şarj süresi uzadı hemde performansta artış sağlandı (sgh-L700)...
   
 6. Umarım bu bilgiler işe yarıyordur.
   
 7. deneyelim
   
 8. Kardeşim dediğin gibiyse ALLAH Razı Olsun senden benimde derdim oydu 1 gün gidiyordu şarj adamlar dalga geçiyordu .))
  500 TL verdin birgün bile gitmiyor şarj diye.. GSM yaptım şebeke modunu şarjda az önce tam olarak oldu deneyeLim bakaLım

  Çalışman için teşekkür ederim...
   
 9. Evet farkı gördüm.. 3 gün değilde.. 2 - 2,5 gün gidiyor olsun .)
  Birde telefonları daha yeni olanlar şarj yani batarya tam olarak uyum sağlamıyor telefona kullandıkça
  Şarjn daha uzun gittiğini göreceksiniz...
   
 10. bu v51 olayını nasıl yapıcam nasıl güncelliycem birisi yardım edebilirmi
   
 11. Saçma ama bunları yapınca şarj daha az gitmeye başladı. Ayarlarla oynayınca bir gün dayanmaya başladı şarjım. Kullanım alışkanlıklarım aynı. Daha önce 3-4 giderdi şarj. Aniden ne oldu hala anlayabilmiş değilim.
   
 12. ayarlardan ekran titreşimi ekran ışığı seviyesi vs bunlarda şarja büyük etki ediyor bunları artırdıysan olabilir. Veya şarjharcayacak bi ayarla oynamışsındır.
   
 13. wireless ile internete bağlan.
  *#0000# seçenekler güncellemeleri kontrol et..

  kolay gelsin..
   
 14. bilgi için teşekkürler
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/02/2019 - 12:50