100WEBSPACE DE PHP-NUKE FORUM AÇMAK

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erciyesli

Üye
    Konu Sahibi
100WEBSPACE DE PHP-NUKE FORUM AÇMAK
Arkadaşlar şimdi aşama aşama 100webspace'de nasıl php-nuke 7.5 kurulur, onu anlatacağım. Öncelikle 100webspace'in sayfasına girip ( ) "Free Hosting Package" a üye olmasısınız. Tabii bu kısmı çok kolay olduğu için geçiyorum.

Gelelim üye olduktan sonraki işlemlere. Bilgisayaranıza herhangi bir siteden php-nuke 7.5'i indirmelisiniz. Örnek olarak yazarak direkt indirebilirsiniz. Herhangi bir klasöre extract ettikten sonra, Cuteftp veya başka bir program yoluyla Php Nuke 7.5 klasörünün içindeki html klasörünün içeriğini 100webpace'in size verdiği alana upload etmelisiniz.

Cuteftp'de file>new>ftp site diyerek önünüze çıkan tablodan "label" a istediğnizi yazın. Diğer kısımları ise 100webspace'in göndermiş olduğu e-posta mesajı yardımı ile dolduracağız. Bu mesajın orta kısmında ftp information denilen bir kısım var:

FTP information:
FTP Host: or 70.84.148.229
Login: gencadam
Password: 123456

Bana gelen mesajdaki bölümü yukarıya aldım. İşte Cuteftp'de "host adress" bölümüne 70.84.148.229 yazılmalı. Tabi ben böyle yazıyorum ama siz, size gelen mesaja göre dolduracaksınız. "username" ve "password" bölümlerine de gencadam ve 123456 yazıyorum. Siz size gelen mesaja göre hareket edersiniz. Sonra aşağıdaki "connect" butonuna basıyoruz.

Şimdi karşınıza gencadam.goldeye.info klasörü çıkmış olmalı. Benim karşıma çıktı daha doğrusu. Siz ise sizinseçiminiz.goldeye.info klasörü ile karşılaşmış olacaksınız. Php Nuke 7.5'teki html klasörünün içeriğini (not: klasörün kendisini değil içeriğini) sizinseçiminiz.goldeye.info klasörüne boca edin. Yani bu klasörde config.php, admin.php gibi dosyalar açar açmaz görünecek halde olmalı.

Evet yolu yarıladık sayılır. Bundan sonrasını lütfen dikkatle uygulayın. Sıradaki işimiz bir database oluşturmak olacak. Bu iş için 100webspace'in control panelinden giriş yapmamız gerekiyor. adresini yazıp, size gönderilen e-posta mesajında verilen username ve password'u kullanarak giriş yapabilirsiniz.Mesajda aşağıya aldığım bölümde login bilgileri mevcut.

Access the Control Panel here:

Login: gencadam
Password: 123456

Artık control panel'desiniz. Yapmanız gereken Phpmyadmin'e girerek bir database oluşturmak. Oluşturduğunuz databese'in isminin bir kısmını siz belirliyorsunuz, şifreyi de bu kısımda tespit etmelisiniz. Bir database oluşturunca 100webspace'in size göndereceği e-posta mesajını bekleyin. Oluşturduğunuz bu MySQL database'e ait bilgileri içeren bu mesajda çok önemli notlar var. Mesajın içindeki işimize yarayacak olan bölümü aşağıya alıyorum. Tabii unutmadan tekrar edeyim bu bana gelen mesajdaki bölümler, size ise seçimlerinize göre farklı bir mesaj gelecektir.

username: gencadam_db
password: gen000
database name: gencadam_db
database host: goldeye.info
database port: 3306


Bunlar sitenizin anaklasöründe bulunan config.php dosyasını değiştirmek için kullanacağınız altın değerinde bilgilerdir.

İsterseniz hala control panelde iken control paneldeki son işimizi bitirip buradan config.php dosyasını düzenlemeye geçelim.

En son bir database oluşturmuştuk. Benim database'imin ismi gencadam_db. Artık phpmyadmin'den çıkabiliriz. Control Panel ana sayfasında "Manage MySQL Databases" kısmına giriyoruz. Burada oluşturduğunuz database'in isminin üzerine gelip tıklayın ve açılan pencerede sol tarafta database'inizin üzerine gelip tekrar tıklayın. Sağ tarafta Yapı, SQL, Dönüştür, Ara, Sorgula gibi butonlar görünmesi gerekiyor. Bu butonlardan SQL'e tıklayın. Burada GÖZAT'a basmanız gerekiyor. Çıkan pencereden bilgisayarınızdaki Php Nuke 7.5 klasörünün içindeki sql klasöründe bulunan nuke.sql dosyasını seçmeniz gerekiyor. Böylece database'inize tabloları eklemiş oldunuz. Phpmyadmin'den tekrar çıkabilirsiniz artık. Hatta control panel'den bile çıkın, zira son bir hamle daha yapmamız gerekiyor.

Son olarak database oluşturduktan sonra bize gelen e-posta mesajı ışığında config.php dosyasını değiştirmek. Ben config.php
dosyasını bilgisayarımda değiştirip sonra bu dosyayı upload edeceğim. İsteyen ftp üzerinden de değiştirebilir. Php Nuke 7.5 klasörünün içindeki html klasöründe bulunan config.php dosyasını wordpad ile açmalısınız. Bu dosyada belli bölümlerde değişiklik yapacağız. Dosyada değişklik yapılacak olan bölümü aşağıya alıyorum:

$dbhost = "goldeye.info"; (Bu kısma goldeye.info yazmalısınız)
$dbuname = "gencadam_db"; (Bu kısma oluşturduğunuz database user name'i yazın. İsmini gelen mesajdan öğrenebilirsiniz.)
$dbpass = "123456"; (Database'in şifresi)
$dbname = "gencadam_db"; (Database'inizin ismi)
$prefix = "nuke"; (Bu kısma dokunmayın)
$user_prefix = "nuke"; (Bu kısma dokunmayın)
$dbtype = "MySQL"; (Bu kısma dokunmayın)
$sitekey = "SdFk*fa28367-dm56w69.3a2fDS+e9"; (Bu kısma da dokunmayın)
$gfx_chk = 0; (Bence şimdilik bu kısma da dokunmayın)
$subscription_url = ""; ((Bu kısma dokunmayın)


Eveeet. Şimdi save edip dosyayı kapatın. Dosyayı 100webspace'in ana klasörüne upload edin. Tabii cuteftp veya bir ftp programı kullanarak. Aslında önceden config.php dosyasını yüklemiştik. Dolayısıyla overwrite'a onay vermelisiniz. Böylece 100webspace'e php nuke 7.5 kurulumunu tamamlamış olduk. Artık sitenizi açıp istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Superuser oluşturmayı da unutmayın. Herkese sevgiler...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt