3.Dünya savaşı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CooL'n'Quiet

Üye
    Konu Sahibi
3.Dünya savaşı
metal fırtınanın yazarı olan abimiz bu seferde bu kitabı yazmıs hakkında bişey gören bilen duyan varmı? bişey duydum abd göktaslarını yönlendirmeye calısıyomus diye kıl oldugu ülkenin basına göktası indircekmis :wacko: :wacko:
(nasanın kuyruklu yıldıza uydu göndermesinin altındaki sebepte buymus) abi bu doorusya abd ile diger ülkeler arasında denge ucurumu olacak

mavizeybek

mavizeybek

Üye
bence diğer ülkeler de boş durmuyodur :box:

midnight

midnight

Üye
Allah mı sandılar be, bu kerizler kendilerini..Yok göktaşı indirceklermiş 8) ..Neyse kitabı bugün aldım okuyup yorumlarımı yazacağım..

_KadirşinaS_

Üye
Zaten abd nin amacı şu an tanrılaşmak(tööbe haşâ) Yok artık demeyin çünkü aslında yıllardır bunun için uğraşıyolar. Yaptıkları çalışmalar da bunun en iyi kanıtı...

CooL'n'Quiet

Üye
    Konu Sahibi
bencede dünyanın tek hakimi olmak istiyolar para var güç var ama ruh yok
yalnız teknolojileri manyak bi adam tv de 20 yıl içindi abd nin kuyruklu yıldız yörüngeleriyle oynayabilecegini ve yön verebilecegini söylemişti imkansız değilmiş yani.korktum yaw senin canla başla cephede mücadele verebilion adam oturdugu yerden seni telef ediyo haksızlık bu

..::Riddick::..

Üye
oyunu kurallarına göre oynayamadığı için hileli yollar arıyor USA ...
ama bana göre her zaman vietnam ı aratmıcak zararları olacak conilerin ...

midnight

midnight

Üye
Originally posted by ardadoganer@Aug 3 2005, 11:55 PM
bencede dünyanın tek hakimi olmak istiyolar para var güç var ama ruh yok
yalnız teknolojileri manyak bi adam tv de 20 yıl içindi abd nin kuyruklu yıldız yörüngeleriyle oynayabilecegini ve yön verebilecegini söylemişti imkansız değilmiş yani.korktum yaw senin canla başla cephede mücadele verebilion adam oturdugu yerden seni telef ediyo haksızlık bu
[post=122926]Quoted post[/post]​

Hak arıyorsan,bu dünyada arama..bağdat bombalanır insanlar ölür,susar herkes..bir batılı ölür,kıyamet kopar..haçlı seferi başlar..
--Keser döner sap döner,gün gelir hesap döner.. 8)

CooL'n'Quiet

Üye
    Konu Sahibi
eee bunlar böle yaparsa dünya boyunmu egecek kim karsı cıkacak?
şu anda bile kimse karsı cıkamıyo istedikleri yere giriyolar...

midnight

midnight

Üye
Originally posted by ardadoganer@Aug 4 2005, 12:46 AM
eee bunlar böle yaparsa dünya boyunmu egecek kim karsı cıkacak?
şu anda bile kimse karsı cıkamıyo istedikleri yere giriyolar...
[post=122978]Quoted post[/post]​

Koca İmparatorluklar bitti,nice sultanlar,diktatörler öldü..Gün gelir bunların da hesabı sorulur..

Üye
bi söz vardı ama kimin söylediğini unuttum bilen varmı ?
" 3. dünya savaşını bilmem ama 4. dünya savaşı taş ve sopa ile olacak"

_KadirşinaS_

Üye
Arkadaşlar boşuna endişe etmeyin. Dünyaca ünlü bir toplum bilimcinin yani sosyoloğun yıllar evvel yaptığı bir açıklamayı bizim bi hoca söölemişti. "Zulüm ve kanunsuzlukla saltanat kurup, Allah'a karşı gelen,israfa yönelen tüm toplumlar yıkılır.Osmanlı neden yıkıldı. Çünkü son dönemlerinde haksızlıklar,israflar ve isyanlar boy gösterdi. Fakat abd kurulduğundan beri bu temeller üzerinde . Yani ömrü en fazla 120-130 senedir.Göreceksiniz." adam bööle demiş. Umarım dediği gibi olur...

midnight

midnight

Üye
Originally posted by NUMANSABİT@Aug 4 2005, 09:57 PM
Arkadaşlar boşuna endişe etmeyin. Dünyaca ünlü bir toplum bilimcinin yani sosyoloğun yıllar evvel yaptığı bir açıklamayı bizim bi hoca söölemişti. "Zulüm ve kanunsuzlukla saltanat kurup, Allah'a karşı gelen,israfa yönelen tüm toplumlar yıkılır.Osmanlı neden yıkıldı. Çünkü son dönemlerinde haksızlıklar,israflar ve isyanlar boy gösterdi. Fakat abd kurulduğundan beri bu temeller üzerinde . Yani ömrü en fazla 120-130 senedir.Göreceksiniz." adam bööle demiş. Umarım dediği gibi olur...
[post=123589]Quoted post[/post]​

Osmanlı neden yıkıldı??Birçok sebep vardı bunlardan birisi de..Halife'nin Cihad ilan etmesine karşın..Arap ve müslüman kardeşlerimizin yanımızda olmaması olabilir mi?..Hatta İngilizlerle,Arabistanlı Lawrence gibi İngiliz ajanlarıyla anlaşıp bizi sırtımızdan vurmaları olabilir mi..Ya da Yemendeki müslüman kardeşlerimizin,binlerce Osmanlı askerini şehid etmeleri olabilir mi?(Türküsünü her dinlediğimde içim parçalanır)
--Şimdi soruya gelelim..Acaba Osmalı zalimdi ondan mı yıkıldı,yoksa güvendiğimiz müslüman kardeşlerimiz mi zalim di de Hıristiyanlarla birlik olup bizi sırtımızdan vurdular? Bunları hiç düşündünüz mü kardeşlerim??
--Bu gün bile Suudi-Amerika'da,pardon,Suudi Arabistan'da Osmanlıya karşı mücadele etmiş İngiliz ajanı olan Lawrence'in kaldığı ev müze haline getirilmiş 8)

_KadirşinaS_

Üye
Bak arkadaşım midnight Osmanlı sadece ordusu ve padişahlaryıla var olmadı. Osmanlı aynı zamanda yere tükürmeye utanan, komşusu açken tok yatmayan böyle hassas ve idaresine sadık bir teba sayesinde var oldu.Son zamanlarında rüşvetler,devlet idaresinde bozukluklar ve büyük hırsızlıklar boy gösterdi.Toplumda dini ve sosyla açıdan infialler ortaya çıktı.Osmanlı ya bağlı bir çok ülke ve özerk bölge isyan etti.(((Peki ne oldu hepsi hala kan ağlıyor. Osmanlı ya olan hırsını ve Osmanlı karşısındaki ezikliğini yenemeyen bir kaç çapulcu devlet tarafından canice hala,şu an bile katlediliyor.Neyse konumuz bu değil))).Şimdi sana sorarım bir saatin bozulması için sadece akrep veya yelkovanın mı bozulması gerekir ,yoksa içinde ufak bir çark bile bozlusa saatin işleyişini etkiler mi???

midnight

midnight

Üye
İyi de Numan kardeşim tarihten de ders çıkarmak gerekiyor..Osmanlı'nın yıkılmasında Araplar ve Osmanlıdaki diğer müslüman milletlerin de büyük rolü vardır..Millet yıllarca halifelik niye kaldırıldı diye kendini yırttı..Osmanlı'da halife cihad ilan etti,bu müslüman milletler Osmanlıya karşı cihad ilan etti 8) ..

--İşte al sana İbn-i Haldun'dan bir dörtlük,halifeye bakış açısını gösterir umarım.(İbn-i Haldun ''Mukaddime''adlı eserin yazarıdır ve bu eser birçok dini görüşlü gazete tarafından hâla okuyuculara kupon karşılığında hediye olarak verilmekte ve övülmektedir..

--Zindancı Türkler

--Kafesinde bir halife
--İki Türk zindancı arasında,
--Tekrarlıyor bir papağan misali
--Emirleri ve zindancı lisansında
-----İbn'i Haldun---

------İşte adamların halifeye ve Türk'lere karşı olan görüşlerinin ispatı..
------Osmanlıya karşı ilk ayaklanan müslüman Mekke şerifi Abdullah...değil miydi??

iOS Developer

iOS Developer

Üye
saçma salak şeyler ...o kitabın yazarı zaten Türk Değil ingiliz...sırf abd yi buyuk gostermek için yapılan çalışmaların sadece bir kısmı...

_KadirşinaS_

Üye
Originally posted by midnight@Aug 7 2005, 08:47 PM
İyi de Numan kardeşim tarihten de ders çıkarmak gerekiyor..Osmanlı'nın yıkılmasında Araplar ve Osmanlıdaki diğer müslüman milletlerin de büyük rolü vardır..Millet yıllarca halifelik niye kaldırıldı diye kendini yırttı..Osmanlı'da halife cihad ilan etti,bu müslüman milletler Osmanlıya karşı cihad ilan etti 8) ..

--İşte al sana İbn-i Haldun'dan bir dörtlük,halifeye bakış açısını gösterir umarım.(İbn-i Haldun ''Mukaddime''adlı eserin yazarıdır ve bu eser birçok dini görüşlü gazete tarafından hâla okuyuculara kupon karşılığında hediye olarak verilmekte ve övülmektedir..

