PKK'nın kaçırdığı Alman dağcılar serbest

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
looney

looney

Üye
    Konu Sahibi
PKK'nın kaçırdığı Alman dağcılar serbest

AĞRI, (DHA)

PKK'lı teröristlerin 8 Temmuz gecesi Ağrı Dağı’nda kaçırdığı 3 Alman dağcının bugün serbest bırakıldığı ileri sürüldü.
Ağrı Dağı'na tırmanış için 7 Temmuz günü Doğubayazıt'tan ayrılan 13 Alman dağcının 3 bin 200 metrede kurduğu kampları 8 temmuz gecesi 5 PKK'lı terörist tarfından basılmıştı. Teröristler Alman dağcılar Lars Holger Renne (33), Martın Georg (49), Helmut Johann'ı (65) kaçırmıştı.

mservank

mservank

Üye
ne mutlu almanlara

karides

Üye
Öldürülmeyecekleri belliydi zaten; çünkü bu PKK'nın eylem biçimine uymuyordu. Büyük ihtimalle bir yönetim karmaşası yaşandı (hani bir orduda iki general olmaz hesabı). Alman'ı, Türk'ü önemli değil zaten; insan yaşamı söz konusu burada. Kurtulduklarına sevindim. Kafama takılan soru şu ki, Türkiyemin aciz hükümeti neden Alman özel timinin gelmesine müsaade etti onu anlayamadım; şimdi onlar kurtarmış oldu ve biz yine aciz görüneceğiz. Turgut özal'ı günahım kadar sevmezdim; ama o bile kabul etmezdi o özel timin gelişini. Yazık, ülkem her olayda prestij kaybediyor.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Türk sanıp kaçırdılar herhalde... Açık ten görünce saldırmaya başlıyorlar sanırım. Allah bilir yakaladıklarında da "bunlar Alman taklidi yapıyorlar, biz yemeyiz akıllıyız(!) biz," falan demişlerdir... Ama malüm örgüt içinde Türkçe bilenden çok Almanca bilen olduğu için durum anlaşılmıştır herhalde...

looney

looney

Üye
    Konu Sahibi
Öldürülmeyecekleri belliydi zaten; çünkü bu PKK'nın eylem biçimine uymuyordu. Büyük ihtimalle bir yönetim karmaşası yaşandı (hani bir orduda iki general olmaz hesabı). Alman'ı, Türk'ü önemli değil zaten; insan yaşamı söz konusu burada. Kurtulduklarına sevindim. Kafama takılan soru şu ki, Türkiyemin aciz hükümeti neden Alman özel timinin gelmesine müsaade etti onu anlayamadım; şimdi onlar kurtarmış oldu ve biz yine aciz görüneceğiz. Turgut özal'ı günahım kadar sevmezdim; ama o bile kabul etmezdi o özel timin gelişini. Yazık, ülkem her olayda prestij kaybediyor.

yorumun için teşekkürler ;)

--------------- Ekleme ---------------

Türk sanıp kaçırdılar herhalde... Açık ten görünce saldırmaya başlıyorlar sanırım. Allah bilir yakaladıklarında da "bunlar Alman taklidi yapıyorlar, biz yemeyiz akıllıyız(!) biz," falan demişlerdir... Ama malüm örgüt içinde Türkçe bilenden çok Almanca bilen olduğu için durum anlaşılmıştır herhalde...

sanada kardeşim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt