2014 Toyota Highlander


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi

Önümüzdeki yılın ilk günlerinde satışa sunulacak.Toyota, 2014 Higlander modelini New York Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıttı.“Gelişim ve güç” parolasının soyunu devam ettirmek amacıyla tasarlnan model, önceki meslektaşının tutumlu tasarımını bir kenara bırakarak daha yırtıcı bir ön ızgaraya ayak uyduruyor. Aracın yeni burun tarzı herkesin beğenisine hitap edemese de crossover modelinin şişkin çamurluklara ve aracı sarmalayan arka farlara ev sahipliği yapan yeni evrimsel tasarımı, etkileyici görünüyor. Model ayrıca bagaj kapağının üstüne monte edilmil bir kanat ve 18 ya da 19 inç boyutunda alaşım jantlar ile donatılıyor.Kabin içerisinde bulunan donanımlar RAV4’ü andırırken yumuşak dokulu enstürman paneli, yapay tahta ve saten aksanlar dikkatimizi çekiyor. Higlander’ın sahip olduğu diğer özellikler arasında Çok Bilgilendirmeli Ekran ve Entune bilgi-eğlence sistemi geliyor. Havalandırmalı deri koltuklar, ikinci sıra kaptan koltukları, arka koltuk eğlence sistemi ve JBL ses sitemi de tercihler arasında yer alıyor.Yolculara konforu hissettirebilmek adına Toyota dışarıdaki sesi, titreşimi ve sertliği en aza indirgemeye odaklanıyor. Sonuç olarak hidrolik motor takımlarını, ekstra ses öldürücü materyalleri ve akustik camları araca monte eden tasarımcı ve mühendisler, çalışmalarının meyvelerini başarıyla topluyor.Kaputun altında ise üç farklı motor seçeneği mevcut: 2.7 litrelik dört silindirli makine, 3.5 litrelik V6 ve hibrid 3.5 litrelik V6. Performans bilgileri henüz açıklanmamış olsa da klasik motorların altı vitesli otomatik aktarıma bağlanırken hibrid modelin ise devamlı değişken aktarım sistemine sahip olması ön görülüyor.Dört silindirli motorun sadece önden çekişli sürüş sistemi ile sunulması planlanırken V6’nın ise opsiyonel olarak dört çeker sürüş sistemi sunacağı tahmin ediliyor. Hibrid model ise sadece dört çeker sürüş sistemine sahip olabilecek.
2014 Higlander’ın önümüzdeki senenin erken aylarında bayilerdeki yerini alması bekleniyor.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt