12 yaşında ve işi zevkine göre şeker yemek...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aksi

Aksi

Üye
    Konu Sahibi
12 yaşında işi zevkine göre şeker yemek...

İngiltere'de 12 yaşındaki bir öğrenci binlerce akranını geride bırakarak çoğu çocuğun rüyalarını süsleyen bir işe sahip oldu.

Harry Willsher İngiltere'nin dünyaca ünlü bir şekerleme şirketinin fabrikasında tek resmi tadıcı oldu.

Dünyanın çoğu yerinde insanlar 12 yaşındaki çocuğun damak tadına göre şeker yiyecek.

Harry bir gazetedeki ilan üzerine yaptığı başvuruda 3 bin kişiyi geride bırakarak Derbyshire'daki Matlow'da Swizzels şirketinde işe alındı.

Harry Willsher'in sorumluluğu Love Hearts Refreshers ve Cola Bottles gibi ünlü markalara ait ürünleri tadmak ve ürünlerin tadı kokusu paketi ve standartlara uygunluğu konusunda Swizzels'e rapor vermek.

Harry'nin ünvanı da resmi kayıtlarda "tatlı test edici" olarak geçiyor.

Harry Derbyshire fabrikasında yaptığı işle ilgili olarak İHA'ya "Ben bu alanda sanırım dünyadaki en genç personelim. Bu işi genelde benden daha yaşlı kişiler yapıyor. Sürekli şeker ve benzeri tatlıları tadmak da dişlerime zarar vermez. Çünkü ben dişlerimi düzenli olarak fırçalarım. Arkadaşlarım yaptığım işe gıpta ediyor. Benim işim çok ciddi. Yeni özel şekerlerin ilk tadına ben bakıyorum. Test sonuçlarını da dışardan hiç kimseye açıklamıyorum. Bu işe girmek hayatımda çok fazla bir değişikliğe yol açmadı. Odamın şekerlerle dolu olması dışında tabii" şeklinde konuştu.

Harry Willsher'in alacağı ücret henüz belli değil. İlk olarak Harry'ye şahsi kullanımı için 525 sterlin ödendi.

Harry'nin babası Tony (44) de oğluyla gurur duyduğunu söyledi. "Harry eskiden beri şekerleri çok severdi. Bu iş bizim için büyülü bir şey oldu. Komşularımız arasında da çok popüler olduk" şeklinde konuştu.

Şirket yetkililerinden Andrew Matlow da hedef piyasalarının 4'le 14 yaş arasındaki kişiler olduğunu bu yüzden işe genç bir tadıcı aldıklarını söyledi.

Matlow "Dünyada bu işi yapan daha küçük birinin olduğunu sanmıyorum. Harry bizim için iyi bir seçim oldu. Onu şirketimizde görmekten mutluyuz" dedi.

Şirket Harry'yi uzun süreli istihdam etmeyi düşünüyor.

• Beğen
Tepkiler: ebuş...

Onur Saka

Onur Saka

Üye
vayy be

ogul8

ogul8

Üye
allllllllllllllaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh:naughty::ehe:box:islik

aLone

aLone

Üye
bala bak arkadaş ya:D

Perfect!

Üye
şanslı mı ki
ilerde şeker hastası olmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...