2 adet sorunum var çözenden Allah Razı Olsun

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muzaffer7866

Üye
    Konu Sahibi
2 adet sorunum var çözenden Allah Razı Olsun
Slm arkadaşlar hemen konuya geçiyim.

Geçenelrde 5800 xm (telefonum) çok yavaşladı ve format attım sonra. Herşeyi hallettim ama hafıza akrtına girmeye çalıştığımda kilit kodu(şifresi) felan istedi. İnternetten araştırdığımda ise fexplorer gibi bi programla şu not defterine felan girin dedi. Ancak telefonda programı kurmaya çalıştığımda sis uygulaması çalıştırılamıyor gibi bi hata verdi. Yani 2 sorunum var.

1. Sis uygulamaları çalışmıyor
2. si Hafıza kartı kilidi(biçimlendir felan demeyin önemli şeyler vardı)

Bazı yerlerde symbianla felan diyordu o yüzden burda açtım konuyu yanlışsa lütfen taşıyın.

222112

222112

Üye
se/\/ |<arta ş¡fre |<0/\/\uşu/\/ a/\/\a |<a|d¡r/\/\a/\/\¡ş¡/\/ zate/\/ te| ş¡fre |<0/\/u|a/\/ |<art¡/\/ s¡fres¡/\/¡ Bas|<a b¡r |<art ta|</\/\ada/\/ s0r/\/\az se/\/de s0r/\/\ad¡ D¡ye s¡frey¡ |<a|dr/\/\a/\/\¡ş¡/\/.
Be/\/de 0|/\/\uştu.
Fexpr0|e , /\/\/\/\cpwd , /\/0tepad fa|a/\/ de/\/e/\/d¡ 0|/\/\ad¡ Ya/\/¡ Be/\/¡/\/\ b¡|d¡/\/\ par0|a |-|at¡r|a/\/\a|<ta/\/ bas|<a C0zu/\/\ y0|<

sabri04x

sabri04x

Üye
5800 sisx program at daha doğrusu v3 uygulamalar çalıştırır. tabi signed olmasına dikkat et yani sertifikalı olmasına
eğer hafıza kartın şifreliyse (ki dediğin gibiyse ifrelidir) xplore-fexplore vb (herhengibi file manager) programı yükle disklerden c de arama yap mmcstore yi ara bulduğun dosyayı programın hex editörü ile aç şifren orda yazılıdır.

sublieutenant

sublieutenant

Üye
1. Sis uygulamaları çalışmıyor
2. si Hafıza kartı kilidi(biçimlendir felan demeyin önemli şeyler vardı)

birincisi sis uygulamalarını telefonun çalıştırıyor ama anladığım kadarıyla eski bir konudan s60 uyumlu FExploreri kurmaya çalıştığın için bu hatayı alıyosun.. :)
ikincisi ise şifreyi hatırlamaktan başka bir çözümü kesinlikle mümkün değildir.. :spr

muzaffer7866

Üye
    Konu Sahibi

birincisi sis uygulamalarını telefonun çalıştırıyor ama anladığım kadarıyla eski bir konudan s60 uyumlu FExploreri kurmaya çalıştığın için bu hatayı alıyosun.. :)
ikincisi ise şifreyi hatırlamaktan başka bir çözümü kesinlikle mümkün değildir.. :spr

Telefona format atıım.
telefonun internetinden 5800 için facebook u indir yazıyordu bastım indirdim ama hata geldi zatan yüklü gibilerinden.
Bir yere baktım; Hafıza kartını çıakr tak dedi çıakrdım taktım şifre istedi. Ben şifre felan koymadım zaten telefonu daha çözemedim.

----------Eklendi @ 21:44:15 ---------- Yazıldı @ 21:42:09 ----------

5800 sisx program at daha doğrusu v3 uygulamalar çalıştırır. tabi signed olmasına dikkat et yani sertifikalı olmasına
eğer hafıza kartın şifreliyse (ki dediğin gibiyse ifrelidir) xplore-fexplore vb (herhengibi file manager) programı yükle disklerden c de arama yap mmcstore yi ara bulduğun dosyayı programın hex editörü ile aç şifren orda yazılıdır.

Bende senin fexplorer ile alakalı dediğini yapmaya çalıştım ama bulduklarım hep sis olduğu için açmadı sisx bulamadım.(Bulursanız gönderirseniz sevinirim). sisx program at ... derken biraz daha açıklıyıcı anlatırsan sevinirim.

----------Eklendi @ 22:00:25 ---------- Yazıldı @ 21:44:15 ----------

Bu arada sertifikamızın olup olmadığına nerden bakiyoruz bazıları sertifika yap felan diyorda

----------Eklendi @ 22:04:11 ---------- Yazıldı @ 22:00:25 ----------

Asıl sorun şimdi çıktı :( fexplorer in sisx olanını indirdim açarken sertifika hatası dedi napcam? şimdi?

fnldstntn

Üye
Dostum s60v5 Dosya yoneticileri bolumunden signed yani imzali olan x plireri indi sis beya sisx olmasi onemli degil...

muzaffer7866

Üye
    Konu Sahibi
Tmm şimdiki sorunum. Sertifika ve hafıza kartı sorunu

fnldstntn

Üye
İndirdigin program signed ise sertifika istemez veya opda gibi sitelerden alabilirsin forumda ayrintili konulari var...hafiza karti konusunda boldigim kadari ile korilmiyor yenisini al...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...