2008 Tercih Robotu

Sponsorlu Bağlantılar

red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
    Konu Sahibi
Tercih Robotu ÖSS 2008 Y-ÖSS puanınızla tahmini olarak hangi üniversitelerin hangi bölümlerine yerleşebileceğinizi veya yerleşemeyeceğinizi gösterir.Akadaşlar yalnız puana göre sıralama yapıyo

 


mAd_girL

mAd_girL

Üye
bu biraz kafa karıştırıcı olabilir çünkü sıralama önemli oldugu için burdan bakınca bazılarının hayalleri yıkılabilir :) ama yine de teşekkürler.
 
red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
    Konu Sahibi
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
TeşekkürLer de Bu Adres Uçmuş Dostum..
 
red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
    Konu Sahibi
sabah girmiştim daha ama herhalde site ile ilgili
 
Pure Life

Pure Life

Üye
bu biraz kafa karıştırıcı olabilir çünkü sıralama önemli oldugu için burdan bakınca bazılarının hayalleri yıkılabilir :) ama yine de teşekkürler.

artık sıralama önemli degıl mad
 
mAd_girL

mAd_girL

Üye
nasıl yani xmen7 :S
 
mAd_girL

mAd_girL

Üye
8 kişiden dolayı tüm sıralama değişecek değil ya ayrıca o sıralamayı neden işlevsiz hale getirsin biraaz yaygaracılık gibime geliyo :)
 
Pure Life

Pure Life

Üye
8 kişi degıl mad 74bin kişi
 
mAd_girL

mAd_girL

Üye
74 bn kişinin ki mi 100 olarak hesaplanmış :|
 
Pure Life

Pure Life

Üye
''100 KADAR OKULDA BU DURUM VAR''''4 yıllık geçişten dolayı bu yıl son sınıfların olmaması dolayısıyla sınırlı sayıda, birkaç yüz öğrenciyi ilgilendiren bir yüksek not oluşmuş. Hesaplamaları kuralına göre yaptığımıza, herşeyi kuralına göre yaptığımıza göre onların notunu da indirmemiz için bir gerekçe göremiyoruz'' diyen Yarımağan, şöyle devam etti:''Olayın nedeni şu: Normal liselerde bu sene son sınıf öğrencisi yok ama özel durumu olan bazı öğrenciler varmış. Bunlar beklemelilerin dışında. Kendi yaşıtları 11. sınıfı okurken, 10. sınıfta olan birtakım öğrenciler varmış. Kendi yaşıtları mezun veya beklemeli olmuş, o öğrenci 11. sınıfa geçmiş, bu yıl 11. sınıfı okumuş. Milli Eğitim Bakanlığı da bunlar okulda 3 kişi, bir okulda 2 kişi olduğu için, illerde belirli okullarda toplanmış. Dolayısıyla bu okullarda bir son sınıf oluşmuş. Ama son sınıflar hem sayıca az hem de başarılı olamayan öğrenciler. 100 kadar okulda bu durum var.''''400-500 ÖĞRENCİ''''Bu öğrencilere 100 tam puan mı verilmiş?'' sorusuna Yarımağan, şu yanıtı verdi:''Hayır. Bizim kurallara göre istatistikler son sınıf öğrencilerine göre hesaplanıyor. Beklemeli öğrencilere de aynı istatistikler uygulanıyor. Şimdi bu sene son sınıf öğrencisi olan, belirli liselerde beklemeli olup da son sınıf öğrencilerinin hepsinden daha başarılı olan öğrenciler 100 almış. Olay bu... Normal koşullarda son sınıf öğrencilerinden daha başarılı olan beklemeli öğrenciler olmazken yani normal mezun veren liselerde iyi öğrenciler son sınıf öğrencileriyken beklemeli öğrenciler onlardan daha az başarısızdır. Böyle bir durum olmazken bu sene son sınıf öğrencilerinin kendileri de başarısız. Onlardan (beklemeli öğrencilerden) başarılı olan Türkiye genelinde 400-500 öğrenci, 100 almış. Bütün olay bu. Beklemelilerden, o okuldaki son sınıf öğrencilerinin hepsinden de başarılı olan, daha yüksek diploma notu olan öğrenciler... Böyle bir durum geçmiş yıllarda olmazken bu yıl olmuş. Türkiye genelinde 400-500 kişi... 1.5 milyon öğrencinin içinde bu öğrenciler zaten okul başarıları da çok yüksek öğrenciler değil.''

--------------- Ekleme ---------------

bunlar basına sızanlar sızmayan o kadar cok varkı
 
red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
    Konu Sahibi
kötü oldu bi çok insanı etkileyecek
 
looney

looney

Üye
bu konuyu paylaştıgın için cok teşekkür ederim ve denedim tıpkı dersanenin söyledigi üniv.ler cıktı işe yarıyor ;)
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt