3 Büyükler Kapışıyor---->İphone 5S vs Sony Xperia Z1 vs LG G2 <-----

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KayraBey

KayraBey

Üye
Gün geçmiyor ki yeni telefonlar için karşılaştırma konusu açılmasın :ehe

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
hocam adam a7 64bıt ıslemcıyle kımse demesın 5ten farkı yok burda bakmamız gereken buyuk tel mı normal boyut mu yoksa 2 bın verdıgn cıhaz kasacaksa 3310 alalım ben 5s degl 5 derım 5 en az 3 sene gıder 3 sene sonra kımse z1 e de g2 yede bakmaz 5 mı 5s mi sorusuna gelınce aman aman fark yok dıyemeyız opengl 3.0 a7 gbı farklar var ama ben 5 alırdım

tecno_man

tecno_man

Üye
iphone 5s :D bu arada forumun tasarımı değişmiş ya ne zamandır girmiyorum bi hoş olmuş.

İPHONE5S

İPHONE5S

Üye
    Konu Sahibi
para
hocam adam a7 64bıt ıslemcıyle kımse demesın 5ten farkı yok burda bakmamız gereken buyuk tel mı normal boyut mu yoksa 2 bın verdıgn cıhaz kasacaksa 3310 alalım ben 5s degl 5 derım 5 en az 3 sene gıder 3 sene sonra kımse z1 e de g2 yede bakmaz 5 mı 5s mi sorusuna gelınce aman aman fark yok dıyemeyız opengl 3.0 a7 gbı farklar var ama ben 5 alırdım
n olsa 5s alırdn itiraz etme

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
[lmaquote="İPHONE5S, post: 6486499, member: 2490770"]para

n olsa 5s alırdn itiraz etme[/quote] almazdım alsaydım da yurtdısı alırdım burda bı tele 3bın vermem

İPHONE5S

İPHONE5S

Üye
    Konu Sahibi
yani

4un6si

4un6si

Üye
arkadaşım g2 ve z1 stabil demişsiniz nedenini snapdragon 800 olarak vermişsniz e arkadaşım snapdragon 800 bi symbian tel e takılsa telefon uçar ama işte burda olayı bozan android...

bakın fanboyluk yapmayın galaxy gio dan tutun htc one a kadar birçok android telefon kullandım sorun cihazlarda değil sorun androidte çünkü sistemi kastırıyor...

mesala ben o snapdragon 800 leri exynos octa 5 leri vs. symbian da bb os da (özellikle 10da) , wp 8 de , meego da kullanırsam teller uçar bunları 10 a katlar çünkü bunlar sistemden az harcıyorlar
ha doğrudur android de kişiselleştirme var marketi iyi vs ama hiçbirisi bence bir Symbian bir MeeGo değil şu anda Symbian ve MeeGo öldü denilebilir ( kullanıcıları ve amatör geliştiricileri saymazsak )

tamam doğrudur symbianda hatalar sık sık olurdu ve bazen insanı baya bayardı bu hatalar ama MeeGo benim şu ana kadar gördüğüm en iyi işletim sistemidir diye bilirim ama destek çekildiği için yetim kaldı ve anca küçük geliştiricilerin uğraşmalarıyla orta denilebilecek hale geldi yazık olan N9 ve N950 ye ayrıca bu cihazları zamanında büyük hevesle alanlara oldu şimdi bu kullanıcıların umudu ise jolla , ubuntu vs. ve bence bunlar da n9 a direk port edilmeyeceğinden yani geliştiriciler yardımıyla port edileceğinden başta sorunlar olacak
ama sonradan düzeltilecek heralde ama bakıldığında cihaz 2011Eylül ayında satılmaya başlandı ve jolla 2014 te çıkar desek bile üzerinden onca zaman geçmiş olacak

Bu yüzden bence insanlar eğer stabilite istiyorlarsa Blackberry ve iOS a bakmaları lazım evet kabul bunlar pahalı markalar ve donanımları bir g2 veya z1 kadar şişirilmiş değil ama kesinlikle hakkını veren telefonlar
ve ayrıca şunu anlamıyorum adam bakıyor ooo Samsung galaxy s3 4 çekirdek 1.4 ghz ee gidip alıyor güya ne eski flagship ama adam 1 ay kullnıyor sonra yakınıyor modern combat 4 te kasıyor real racing 3 te kasıyor ee gidip arkadaşıma ben s3 verdim o bana z10 verdi 4 hafta kullandım real racing 3 te hiç takılma veya telefonu
bilerek kastırırken bi arayüzde takılma görmedim
neyse baya uzun oldu zaten , bugünlük bu kadar yeter :D

Invoke

Invoke

Üye
EVET İŞLEMCİLER AYNI AMA Z1 KAMERADA İYİ DE XPERİANIN ARAYÜZÜ DANDİKMİ

Xperia Arayüzü çok iyi, samsung kadar ağırda değil. Ki yeni modellerle arayüz değişmiş gelişmiş, hoş olmuş. Yeni arayüzü yükleyip denemiştim, gayet kullanışlı.

İPHONE5S

İPHONE5S

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım g2 ve z1 stabil demişsiniz nedenini snapdragon 800 olarak vermişsniz e arkadaşım snapdragon 800 bi symbian tel e takılsa telefon uçar ama işte burda olayı bozan android...

bakın fanboyluk yapmayın galaxy gio dan tutun htc one a kadar birçok android telefon kullandım sorun cihazlarda değil sorun androidte çünkü sistemi kastırıyor...

mesala ben o snapdragon 800 leri exynos octa 5 leri vs. symbian da bb os da (özellikle 10da) , wp 8 de , meego da kullanırsam teller uçar bunları 10 a katlar çünkü bunlar sistemden az harcıyorlar
ha doğrudur android de kişiselleştirme var marketi iyi vs ama hiçbirisi bence bir Symbian bir MeeGo değil şu anda Symbian ve MeeGo öldü denilebilir ( kullanıcıları ve amatör geliştiricileri saymazsak )

tamam doğrudur symbianda hatalar sık sık olurdu ve bazen insanı baya bayardı bu hatalar ama MeeGo benim şu ana kadar gördüğüm en iyi işletim sistemidir diye bilirim ama destek çekildiği için yetim kaldı ve anca küçük geliştiricilerin uğraşmalarıyla orta denilebilecek hale geldi yazık olan N9 ve N950 ye ayrıca bu cihazları zamanında büyük hevesle alanlara oldu şimdi bu kullanıcıların umudu ise jolla , ubuntu vs. ve bence bunlar da n9 a direk port edilmeyeceğinden yani geliştiriciler yardımıyla port edileceğinden başta sorunlar olacak
ama sonradan düzeltilecek heralde ama bakıldığında cihaz 2011Eylül ayında satılmaya başlandı ve jolla 2014 te çıkar desek bile üzerinden onca zaman geçmiş olacak

Bu yüzden bence insanlar eğer stabilite istiyorlarsa Blackberry ve iOS a bakmaları lazım evet kabul bunlar pahalı markalar ve donanımları bir g2 veya z1 kadar şişirilmiş değil ama kesinlikle hakkını veren telefonlar
ve ayrıca şunu anlamıyorum adam bakıyor ooo Samsung galaxy s3 4 çekirdek 1.4 ghz ee gidip alıyor güya ne eski flagship ama adam 1 ay kullnıyor sonra yakınıyor modern combat 4 te kasıyor real racing 3 te kasıyor ee gidip arkadaşıma ben s3 verdim o bana z10 verdi 4 hafta kullandım real racing 3 te hiç takılma veya telefonu
dostum sorun androidde değil firmaların kullandığı arayüzde . bu kadar yazmana gerek yoktu benim dediğim yeter artar !

dostum sorun androidde değil firmaların kullandığı arayüzde . bu kadar yazmana gerek yoktu benim dediğim yeter artar !

Invoke

Invoke

Üye
apple yine büyük bi hata yaptı ve 8mp kamera kullandı
8mp kamera hangi teknolojiyi kullanırsa kullansın sony xperia z1 dekini asla veremez
snapdragon 800ler çıktı artık iphone kadar stabil telefonlar var

Önemli olan lens... Apple aynı kamerayı kullanmış, dün gördük değiştirmiş ve geliştirmişler aynı şekilde flashıda yeni özellikler de eklemiş, kamerası zaten iyiydi şimdi daha da iyi oldu. Z1 kadar iyi olacağını sanmıyorum ama gayet yeterli olacağından eminim. G2den vs iyi olabilir.
Hem snapdragon 800 çıktı diye androidler iphone kadar stabil olmaz.Daha net olarak karşılaştırma videoları ayrıntılı incelemeler görmedik hem ilk bakışlar 10dklık kısa bildiğimiz şeylerin anlatıldığı videolar var... Yani bu konu için erken diye düşünüyorum. 1-2 haftaya çok daha dolu tartışmalar olabilir.

İPHONE5S

İPHONE5S

Üye
    Konu Sahibi
lg G2YE YETİŞEMEZ OPTİK SABİTLEYİCİ VAR ONLARDA LENS KULLANMIYOR DEĞİL

Invoke

Invoke

Üye
Hacı ben, olabilir diyorum sen kesin konuşuyorsun. Nereden biliyorsun ki böyle konuşabiliyorsun? Sabitleyici dediğin şey 5Sde de var, dün izleseydin takip etseydin farkederdin.
Diyorum ki cihazlar hakkında daha ayrıntılı bilgiler yakında çıkar... Bir kaç hafta sonra bu konu daha iyi içeriğe sahip olur. Şimdi boş laf, kuru kalabalık...

İPHONE5S

İPHONE5S

Üye
    Konu Sahibi
Hacı ben, olabilir diyorum sen kesin konuşuyorsun. Nereden biliyorsun ki böyle konuşabiliyorsun? Sabitleyici dediğin şey 5Sde de var, dün izleseydin takip etseydin farkederdin.
Diyorum ki cihazlar hakkında daha ayrıntılı bilgiler yakında çıkar... Bir kaç hafta sonra bu konu daha iyi içeriğe sahip olur. Şimdi boş laf, kuru kalabalık...
dünkü yayını mesut çevik ile takip ettim öyle birşeyden bahsetmediler.eğer konuya yazmak istemiyorsan git girme bidaha bu konuya zorla diil

Invoke

Invoke

Üye
dünkü yayını mesut çevik ile takip ettim öyle birşeyden bahsetmediler.eğer konuya yazmak istemiyorsan git girme bidaha bu konuya zorla diil

İstediğim konuya girerim, yazılımsal bir özellik hareketli bir objeyi sabitlemeni sağlıyor.
Benim derdim sana sataşmak değil güzelce anlatmak istedim sadece (ama sen bilmediğin konularda çok biliyormuş gibi konuşuyorsun, g2ye yetişemezmiş. belki yetişemez, belki de geçer, ben geçer demiyorum zaten, olabilir diyorum. Sen hayır imkansız diyorsun, anlatabildim mi demek istediğim şeyi? ) yine söylüyorum: Bir kaç hafta sonra bu konu hakkında daha iyi bilgilere sahip oluruz.

MaxipmaN

Üye
iphone gerekli atılımı yaptı fakat ekranı geliştirmeleri gerekirdi kamera da aynıysa bu ikisi dezavantajları olacak

WhereIsMyMind

WhereIsMyMind

Üye
Bir kere donanımı karşılaştırırken iPhone'u ayrı tutacaksın.Bazı zeki arkadaşlar andoid telefonlarının donanımlarıyla küçük düşürmeye çalışıyorlar.IOS üst düzey donanım gerektirmiyor.Benim 4s im 800 mhz işlemci ile asphalt 8i akıcı bir şekilde çalıştırabiliyor.Donanımı geliştirmek yenilik değildir. Bence asıl yenilik 5S te olan parmak izi okuyucu gibi farklı deneyim sunan alternatifler.
5S in donanım bence gayet üst düzey olmuş.64 bit mimari ve Open GL ile IOS 7 mükemmel çalışacaktır

Sony'e gelince o da güzel telefon fakat android telefonu bitiriyor

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan ve Invoke
Invoke

Invoke

Üye
iphone gerekli atılımı yaptı fakat ekranı geliştirmeleri gerekirdi kamera da aynıysa bu ikisi dezavantajları olacak

Ekranı büyütmüyor adamlar, onlara göre, bu ekran ideal. Geliştirmekten kastın buysa eğer? Kamerası da aynı değil diyorum :D

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
Ekranı büyütmüyor adamlar, onlara göre, bu ekran ideal. Geliştirmekten kastın buysa eğer? Kamerası da aynı değil diyorum :D

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

doğru boyutu büyütmediler onu hasaba katmadım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...