4 eksik 5 fazla - Fenerbahçe farklı galip

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
lovestar

lovestar

Üye
    Konu Sahibi
4 eksik 5 fazla - Fenerbahçe farklı galip

Liderliğini korumak için Sivasspor'a konuk olan Fenerbahçe, ezor geçeceği düşünülen maçtan eksiklerine rağmen farklı galip ayrıldı. Yeniden sahalara dönen Mehmet Yıldız'ın da yetmediği Sivasspor, ligin dibinden bu maçta da kurtulamazken Güiza'nın yokluğunda formayı kapan Semih, yine kendine olan güveni boşa çıkarmadı.​

Turkcell Süper Lig'in 19. haftasında Fenerbahçe, Sivasspor'u 4-1 mağlup etmeyi bildi.

Alttan ısıtmalı zemini bulunan 4 Eylül Stadı'nda oynanan karşılaşma yüksek tempoda başlarken iki takım da etkili ataklar geliştirdi. Maçın 31. dakikasında sahneye çıkan çıkan 'nöbetçi golcü' F.Bahçe'yi 1-0 öne geçirdi. Bu golden 6 dakika sonra sahneye çıkan Mehmet Yıldız, sahalara dönüşünü nefis bir golle süsledi. Ceza sahası dışından attığı nefis golle skora eşitliği getiren Yıldız, ilk yarının da skorunu belirledi.​
İkinci yarıda savunmada büyük açıklar veren Sivasspor'a cezayı kesen yine Semih oldu. 56. dakikada savunmanın arkasına güzel sarkan tecrübeli golcü takımını 2-1 öne geçirdi. Bu golden sonra gardı düşen Sivasspor'a bitirici darbeyi Uğur Boral vurdu. Geçen sezon oynanan maçta da Sivas'a 2 gol atan Uğur Boral, 67 ve 70. dakikalarda birbirinin kopyası iki golle farkı açarak skoru bir anda 4-2'ye getirdi. Gol perdesini kapatan gol ise 85'te Gökhan Gönül'den geldi: 5-1.

Bu sonucun ardından 43 puana yükselen Fenerbahçe liderliğini sürdürdü. 17 puanda kalan Sivasspor ise düşme potasından kurtulamadı.​
SİVASSPOR: 1 - FENERBAHÇE: 5
STAT: Sivas 4 Eylül Stadı
SAAT:
15:00
HAKEM: Kuddusi Müftüoğlu
YAYIN: Lig TV
SİVASSPOR: Akın, Abdurrahman, Murat Sözgelmez, Lucien Aubey, Hayrettin, Musa (Dk. 67 Kamanan), Nebil, İbrahim Dağaşan, Keita, Elrio, Mehmet Yıldız (Dk. 76 İbrahim Şahin)
TEKNİK DİREKTÖR: Muhsin Ertuğral
FENERBAHÇE: Volkan Demirel, Gökhan Gönül (Dk. 89 Önder), Deniz, Bilica, Vederson, Mehmet Topuz (Dk. 81 Ali Bilgin), Selçuk, Özer, Uğur, Alex, Semih (Dk. 75 Gökhan Ünal)
TEKNİK DİREKTÖR: Christoph Daum

GOLLER: Dk. 31, Dk. 56 Semih, Dk. 37 Mehmet Yıldız, Dk. 67, Dk. 70 Uğur Boral, Dk. 85 Gökhan Gönül

SARI KART: Semih (Fenerbahçe)

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Zevkli maçtı:)
Mehmet Yıldız'ın golüne bittim yahu:ehe

Godfather

Godfather

Üye
İzleyemedim ya :ehe Arkadaşlar konuşuyordu :ehe

lovestar

lovestar

Üye
    Konu Sahibi
Mehmet Topuz'un golü derken...ben hemşerim uğurun oyununu beğendim..gecirdiği sakatlık döneminden sonra süper döndü.tam türk işi bir galibiyet oldu.demekki herşey yabancı oyuncu almakla olmuyor.gönülden tebrik ediyorum feneri...

Mert

Mert

Üye
ğzlemedim ama bu kadar gole fener heralde iyi oynamıştır
tbrklr

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Mehmet Topuz'un golü derken...ben hemşerim uğurun oyununu beğendim..gecirdiği sakatlık döneminden sonra süper döndü.tam türk işi bir galibiyet oldu.demekki herşey yabancı oyuncu almakla olmuyor.gönülden tebrik ediyorum feneri...
Mehmet topuz değil,behsettiğim Mehmet Yıldız:oke:(yanlış yazmışım orda:ehe)

ouSahin

ouSahin

Üye
Çok güzel bir maçtı en azından Fenerbahçe açısından :) Fenerbahçe gücünü istekliligini eksik kadrosuyla gösterdi ..

çok güzel oynadık ama Memleketim Sivasspor adına bu sene hiç iyi degil bu futbolla lig düşme olasılıkları çok yüksek :(

birşey daha Guizasız Fenerbahçe daha çok atıyor :D

arslansem

arslansem

Üye
Düşen takımlar kesinleşti.Sivas ve Denizli :) bu kadar mı kötü bir defans kurgusu olur?

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
İyi oynayarak kazanmaya devam ediyoruz .. Maçın başından sonuna dek hırslı , kazanmayı arzulayan bir Fenerbahçe gördük yine ..

Lideri keyifli izlemeye , ve takip e devam edin ..
:oke:

tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
Bu maçla fenerbahçe Neden lider oldugunuda Kanıtlamış oldu süper bir maç oldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...