15 yıllık tecavüz davasında mutlu son

 • 30 Eylül 2012
 • 229 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. ABD’de 15 sene önce üvey kuzenine tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanarak ölüm cezasına çarptırılan Damon Thibodeaux seneler sonra DNA testiyle aklandı. Thibodeaux artık hayatında “huzur” istediğini söyledi.


  < Resmi açmak için tıklayın >
  1996 yılında 14 yaşındaki üvey kuzenine tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanarak ölüm cezasına çarptırılan Damon Thibodeaux seneler boyunca suçsuz olduğunu ispatlamaya çalıştı.
  Thibodeaux binlerce dolar harcayarak yaptırtmayı başardığı DNA testi sonucunda suçsuz olduğu anlaşılınca serbest bırakıldı.
  Crystal Champagne’e tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan Thibodeaux olaydan sonra 9 saat sorgulanmıştı.
  Önce tecavüzü itiraf eden Thibodeaux daha sonra avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada sotfuda tehdit edildiği için yanlış ifade vermek zorunda kaldığını, kuzenine dokunmadığını söyledi.
  Louisiana eyaletindeki Angola hapishanesine gönderilen Thibodeaux burada ölümü beklerken DNA testlerinin sonuçlarıyla serbest kaldı.
  Washington Post gazetesinin haberine göre Damon Thibodeaux ABD’de suçsuz olduğu halde hapis yatan ve suçu işlemediği belli bir süre sonra ispatlandıktan sonra özgürlüğüne kavuşan 300. mahkum oldu.
  Basına açıklama yapan Thibodeaux duygularını şu sözlerle dile getirdi: “En başından beri umudumu kaybetmedim. Yeni bir başlangıç için hazırım. Huzur ve sessizlik istiyorum.
   


  Yazan: yavuzkaraca
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/02/2019 - 01:40