--Zindancı Türkler

--Kafesinde bir halife
-----İbn'i Haldun---

------İşte adamların halifeye ve Türk'lere karşı olan görüşlerinin ispatı..
------Osmanlıya karşı ilk ayaklanan müslüman Mekke şerifi Abdullah...değil miydi??
[post=125583]Quoted post[/post]​

Bak midnight aslında ikimizde aynı şeyi söylüyoruz ama senin tek farkın arapları Osmanlı olarak kabul etmiyosun. Yani şunu demek istiyorum. Araplar Osmanlı nın bir parçası idi , gidip isyan ettiler. Allah da Osmanlı yı başka bir kaç sebeple birlikte darmadağın etti. Ama sonuçta ne oldu. Osmanlı nın anavatanı yani Türkiye miz hala dimdik ayakta ama neredeyse tüm azınlıklar sömürgeleştirildi ve bir çoğu hala kan ağlıyor.
Araplar a gelince onlarda zaten Arap olmayan Müslümanlara karşı bi önyargı ,bi kibir taaa abbasiler döneminden beri var hala da var.Özellikle de Türkler e var çünkü halifeliği ellerinden aldık. Babamla Annem bu sene Hacc'a gitmişlerdi. Bir ürün Araplara,yada Banladeşlilere,Afganlara vs. 5 lira ise aynı ürün Türkler e 50 lira imiş.

CooL'n'Quiet

Üye
    Konu Sahibi
Ben konuyu pek bilmiyiyorum ama hep bizlere milli güvenlik derslerind su anlatılır be kitaplarda yazar.Avrupa Türkiye'nin bogaz hakimiyeti yeraltı kaynakları vs gibi stratejik konumundan dolayı Türkiye'yi yıkmak istedikleri.Arap ülkelerininde laik demokrasi ile yönetilen Türkiyenin basarılı olması halinde kendi ülkelerindeki rejimin elden gitme korkusu ve kendi halklarının Türkiye gibi demokratik yönetim istemesi ve ayaklanması korkusuyla Türkiye'yi yıkmak istedikleridir.Sonucta Avrupa'da müslüman arap ülkeleride teröre destek vermişlerdir.(ben demiyom Lise milli güvenlik kitabı diyo bana çemkirmeyin:) )Yani iki toplumda Türkiye düşmanı.Türkün Türkten başka dostu yok bugün belkide Türkiyenin yanında olan ülkeler orta asya Türk devletleridir.

midnight

midnight

Üye
Originally posted by NUMANSABİT+Aug 9 2005, 06:23 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(NUMANSABİT &#064; Aug 9 2005, 06:23 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-midnight@Aug 7 2005, 08:47 PM
İyi de Numan kardeşim tarihten de ders çıkarmak gerekiyor..Osmanlı&#39;nın yıkılmasında Araplar ve Osmanlıdaki diğer müslüman milletlerin de büyük rolü vardır..Millet yıllarca halifelik niye kaldırıldı diye kendini yırttı..Osmanlı&#39;da halife cihad ilan etti,bu müslüman milletler Osmanlıya karşı cihad ilan etti 8) ..

--İşte al sana İbn-i Haldun&#39;dan bir dörtlük,halifeye bakış açısını gösterir umarım.(İbn-i Haldun &#39;&#39;Mukaddime&#39;&#39;adlı eserin yazarıdır ve bu eser birçok dini görüşlü gazete tarafından hâla okuyuculara kupon karşılığında hediye olarak verilmekte ve övülmektedir..

--Zindancı Türkler

--Kafesinde bir halife
      -----İbn&#39;i Haldun---

------İşte adamların halifeye ve Türk&#39;lere karşı olan görüşlerinin ispatı..
[post=125583]Quoted post[/post]​

Bak midnight aslında ikimizde aynı şeyi söylüyoruz ama senin tek farkın arapları Osmanlı olarak kabul etmiyosun. Yani şunu demek istiyorum. Araplar Osmanlı nın bir parçası idi , gidip isyan ettiler. Allah da Osmanlı yı başka bir kaç sebeple birlikte darmadağın etti. Ama sonuçta ne oldu. Osmanlı nın anavatanı yani Türkiye miz hala dimdik ayakta ama neredeyse tüm azınlıklar sömürgeleştirildi ve bir çoğu hala kan ağlıyor.
Araplar a gelince onlarda zaten Arap olmayan Müslümanlara karşı bi önyargı ,bi kibir taaa abbasiler döneminden beri var hala da var.Özellikle de Türkler e var çünkü halifeliği ellerinden aldık. Babamla Annem bu sene Hacc&#39;a gitmişlerdi. Bir ürün Araplara,yada Banladeşlilere,Afganlara vs. 5 lira ise aynı ürün Türkler e 50 lira imiş.
[post=127422]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

Tamam kardeşim şimdi anlaştık..Ayrıca Araplar da tıpkı Ermeniler gibi Osmanlının bir tebasıydı..Ama Araplar Müslüman oldukları için Osmanlı tarafından daha bir ayrıcalıklı halktı..
--Ayrıca Hac için dediklerini başkalarından da duydum ve çok üzüldüm..Yani Arapların oradaki Türk hacılarına karşı olan tutumları,çok düşündürücü..
--Ardadoganer kardeşime de katılıyorum..Suriye gibi birçok Arap ve müslüman olan devlet yıllarca Pkk&#39;yı destekledi ve Türkiyenin üstüne saldı..

***ORCHEAN***

Üye
onu diyen sanırsam anştayn.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt