500 yıllık sarkının sırrı ne?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Dünyada satış rekorları kıran "Da Vinci " kitabında adı geçen bir kilisede şifrelerle gizlenmiş bir müzik bestesi bulundu.

Eski bir Kraliyet Ordusu şifre çözücüsü olan Thomas Mitchell (75) ile piyanist - müzisyen oğlu Stuart Mitchell (45) 20 yıl önce gördükleri şifreleri çözerek 500 yıl önce yazılan bir beste elde etti.Kore Savaşı sırasında öğrendiği şifre çözme yöntemlerini kullanan Thomas Mitchell özellikle Rosslyn Chapel'in içindeki Lady Chapel'de bulunan 213 oyma küpten çok etkilendi. Thomas Mitchell şöyle konuştu:"Küplerdeki şekillerin simatik'le (cymatics: seslerin yarattığı dalgaların şekillerini inceleyen bilim) bağlantılı olduğunu gördüm. Farklı ses dalgaları çiçek elmas veya beşgen gibi farklı şekiller oluşturur. Bu şekillerin hepsi de küplerin üzerinde vardı."Baba oğul "Rosslyn Motet" adını verdikleri besteyi bu ay bir konser vererek seslendirecek. Thomas Mitchell notaların şekillerle gizlenmiş olmasını "15'inci yüzyılda böyle bir armoni bilgisinin kafirlik anlamına gelebileceğine" bağlıyor.
 
jackalx_06

jackalx_06

Üye
ilginç.paylaşım için teşekkürler enes.
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
rica ederim hakan abi :)
 
merty24

merty24

Üye
ilginç
 
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Gerçekten ilginç. Şaşırttı beni doğrusu.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt