5 İnsanı Kurtarmak İçin 1 İnsanı Feda Edermisiniz?(Etik Olmayan Sonuçlar İçerir)

Sponsorlu Bağlantılar

isaakcu

Üye
    Konu Sahibi
5 İnsanı Kurtarmak İçin 1 İnsanı Feda Edermisiniz?(Etik Olmayan Sonuçlar İçerir)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Tramvay problemi olarak isimlendirilen bu problemin kazanan tarafı asla yok. Etik ve ahlak değerlerine ters düşen bir durum

Mert

Mert

Üye
bu senaryoları 1. sınıfta etik dersinde sormuşlardı. sınavda net cevap vermektense kavramları kullanarak açıklama yapmak yetmişti :D

• Beğen
Tepkiler: isaakcu
PALA.

PALA.

Üye
Üst geçitteki şişman adamı atacağına, kendisini atsın. Kendi canı tatlı tabi ...
Böyle bir durumla karşılaşsam sadece kaçın diye bağırırdım. O kolu çekmezdim.
Nedeni ise insanların tedbirsizliği ve dikkatsizliği. Tren rayında işleri nedir ?
Siz o insanları kurtarsanızda başka yerde ölecekler...

Bizim mahallede yaşlı bir adam vardı. Ana yoldan karşıya geçerken trafiğe hiç dikkat etmezdi.
Defalarca aynı noktada kazayı atlattı. En sonunda geçen yıl motorsiklet çarptı ve hayatını kaybetti.
Neredeyse 15 yıldır kendisini tanırım, ta o zaman başına geleceği anlamıştım ve hiç şaşırmadım...

Tedbirsizlik öyle birşey ki avrupada gelişen maglev adındaki hızlı trenin gelişimini geciktirdi.
Tren yolunun ortasında unutulan kontrol ünitesine çarptı...Tren içinde onlarca insan hayatını kaybetti.
Yani şunu demek istiyorum dikkatsizliğin bedeli er yada geç ödenir, hiç kendinizi yormayın. Buda benim düşüncem...

• Beğen
Tepkiler: isaakcu

isaakcu

Üye
    Konu Sahibi
:))))) kadere bişey diyemeyiz tabi er ya da geç ölecek o kişi.

minoo

minoo

Üye
Aklıma şey geldi :hmmm 99 depreminde ailesini alıp kaçan bi adam tüm ailesiyle trafik kazasında ölmüştü :hmmm

isaakcu

Üye
    Konu Sahibi
ölüm kaçınılmaz yani :D

Baydırman

Baydırman

Moderator
Bi abimizde bedelli yaptı ölmekten korkuyorum falan diye adama kızılayda kamyon çarpmış vefat etmiş. Kızılay ve kamyon evet.

zombaka

zombaka

Üye
video yu izlemeden cevap veriyorum gün geliyor 1 insan için 10 insan ölüyor

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Ölüm, ölüm dediğin nedir ki gülüm? Ben senin için yaşamayı göze almışım.

Yov yeee BoRnOvAleE35

Üst Alt