4 Adet Microsoft Access offlineders

Sponsorlu Bağlantılar

erciyesli

Üye
    Konu Sahibiişte erciyesli farkı ilePeki Access nedir

Peki Microsoft Access Nedir?
Daha öncede belirtildiği gibi Microsoft Access, bir veritabanı yönetim programıdır ve belirli bir nesne yada özneyi tanımlayan birleştirilmiş bilgilerin bir toplamı olarak tanımlanan veritabanları oluşturmak, kullanmak ve geliştirmek için kullanılır. Oldukça basit yapısı ve sunduğu geniş fonksiyonlar ile basit veritabanlarından gelişmiş bilgi sistemlerine çeşitli uygulamalar geliştirmek için uygun bir altyapı sunan Access, orta büyüklükteki firmalar ve ev kullanıcıları için yeterli bir program.
Farklı uygulamalar kullanarak geliştirdiğiniz veritabanları ile Microsoft Access altında çalışmaya devam edebilir veya burada oluşturduğunuz veritabanlarını farklı dosya biçimlerinde saklayabilirsiniz. Kullanım kolaylığı ile amatör kullanıcılar için bir başlangıç noktası teşkil eden program, sunduğu SQL gibi standart çalışma araçları ile de profesyonel kullanıcıların çalışmalarını kolaylaştırıyor. Microsoft Access ile entegre olarak sunulan Microsoft Visual Basic for Application (VBA) programlama dili sayesinde daha etkili veritabanı çalışma ortamları geliştirilebilir ve çeşitli uygulamalar geliştirilebilir. Ayrıca tüm Office uygulamaları içerisinde bulunan VBA ile Access'in diğer programlar ile de etkileşimli olarak çalışması sağlanabilir. Microsoft Access 2000'in en önemli özelliklerinden biri ise Web bağlantısıdır. Bu sayede veri giriş çıkışı için kullanılan form ve raporlar grafik tasarım fonksiyonları sayesinde herhangi bir kod yazmaya gerek kalmadan direkt olarak internet veya intranet ortamında yayınlanabilirler.
Yukarıda bahsettiğimiz tüm özellik ve fonksiyonlara kursun ilerleyen bölümlerinde değinmeye çalışacağız. Bu sayede Access ve bir veritabanı ile yeni tanışacak ve kurs sonunda profesyonel veritabanı uygulamaları geliştirebilecek duruma geleceksiniz. Kurs boyunca geliştireceğimiz örnek veritabanı ile öğrendiklerinizi pratiğe dökecek ve varolan örnekleri inceleyerek de pekiştireceksiniz.
Access kursunun bu ilk bölümünde Access'i çalıştırmayı ve Access ile çalışmayı öğreneceksiniz. Access kullanarak veritabanı hazırlama konusunda ilk adımı atarak, veritabanı hazırlarken gerekli olan koşulları yerine getirecek ve veritabanı için çok önemli olan kuralları öğreneceksiniz.
 

srpmfy

Üye
sağolda dosya yok
 

Benzer Konular

Eren Değerli
Cevap
0
Görüntüleme
181
Eren Değerli
Eren Değerli
Cevap
6
Görüntüleme
281
Eren Değerli
Cevap
4
Görüntüleme
262
kacaksevgilim
Eren Değerli
Cevap
1
Görüntüleme
203
DarkredBlue61
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt