1500tl ye pc toplayacağım.

Sponsorlu Bağlantılar

Enisina

Üye
    Konu Sahibi
1500tl ye pc toplayacağım.
Ben 1500tl ye pc toplamaya karar verdim öncelikle ne için kullanacağımı belirteyim. Oyun için kullanacağım ve en önemliside ben yazılım geliştiricisiyim visual studio ve freebsd sisteminde gcc ile source dosyaları build ediyorum benim için build süresi çok önemli şuanki bilgisayarım dual core ve build etmesi 2 saat sürüyor. Bu süreyi düşürmek istiyorum i7 laptopta 10dk sürüyor.

_ardaa

_ardaa

Üye
işlemci, ram ve hdd üçlüsü önemli, 1500tl ye işini görecek makina toplaman zor bence dolar kuru yüzünden.
İşlemci en az i5 6. Nesil olmalı turbo destekli.

Visual studio zaten başlı başına sistem kaynaklarını epey tüketiyor

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Toplarsında Şimdi Karar Ver Oyun Mu Yoksa İşlemcimi Önemli

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
1500 tl ye ancak orta seviye sistem toplarsın o da kullandığın program için çokta işini göreceğini zannetmiyorum oyun olarakta 1500 tl lik sistemden fazla bir şey bekleme çoğu ayarı kapatıp oynarsın oyun.

bilisimler

bilisimler

Üye
Bilgilerime dayanaraktan hem oyun hemde grafikte iyi olsun diyorsanız 1500 tl bence çok az ama orta seviye için ideal diyebilirim.

By_Casparov

By_Casparov

Üye
Ben 1500tl ye pc toplamaya karar verdim öncelikle ne için kullanacağımı belirteyim. Oyun için kullanacağım ve en önemliside ben yazılım geliştiricisiyim visual studio ve freebsd sisteminde gcc ile source dosyaları build ediyorum benim için build süresi çok önemli şuanki bilgisayarım dual core ve build etmesi 2 saat sürüyor. Bu süreyi düşürmek istiyorum i7 laptopta 10dk sürüyor.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
G Serisi İşlemcilerle yada İ3 7.Nesil Toplarsında İleriye Dönük Olmaz.

Enisina

Üye
    Konu Sahibi
Şuan toplayabildiğim 1500tl olmaz ise sahihinden 2.el i7 işlemcili laptop alabilirim. Ne dersiniz arkadaşlar

bilisimler

bilisimler

Üye
Leptopu oyun ve grafikte güçlü olmasını isterseniz size çok pahalıya gelir üstelik masaüstü pc gibi leptoptan verim alamazsınız.İkinci el pc ye bence güvenme ilerde çok proplem yaşarsınız

Son düzenleme:

Enisina

Üye
    Konu Sahibi
Leptopu oyun ve grafikte güçlü olmasını isterseniz size çok pahalıya gelir üstelik masaüstü pc gibi leptoptan verim alamazsınız.İkinci el pc ye bence güvenme ilerde çok proplem yaşarsınız
i7 işlemcili pc toplamak sanırım çok pahalıya patlıyor üstte linkini verdiğim laptoplar 1200tl olmadı oyunu diğer pc den oynarım programıda laptoptan yazarım nasıl olur böyle

bilisimler

bilisimler

Üye
i7 işlemcili pc toplamak sanırım çok pahalıya patlıyor üstte linkini verdiğim laptoplar 1200tl olmadı oyunu diğer pc den oynarım programıda laptoptan yazarım nasıl olur böyle
Kardeş o leptoplar baktım ben olsam almazdım. Teknolojide her daim sıfır almaktan yanayım ikinci eller muhakkak bir aksaklık çıkar örneğin ısınma,reset atm,verimsizlik,leptop şarjının çabuk gitmesi gibi... Ben şahsen sizin yerinizde olsam masaüstü pc ye yatırım yaparım doğru haklısınız biraz tuzlu olabilir ama en azından şimdi ve ilerde sıkıntı yaşamazsınız ama yinede siz bilirsiniz dediğinz gibide yapabilirsiniz.

Üst Alt