2 Senelik Yüksekokul Üniv. Okuyan Biri Sınavsız Geçiş Ile Hangi Bölümlere Geçebilir?

 • 29 Eylül 2012
 • 8851 Okunma
 • 12 Cevap

 1. Arkadaşlar 2 Senelik Yüksekokul Üniversite Okuyan Biri Sınavsız Geçiş İle Hangi Bölümlere Geçebilir?

  Örneğin; 2 Senelik Endüstriyel Elektronik Okuyan Birinin Okulun Devamı Olarak İşletme ve İktisat Bölümlerine Sınavsız Geçme Hakkı Varmış.

  Otomotiv Teknolojisi 2 Senelik Düz Geçiş Hakkımı Kullansam Devamı Olarak Ne Okuyabilirim? veya Böyle Bir Hakkımız Var mı?

  Şimdiden Teşekkürler. İyi Forumlar...
   


  Yazan: FormpR
 2. benim bildiğim kadarıyla myo dan mezun olup dgs sınavına girdikten sonra geçiş yapabiliyorsun. geçiş derken yükseltiyorsun. 2 den 4 seneye.

  gelelim asıl soruya...

  ben tam anlayamadım heralde biraz daha açıklayıcı olabilir misin...
   
  tguzel7 ve FormpR bunu beğendi.
 3. Dgs ile bildiğim kadarıyla 2 senelik bir bölüm okuyan biri eğer başarılı olursa o bölümü 4 seneliğe çeviriyor. Ancak bana denilen biraz farklı. Normal meslek lisesi Elektronik Bölümü öğrencisi düz geçiş hakkını kullanarak 2 senelik Endüstriyel Elektronik okudu. Oradan İşletme bölümüne geçiş yapabiliyormuş. Bunu ilk defa duydum bir öğreneyim dedim.
   
 4. şimdi bende ilk defa senden duydum...

  bende üni 4. sınıfım ve böyle bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. ancak şöyle olabilir;

  ilk sene bitirmiştir birinci sınıfı. yatay geçiş yapmak için başvuruda bulunmuştur. ortalaması 2,00 ve üstüyse istediği bölüme ve üni ye geçmiştir. tekrardan 1.sınıftan başlamaktadır.
   
  tguzel7 ve FormpR bunu beğendi.
 5. Anladım böyle olabilir belki yanlış biliyordur teşekkür ederim. Ufak bir sorum daha var zahmet olmazsa cevaplarsan sevinirim. Şimdi ben atıyorum; Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde İşletme okumaya başladım diyelim. 1. sınıfta ortalamam 2,00'ın üzerinde olursa İstanbul üniv. İşletme'ye başvuru yaparsam kabul ederler mi? Kabul ederlerse 1. sınıftan mı yoksa 2. sınıftan mı başlarım? Şimdiden teşekkür ederim.
   
 6. 2. sınıftan başlarsın bu sisteme göre. eğer 2 yıllık ise son sınıfı yani ikinci sınıfı orda okur ve o üniversitenin mezunu olarak bitirirsin eğitim hayatını.

  - - - Eklendi - - -

  ve söylemeyi unuttum...


  ama aynı bölümü seçip gittiğinde 2. sınıf olarak devam ediyorsun ve 1.sınıftan kalan bazı dersleri alttan alıyorsun o üni de.
   
  FormpR bunu beğendi.
 7. Ortalamayı 2.00 üzerinde getirirsem kesin geçebilme hakkım var diye anladım ben yanlışsam düzelt lütfen. Çok çok teşekkür ederim.
   
  1STayTRue35 bunu beğendi.
 8. rica ederim kardeşim 2-2,50 gibi olması lazım. inşallah dilediğin bölüme gidersin kardeşim.:oke:
   
  FormpR bunu beğendi.
 9. Çok teşekkür ederim. Puanım pek yüksek değil ama puanıma göre en uygun bölümler İşletme, İktisat gibi bakalım bunlardan birine yerleşebilirim inş. Ve sonrasında ortalamayı yüksek tutabilirsem İstanbul'a gelmek istiyorum. Bakalım umarım herkesin dilediği olur. Tekrar Teşekkür Ederim. :)
   
  1STayTRue35 bunu beğendi.
 10. sağolasın. gönlünce olur inşallah:)
   
  FormpR bunu beğendi.
 11. simdi bnde 2 yıllık okuyom ve ortalam 2.50 üstü dgs ye girmeden mi 4 yıllıqa geçiyon eğer bole anladıysam ole bir dunya yok ama meslek lisesinden 2 yıllıqa geçme olayı ise bilmiyorum
   
 12. 2 yıllıktan 4 yıllığa dgs ile geçebiliyorsun tabii ki.
   
 13. Yok bu biraz farklı olay şu;

  2 senelik endüstriyel elektronik bölümü bitiriyorsun ve hiçbir sınava girmeden direk işletme bölümüne geçiş yapıyorsun. 2 sene işletme okuyorsun. Üniversiteyi bitiriyorsun. Böyle bir şey olması zor gibi ama bende merak ettim var mı diye bir sorayım dedim.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/02/2019 - 13:50