1500 TL Seviyesinde Masaüstü Bilgisayar Toplama

Sponsorlu Bağlantılar

yagizuyar7

yagizuyar7

Üye
    Konu Sahibi
1500 TL Seviyesinde Masaüstü Bilgisayar Toplama
Ucuz 1500 TL seviyesinde bir masaüstü bilgisayar toplamak istiyorum. Oyun oynamıyıcam sadece Google Chrome'a tıklayınca çat diye açılsın, kasmasın, hızlı olsun gibi gibi günlük işlerde kullanabiliceğim birşey istiyorum sadece. Bu yüzden fiyatıda düşürmek için dahili ekran kartlı bir işlemci kullandım ve harici ekran kartı sepete eklemedim. Kullandığım parçalar bunlardır (Vatan Bilgisayar) :
Anakart : MSI (237 TL)
İşlemci : (342 TL)
RAM : (240 TL)
Enerji Kaynaklı Kasa : (235 TL)
HDD : (220 TL)
SSD : (185 TL)

Toplam Fiyat : 1462 TL

Bu yazdığım parçalar bibirine uyumlu mudur anakart ve işlemci gibi ? Ayrıca ekran kartının olmaması bir sorun çıkartır mı ? İşlemci günlük işleri rahatça kaldırabilir mi ?
Cevaplarsanız ve yardımcı olursanız çok sevinirim.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
ekran kartinin olmamasi oncelikle sorun degil, islemci icindeki gpu gunluk isleri yapmaya yeter, ama hergangi bir grafiksel islemden pek bir sey beklemenizi onermem, oyunlar gibi.
anakart dd3 destekli yazdiginiz ramler ddr4
islemci ile anakarttaki ram mhz degerlerini karsilastirdikda sonra dusuk degerde olan ram almaniz sorun cikarmayacaktir.

yagizuyar7

yagizuyar7

Üye
    Konu Sahibi
ekran kartinin olmamasi oncelikle sorun degil, islemci icindeki gpu gunluk isleri yapmaya yeter, ama hergangi bir grafiksel islemden pek bir sey beklemenizi onermem, oyunlar gibi.
anakart dd3 destekli yazdiginiz ramler ddr4
islemci ile anakarttaki ram mhz degerlerini karsilastirdikda sonra dusuk degerde olan ram almaniz sorun cikarmayacaktir.
Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram ile değiştirdim sanıyorum bu ram uyumlu olacaktır hocam.

skynet

Üye
Ram de Ddr3 2133 olmalı

• Beğen
Tepkiler: exp_l0it
yagizuyar7

yagizuyar7

Üye
    Konu Sahibi
az once ufak bir arastirma yaptim ve @skynet arkadasimiz hakli 2133mhz ddr3 alman yerinde bir secim olabilir.
tamam DDR3 2144 Mhz bir ram buydum GSKILL'in. Bu işlemci günlük işlemler için yeterlidir dimi. Grafik falan hiç iş olmayacak. İş yerine biroya konulacak günlük işleri halledecek bi bilgisayar sadece. Tavsiyeniz var mıdır başka

exp_l0it

exp_l0it

Üye
tamam DDR3 2144 Mhz bir ram buydum GSKILL'in. Bu işlemci günlük işlemler için yeterlidir dimi. Grafik falan hiç iş olmayacak. İş yerine biroya konulacak günlük işleri halledecek bi bilgisayar sadece. Tavsiyeniz var mıdır başka
*2133
video render, sifre cozme gibi seyler icin kullanilmicaksa tabiki yeterlidir :D:ok2:
benim baska diyecek bir seyim yok da, buro icin super bir bilgisayar oldu diyebilirim :thumbup:

yagizuyar7

yagizuyar7

Üye
    Konu Sahibi
*2133
video render, sifre cozme gibi seyler icin kullanilmicaksa tabiki yeterlidir :D:ok2:
benim baska diyecek bir seyim yok da, buro icin super bir bilgisayar oldu diyebilirim :thumbup:
Teşekkürler vakit ayırdığınız için :D iyi akşamlar

• Beğen
Tepkiler: exp_l0it
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Kullandığınız işlemci bir APU
normal bir işlemci değil
Bu işlemcinin içindeki Gpu günlük işlerde fazlasıyla yeterli hatta
Bazı 3A ve FtP moba tarzı oyunları oynatabilecek kadar güçlü

Ramleri 2133mhz yapmak şunun için önemli

Sistemdeki gpu dahili bellekten kullandığı için
Sistemin grafik performansı sistem belleği ile doğru orantılı olarak artıyor

Harici bir gpuda gpunun kendi belleği olduğu için sistem belleğinin önemi fazla değil

Eğer 1600mhz alırsanız yine de çalışacaktır ama daha iyisi varken
Gpuyu tam performanta kullanmak için 2133mhz daha iyi bir seçim olacaktır

• Beğen
Tepkiler: yagizuyar7 ve exp_l0it
yagizuyar7

yagizuyar7

Üye
    Konu Sahibi
Kullandığınız işlemci bir APU
normal bir işlemci değil
Bu işlemcinin içindeki Gpu günlük işlerde fazlasıyla yeterli hatta
Bazı 3A ve FtP moba tarzı oyunları oynatabilecek kadar güçlü

Ramleri 2133mhz yapmak şunun için önemli

Sistemdeki gpu dahili bellekten kullandığı için
Sistemin grafik performansı sistem belleği ile doğru orantılı olarak artıyor

Harici bir gpuda gpunun kendi belleği olduğu için sistem belleğinin önemi fazla değil

Eğer 1600mhz alırsanız yine de çalışacaktır ama daha iyisi varken
Gpuyu tam performanta kullanmak için 2133mhz daha iyi bir seçim olacaktır
hocam bu sistem bi büro için iyidir değil mi sorun çıakrtmaz pek fazla?