12 DABO Antrenör Eğitim Semineri ve Denklik Kursu Ankarada yapılacak

Sponsorlu Bağlantılar

d€rVish

d€rVish

Üye
12 DABO Antrenör Eğitim Semineri ve Denklik Kursu Ankarada yapılacak
Türkiye Basketbol Federasyonu 12 DABO Direktörlüğü’nün 2010-2011 Kış Dönemi faaliyet programı kapsamında TBF Eğitim Kurulu tarafından gerçekleştirilecek olan “12 DABO Antrenör Eğitim Semineri ve Denklik Kursu” 26-28 Kasım 2010 tarihleri arasında Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek. Ankara’da 3 gün sürecek olan seminere, 12 DABO’nun faaliyette bulunduğu 55 ilden yaklaşık 80 antrenör katılacak. Seminerde oturumların yanı sıra, uygulamalı dersler de verilecek.

12 DABO Direktörü Samer Şenbayrak konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bu seminerleri her yıl dönem başlarında gerçekleştirdiklerini söylerken, “Sporcularımızın eğitiminin yanı sıra, 12 DABO’da görev yapan antrenörlerimizin eğitilmesi konusunda da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Dünya basketbolunda teknik-taktik anlamındaki en son gelişmeleri takip ederek antrenörlerimizin bilgisine sunma gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda, her yıl 12 DABO Eğitim Yılı öncesinde gerçekleştirdiğimiz antrenör seminerlerimizin 16.’sını de 26-28 Kasım tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştireceğiz. Bu seminerlerle birlikte, Anadolu’da, basketbol anlamında ciddi birikime ve donanıma sahip antrenörler yetiştirme hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz. Bize bu imkanı sağlayan başta TBF Başkanı Turgay Demirel olmak üzere, eğitim konusunda desteklerini esirgemeyen Eğitim Kurulu Başkanı Necati Güler’e teşekkür ediyorum. Tüm katılımcılara başarılar diliyorum” diye konuştu.