1 modem 2 ayrı odaya paylaşma

Sponsorlu Bağlantılar

Orhan Bütün

Orhan Bütün

Üye
    Konu Sahibi
1 modem 2 ayrı odaya paylaşma
herkeze selam olay şu bizim evde ikiten kablo internet gişi var şansına birisi benim odama ama evde bir modem var
Sorum Şu
Ben o girişe kablolu bir şekilde laptopbu nasıl bağlarım
NOT
Laptop Özelikleri
Casper Nirvana
Windows 10

Adminer konuyu silmeyip en uygun yere taşımanızı rica ediyom çünkü nere konu açıcamı bilmiyom

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Modemde Wifi yok sanırım bunu sorduğuna göre doğru mu ?

Orhan Bütün

Orhan Bütün

Üye
    Konu Sahibi
yok olay yanış
olay şu
iktane modem girişi var
ben hiç modemle uraşmdan soket laptop bağlaak istiyorum

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bişey Anlasam Yardımcı Olucamda

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Doğru Türkçe kullanarak tekrar yazarsan evet ciddi anlamda yardım edebiliriz.

PALA.

PALA.

Üye
2 odadan gelen kabloları modemin üzerindeki Lan 1-2-3-4 gibi girişlere takabilirsin.
Adminin dediği gibi wifi özelliği varsa kullanın pratik olur...
Sorunuz anlaşılmadı tahmin mi yürütecez :)

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Arkadaşın olay şu şekil . Evde iki tane internet portu var. Birisinde modem taklı diğeri ise boş . Modem taklı olan oturma odasında diğeri benim odada . Modemden benim odaya kablo çekmek istemiyorum . Kendi odamdaki porta modem takmadan direkt kablo ile laptop bağlayabilir miyim ?

Orhan Bütün

Orhan Bütün

Üye
    Konu Sahibi
2 odadan gelen kabloları modemin üzerindeki Lan 1-2-3-4 gibi girişlere takabilirsin.
Adminin dediği gibi wifi özelliği varsa kullanın pratik olur...
Sorunuz anlaşılmadı tahmin mi yürütecez :)
Bak olay şu şimdi modemi internete bağladımzı yer direk pc bağlmak istiyom

PALA.

PALA.

Üye
Bak olay şu şimdi modemi internete bağladımzı yer direk pc bağlmak istiyom
Tam olarak durumu anlayamadım yine ama yanlışım varsa düzeltin...
Modemi splitter ile telefon hattına bağlarsın, bilgisayarıda modeme bağlarsın...
Onun dışında biraz zor... Dediğin gibi yaptın mı modem aradan çıkıyor...
Tesissatı değiştirmen gerekebilir, telefon kablosu ile internet kablosu farlı oluyor genelde kesin konuşamam :hmmm

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bilgisayara bağlanan kablo tipi RJ-45, telefon hattı ise RJ-11. Bunların birbirinin yerine uymasını hiç bekleme yerine uysa bile modemin yapısı çok farklı IP atar katmanları vardır vs, sen bunları göz önüne alarak böyle düşünce ile bir sonuca varamazsın. Modemde wifi özelliği yok ise mecbur ya kablo çekeceksin yada modemi değiştireceksin.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Bilgisayara bağlanan kablo tipi RJ-45, telefon hattı ise RJ-11. Bunların birbirinin yerine uymasını hiç bekleme yerine uysa bile modemin yapısı çok farklı IP atar katmanları vardır vs, sen bunları göz önüne alarak böyle düşünce ile bir sonuca varamazsın. Modemde wifi özelliği yok ise mecbur ya kablo çekeceksin yada modemi değiştireceksin.
Devlet dairelerinde, iş yerlerinde yapılıyor ama onun tesisatı farklı çekiliyor, çözüm dediğiniz gibi...