30 Ekim de saatler bir saat geri alınacak

Sponsorlu Bağlantılar

Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
27 Mart 2005 Pazar günü saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlayan yaz saati uygulaması 30 Ekim Pazar günü saatlerin bir saat geri alınması ile sona erecek.
Saatlerin yaz aylarına ve kış aylarına göre ayarlanmasındaki temel amaç; Yaz saati yani ileri saat uygulaması, çalışma saatlerinin günün güneşli
27 Mart 2005 Pazar günü saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlayan yaz saati uygulaması 30 Ekim Pazar günü saatlerin bir saat geri alınması ile sona erecek. Saatlerin yaz aylarına ve kış aylarına göre ayarlanmasındaki temel amaç; Yaz saati yani ileri saat uygulaması, çalışma saatlerinin günün güneşli bölümüne alınması suretiyle gün ışığından daha fazla yararlanılması, elektrik enerjisinin aydınlatmada kullanılan bölümünden tasarruf sağlanmasını amaçlıyor. Bununla birlikte enerji tasarrufu elde edilmiş oluyor. 30 Ekim 2005 günü saatler bir saat geri alınarak kış saati uygulamasına geçilecek.
Bakanlar Kurulunun kararına göre ileri saat yani yaz saati uygulaması 26 Mart 2006 tarihinde yeniden başlayacak, 29 Ekim 2006 tarihine kadar süreceği öğrenildi.


25 10 2005 08:59
 


cllgr

cllgr

Üye
kış geldi desene,günler iyice kısalacak.geceler uzun olacak.kışı sevmem ama ne yapacaksın oda gerekli yaşantımızda.
 
hidayet

hidayet

Üye
saatlerinizi ayarlamayı unutmayın arkadaşlar :D
 
katibim

katibim

Üye
şunu 20 gün önce alsalardıya oruçtan 1 saat yırtardık :ah: :ah:
 

AntiTuk

Üye
eywallah kardeş ben bunu unutmuştum yazdığın ii oldu :)
 

Benzer Konular

Cevap
1
Görüntüleme
112
Cevap
0
Görüntüleme
127
BRKTNL
Cevap
1
Görüntüleme
173
salock
. . . EmreG . . .
Cevap
6
Görüntüleme
649
. . . EmreG . . .
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt