1500 TL'ye kadar Performanslı bir laptop arıyorum,15 gün içinde karar vermem gerekiyor

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
1500 TL'ye kadar Performanslı bir laptop arıyorum,15 gün içinde karar vermem gerekiyor
Arkadaşlar Babamla konuştum ve bana 1500TL'ye kadar her türlü laptop'u alacağını söyledi sizce hangi laptop'u almam gerekiyor ?

marka olarak şunları istiyorum exper,casper gibi diğer dandik markaları kesinlikle önermeyin lütfen :oke:

*Sony
*Toshiba
*samsung
*Asus
*HP
*Packard Bell
*Lenovo

aklıma gelmeyen diğer markalar varsa bilemiyeceğim siz yinede yorum olarak belirtirseniz çok iyi olur dell'i bilerek yazmadım çünkü kasa tipleri hoşuma gitmiyor ama dandik olmadığını biliyorum :oke:

şuanda Toshiba A210-15k PSAFGE kullanıyorum bilgisayarım belki inanmazsınız 240p video'yu tam ekran izlerken kasıyor ve çok fazla şikayetçiyim artık yenisini alma vakti geldi diye düşünüyorum laptop 2006 model zaten :evet:

genelde oyun oynamak ve internetten video izlemek için istiyorum yani önereceğiniz laptop'un en az 1GB paylaşımsız ekran kartı olmalı :oke:

sadece marka ve model olarak belirtsenizde yeterli benim için :oke: şimdiden teşekkürler arkadaşlar acil yorumlarınızı bekliyorum

birde demin gold'a baktım şu laptop indirime girmiş sizce nasıl ? :

- - - Eklendi - - -

GPU konusunda çok hassasım,oyunlarda kasılmak istemiyorum özellikle NFS The Run GTA 5(daha çıkmadı) gibi oyunlarda

Teom@n

Teom@n

Üye
1500TL ye bakalım neler bulabileceğiz. :D Mobil olduğum için yarın kapsamlı bir cevap yazarım.

- - - Eklendi - - -

Bu arada Lenovo güzel seçim fakat ekran kartı zayıf.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
1500TL ye bakalım neler bulabileceğiz. :D Mobil olduğum için yarın kapsamlı bir cevap yazarım.

- - - Eklendi - - -

Bu arada Lenovo güzel seçim fakat ekran kartı zayıf.

peki kardeşim ben onu kampanyada gördüğüm için yazdım zaten :oke: şimdiden teşekkür ederim :oke:

_erdal_

_erdal_

Üye
kardeş gitti gidiyorda fısat kösesinde sony marka dizüstüler vardı bi kaç gün önce bi bak derim

-----------

baktım kaldırmıslar yada bitti hepsi, bence fiyatları çok uygundu

bi buna bak hp

Teom@n

Teom@n

Üye
Yazdigin bir cok marka icerisinden yeni nesil Intel Core i5 yada yeni nesil AMD islemcili notebook piyasaya surmus olanlardan sadece asagidaki linklerde verdigim bir kac tanesi vardi. Umarin isine yarar.

Intel Cephesi

Intel islemcilerin bir cok konudaki AMD ye karsi ustunlugu ortada. Ozellikle core i7 ailesinin. Fakat senin belirttigin butce araliginda islemci ve grafik performansi konusunda yapilabilecek tercihlerde core i5 ailesi secilebilir(yeni nesil ivy bridge). Gundelik internet-oyun-multimedya konularinda gorevini eksiksiz olarak yerine getirebilecek konfigurasyonlar F/P olarak asagidaki gibi.

Notebooklar

(intel core i5 ler arasinda F/P olarak gozdem)

(inadina DELL :D HP yerine kesinlikle DELL diyorum kasa dizaynida oyle cirkin falan degil)

(G serisi donanimsal olarak daha dolu, ram, hdd kapasitesi. Fakat isinma konusunda ve kasa kalitesinde ben sahsen begenmiyorum)

AMD Cephesi

Neden Amd? Bir cok test sonucuna gore A8 ve A10 islemciler ortalamaya gore Intel Core i5-i7 arasi bir konuma sahip. Bazi konularda Core i5 gerisinde kalsalar bile (testlere gore) oyun-multimedya-internet konusunda problem yasatmazlar aksine dahili coklu GPU(islemciye entegre gpu+harici gpu ile crossfire) ozellikleri sayesinde grafik performanslari cok daha iyi. Yurtdisinda intel islemcili notebooklara nazaran daha ucuz satilmalarina ragmen nedense burada senin belirttigin fiyat araligindan biraz yuksek kaliyorlar. Fakat bu farka degecegine inaniyorum, linkteki karsilastirmayi incelersen Nvidia GT 650M ile ayni degerde performans sergiliyor. Gelecege donuk olarak grafik performansi acisindan bence core i5 li modellere gore cok daha iyi avantaj sagliyor. Islemcisininde diger uygulamalarda abartili bir oranda seni yuzustu birakacagini sanmiyorum.

Notebooklar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Yazdigin bir cok marka icerisinden yeni nesil Intel Core i5 yada yeni nesil AMD islemcili notebook piyasaya surmus olanlardan sadece asagidaki linklerde verdigim bir kac tanesi vardi. Umarin isine yarar.

Intel Cephesi

Intel islemcilerin bir cok konudaki AMD ye karsi ustunlugu ortada. Ozellikle core i7 ailesinin. Fakat senin belirttigin butce araliginda islemci ve grafik performansi konusunda yapilabilecek tercihlerde core i5 ailesi secilebilir(yeni nesil ivy bridge). Gundelik internet-oyun-multimedya konularinda gorevini eksiksiz olarak yerine getirebilecek konfigurasyonlar F/P olarak asagidaki gibi.

Notebooklar

(intel core i5 ler arasinda F/P olarak gozdem)

(inadina DELL :D HP yerine kesinlikle DELL diyorum kasa dizaynida oyle cirkin falan degil)

(G serisi donanimsal olarak daha dolu, ram, hdd kapasitesi. Fakat isinma konusunda ve kasa kalitesinde ben sahsen begenmiyorum)

AMD Cephesi

Neden Amd? Bir cok test sonucuna gore A8 ve A10 islemciler ortalamaya gore Intel Core i5-i7 arasi bir konuma sahip. Bazi konularda Core i5 gerisinde kalsalar bile (testlere gore) oyun-multimedya-internet konusunda problem yasatmazlar aksine dahili coklu GPU(islemciye entegre gpu+harici gpu ile crossfire) ozellikleri sayesinde grafik performanslari cok daha iyi. Yurtdisinda intel islemcili notebooklara nazaran daha ucuz satilmalarina ragmen nedense burada senin belirttigin fiyat araligindan biraz yuksek kaliyorlar. Fakat bu farka degecegine inaniyorum, linkteki karsilastirmayi incelersen Nvidia GT 650M ile ayni degerde performans sergiliyor. Gelecege donuk olarak grafik performansi acisindan bence core i5 li modellere gore cok daha iyi avantaj sagliyor. Islemcisininde diger uygulamalarda abartili bir oranda seni yuzustu birakacagini sanmiyorum.

Notebooklar

Lenovo aklıma yattı ama şu markalara arasından önerebileceğin bir laptop var mı ben 1500'e kadar dedim ama yinede 1.450 1500 TL yi görebilirler yani sonuçta parayı babam verece almışken 1500 TL'lik bir kral arıyorum

aklıma yatan markalar arasında lenovo var ama şu markalarda var

Samsung
Toshiba
Asus

bu markalardan güzel fps kaybı olmadan oyun oynayabileceğim ve 1080p HD videoların hepsini kasmadan izleyebileceğim hatta şöyle diyim GTA 4 EFLC'yi en son çözünürlükte yüksek fps ile oynayabilecek bir laptop arıyorum GPU'su 2GB olsa mesela benim için daha olur ram konusunda çok takıntılı değilim gidip 6-8 GB ram olmasına gerek yok yani :) 3-4 GB ram'in işimi göreceğine inanıyorum :) yinede teşekkür ederim

ANIL

ANIL

Admin
İstediklerine malesef 1500TL düşük kalıyor. GTA4 son ayarlarda oynamak için güçlü bir gpu lazım. Oyunda optimizasyon sıfır. 1500TL fiyatında olan notebooklarda böyle bir gpu yok. Bi ara Lenovo'nun GTX660M ekran kartı modeli vardı fiyatı yükselmiş galiba. Ram konusunda 3gb'ı aklından çıkar. Marka takıntın olmasın içindekiler aynıdır.

Teom@n

Teom@n

Üye
"AMD Radeon HD 7660G + HD 7670M Dual Graphics" oynatir diye dusunuyorum.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
İstediklerine malesef 1500TL düşük kalıyor. GTA4 son ayarlarda oynamak için güçlü bir gpu lazım. Oyunda optimizasyon sıfır. 1500TL fiyatında olan notebooklarda böyle bir gpu yok. Bi ara Lenovo'nun GTX660M ekran kartı modeli vardı fiyatı yükselmiş galiba. Ram konusunda 3gb'ı aklından çıkar. Marka takıntın olmasın içindekiler aynıdır.

ne yapsam bilemiyorum şimdide TTNET'in verdiği laptoplar var onlar nasıl acaba demin TV'de reklamını gördüm merak ettim birde teknosa'da mı ne lenovo modeli indirime girmiş 1599 TL'den inmiş o nasıl ? acaba

"AMD Radeon HD 7660G + HD 7670M Dual Graphics" oynatir diye dusunuyorum.

ya ben gta4'ü örnek olarak verdim zaten,kendim araç modu topluyorum oyunda birsürü bug var çok iyi grafiklere sahip olmamasına rağmen kasıyor stabil bir oyun değil bunu biliyorum ama hiç olmadı iyi grafikte kasmadan oynasın istiyorum ve gta5'te de sıkıntı yapmamasını istiyorum

ya siz bana oyun yönünden,video seyretme yönünden,ses sistemi yönünden 1500 TL'ye alınabilecek en iyi laptopları önerirseniz benim için çok ama çok iyi olur babam Hacca gitmeden aldırmam lazım :ehe

- - - Eklendi - - -

-blur
-GTA 4 EFLC
-NFS World
-NFS The Run

vs gibi üst seviye oyunları rahatça oynayabileceğim beni en az 2-3 yıl götürecek sağlam bir marka model laptop arıyorum link vermenize gerek yok sadece marka ve model versenizde benim için yeterli olur :oke: (Dell hariç tasarımında iş yok onların :( yoksa iyiler )

Üst Alt