51. Eurovision Şarkı Yarışmasında Sibel Tüzün Yarı Finali Başarıyla Geçti

Sponsorlu Bağlantılar

B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
    Konu Sahibi
51. Eurovision Şarkı Yarışmasında Sibel Tüzün Yarı Finali Başarıyla Geçti
<span style="color:#FF0000">Süper Star finalde&#33;</span>

Yunanistan&#39;ın başkenti Atina&#39;da bu akşam yapılan 51. Eurovision Şarkı Yarışması yarı finalinde, "Süper Star" adlı şarkıyla Sibel Tüzün tarafından temsil edilen Türkiye finale katılmaya hak kazandı.

Atina Olimpiyat Stadı&#39;nda (OAKA) 23 ülkenin katılımıyla yapılan yarışmada, Sibel Tüzün, 14. sırada sahneye çıktı.

Yarı final ve finale katılan toplam 37 ülkedeki seyircilerin gönderdiği SMS&#39;lerle yapılan oylama sonucunda final için gerekli punları toplayan Sibel Tüzün, ilk 10&#39;a girmeyi başardı.

20 Mayıs&#39;ta yapılacak finallere katılmaya hak kazanan diğer ülkeler Rusya Federasyonu, Makedonya, Bosna-Hersek, Litvanya, Finlandiya, Ukrayna, İrlanda, İsveç ve Ermenistan oldu.

Finalde doğrudan yarışacak ülkeler ise Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, İsrail, Letonya, Malta, Moldova, Norveç, Romanya, İspanya, İsviçre, İngiltere ve Hırvatistan olarak sıralanıyor. Türkiye finalde 23. sırada yarışacak.

Bence hiç şansı yok&#33;

Salihyet

Salihyet

Üye
arnavutluk&#39;un şarkısı hepsinden iyiydi ama bunlar neye göre seçiyor anlamadım bu sms işi sakat bişey zaten

jeacona

jeacona

Üye
yarı final başarı değil önemli olan ilk 3 e kalabilmek

B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
    Konu Sahibi
23 ülkenin katılımıyla yapılan yarışmada ülkemizin finalde 23. sıradan yarışacak olması oldukça tuhaf&#33; alfabetik sıralama desek yunanistanın bizden sonra olması gerekirdi. anlamadım ben bu 23. sıralamayı.

cepix

cepix

Üye
Hayırlısı olsun..&#33;&#33;

Zaten şarkımız hiç güzel degil,(süperstar) ben hiç sevmedim

turgay89

turgay89

Üye
gecen seneki sarkıya gore harika&#33;&#33; neydi o oyle yaa rimi rimi leyyyy

мιѕтαα

мιѕтαα

Üye
gecen senekinden iiiydi bu seneki yarı finaldeki sarkılarında en ii si gibi geldi bana bakalım finalde ne olacak en azından seneye dogrudan katılma sansı yakalayalım ya&#33;&#33;&#33;

yitik savaşçı

Üye
<div class='quotetop'>(B@TuH@N &#064; May 19 2006, 09&#58;51 AM) [post=337876]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>23 ülkenin katılımıyla yapılan yarışmada ülkemizin finalde 23. sıradan yarışacak olması oldukça tuhaf&#33; alfabetik sıralama desek yunanistanın bizden sonra olması gerekirdi. anlamadım ben bu 23. sıralamayı.[/b][/quote]

Alfabetik sırayla olmuş olsa dahi Yunanistan bizden önce olurdu. Yunanistan İngilizce nasıl yazılıyor; Greece...

Sıralama şu şekilde belirleniyor...
Yarışmanın 4 daimi üyesi ve bunlar haricinde son yarışmada dereceye giren 10 ülkenin yani toplam 14 ülkenin isimleri yazılıyor bir fanusun içine atılıyor. Aynı anda 24 rakamın bulunduğu kartçıklarda başka bir fanusa atılıyor. Sonra bir ülke bir numara çekiliyor. Bu 14 ülke birer sıra ediniyor kendisine... Boş kalan sıralar oluşuyor böylelikle... Yarı finalde ilk 10&#39;a giren ülkeler rastgele açıklanırlarken bu boş kalan sıralara sırayla yerleşiyor. Örneğin yarı finalde Türkiye rastgele 9. sırada açıklandı. Ve boş olan 23. sıraya yerleşti. 9. sırada açıklanıp; 15 ya da 16 boş olsaydı oraya da yerleşebilirdi. Tamamen şans işi...

Ayrıca finalde 24 ülke yarışacak...

ABC

ABC

Üye
ya şimdi hollandayla belçika kalamadı mı yaw mutlak favori olarak göstriliyolardı ve bence de hakediyorlardı hele belçika kate ryanı çok beğenmiştim

B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
    Konu Sahibi
iyi yakaladın bak dalmışım yitik savaşcı doğru greece yazılıyor. ancak bu 23. sıralama şans eseri olmasa gerek bu bir mesaj bu şarkıyla ne beklenir ki

jöly

Üye
ben nasıl finale kaldı ona bile şaşırdım ama sanmıyorum ki derece alabilsin

yitik savaşçı

Üye
Yok, yok 23. sıra iyi oldu belki de... Diğer şarkılarla sıkıntıdan patlayan Avrupa oylamadan hemen önce bizim şarkıyla çoşacak...

Bu arada diğer başlığa da yazmıştım; oylama bu yıl ilk defa 24 finalist, yarı finalde elenen 13 yarı finalist ve bu sene yarışmaya katılmayan Sırbistan Karadağ&#39;ın da katılımıyla 38 ülkede birden gerçekleştirilecek...

Bu nedenle yayının hızlı akması adına ülkeler puanları bildirirken sadece en yüksek 3 puanı canlı yayında bildirecek. Yarışmanın sonlarına doğru heyecanın artması amacıyla son 3-4 ülke tüm punları canlı yayında açıklayacak...

Ve tahmin edin en son kim oylarını açıklayacak... 38. ve son sırada Türkiye var...

Yakarız bu gezegeni; yakarız&#33;

B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
    Konu Sahibi
bakalım zaman gösterecek herşeyi ama benim bu şarkıdan umudum yok bari rezil olmasak orta sıralarda bi yer bulsak.

e.m.r.e.c.i.x

e.m.r.e.c.i.x

Üye
gururumuz işallah daha iyi olacak ve Eurovision u kazanır

infazcı-konan

infazcı-konan

Üye
ülkeleri finlandiya mı neydi blackmetalciler vardı isimleri Lordiydi dehşet vallahi kazara trt1,i açanlar korkup kaçarlar zombi gibi insanlar sanki sert korku filmi çeviriyorlar bilmeyenlerde trt1 de korku filmi veriyor zanneder çocukların rüyasına girer valla ama makyaj için dünyanın boyasını sürmüşler sapıklar bence o grup gitsin bir korku filminde zebanileri oynasın ne biçim bir organizasyon metal müzikde eurovizyona kalırmı,,katılırmı&#33;&#33;&#33;&#33; bir insan bu kadarmı kendini çirkinleştirir birde güzel bir şeymiş gibi alkışlıyorlar ülkesi bula bula o serserilerimi bulmuş koskoca ülke başka bir şarkıcı-grup müzik bulamamışmı?????????yazıklar olsun öyle ülkeye&#33;&#33;&#33;&#33;&#33; herneyse bu şarkıcılara göre biz birinci oluruz bizi las ketcap,anna vissi falan zorlar gerisi yalan

SALVADORE

SALVADORE

Üye
<div class='quotetop'>(B@TuH@N &#064; May 19 2006, 09&#58;06 PM) [post=338134]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
bakalım zaman gösterecek herşeyi ama benim bu şarkıdan umudum yok bari rezil olmasak orta sıralarda bi yer bulsak.
[/b][/quote]
aynı fikirdeyim

gknky

gknky

Üye
umarım yine 1. oluruz

yitik savaşçı

Üye
51. Eurovision Finali Yunanistan&#39;ın Atina kentinde Olimpiyat Stadı&#39;nda başladı. Bu heyecanı canlı canlı yaşayalım.

Türkiye 23. sırada yarışacak. Oylamaya 38 Avrupa ülkesi katılacak.

мιѕтαα

мιѕтαα

Üye
TÜRK&#304;YE, ukrayna, moldova, ermenistan ve makedonyay&#305; begendim&#33;&#33;

evey oylama baslad&#305; bakal&#305;m yurkiye basar&#305;l&#305; olacak m&#305;?

мιѕтαα

мιѕтαα

Üye
yarısmayı izleyenler tahminler nedir?

soyleyin bakayım