Bölümler Arası Nasıl Geçiş Yapılıyor ? (Yazılımdan Bilgisayara)

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bölümler Arası Nasıl Geçiş Yapılıyor ? (Yazılımdan Bilgisayara)
Abiler şu anda tercihe bilgisayar mühendisliği yazsam sonradan istersem aynı/farklı üniversitelerde yazılım mühendisliği bölümüne geçebiliyor muyum ?

arslan3332

arslan3332

Üye
Yatay geçiş hakkında araştırma yaparsan merak ettiğin bütün bilgilere erişebileceğini düşünüyorum öğrenim hayatında başarılar dilerim

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Benim bildiğim kadarı ile okuduğun bir bölümü daha sonra başka bir okulda okuyamıyordun. Tabii bu söylediğim benim zamanımda idi. Belki degistirmislerdir.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Kurum içi yatay geçiş diye bişey var ama her fakultenin uygulama esasları farklıdır. Mesela bazı fakultelerde geçmek istediğin bölümün taban puanına sahipsen, 2. sınıfta bölüm değiştirme hakkı verebiliyor. Mesela 1. sınıfın sonunda makina mühendisliğinden inşaat mühendisliğine bile geçme mümkün olabiliyor. Ama her yıl kanunlarda değişiklikler olabiliyor, böyle olasılıklarla yaşamamanı tavsiye ederim, ileride hesaplar tutmayabilir.

• Beğen
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Asıl istediğim yazılım zaten de , ne olur ne olmaza karşı yazılımdan sonra gelme ihtimali yüksek bir de bilgisayar mühendisliği yazıyorum onun için sormuştum . Zira geçen sene Beykoz Üniversitesi tercihim puan ve sıralamam yettiği halde gelmemişti . ÖSYM'yi arayıp bildirdim 3 saniye bile konuşmadı neredeyse . Yanlış bakmışsınızdır diye geçiştirdi . En son giren öğrenciye baktım benden 60bin sıralama geride özel liseden girmiş bir arkadaş . "Herhalde engelli kontenjanındandır ya burada da torpil geçmez ya?" diye kendimi avuttum :) Bu sene de işimi şansa bırakmamak için araştırıyordum . Teşekkürler cevaplar için çok uzattım :D

• Beğen
Tepkiler: arslan3332
arslan3332

arslan3332

Üye
Asıl istediğim yazılım zaten de , ne olur ne olmaza karşı yazılımdan sonra gelme ihtimali yüksek bir de bilgisayar mühendisliği yazıyorum onun için sormuştum . Zira geçen sene Beykoz Üniversitesi tercihim puan ve sıralamam yettiği halde gelmemişti . ÖSYM'yi arayıp bildirdim 3 saniye bile konuşmadı neredeyse . Yanlış bakmışsınızdır diye geçiştirdi . En son giren öğrenciye baktım benden 60bin sıralama geride özel liseden girmiş bir arkadaş . "Herhalde engelli kontenjanındandır ya burada da torpil geçmez ya?" diye kendimi avuttum :) Bu sene de işimi şansa bırakmamak için araştırıyordum . Teşekkürler cevaplar için çok uzattım :D
Bu tür olaylarda kesinlikle hakkını ara ileride çok pişman olursun. Bunu sana yapanlar emin ol pusuda bekliyor biraz sesini çıkartmaya başlasan yanlışlık olmuş senin hakkınmış deyip yaptıkları kurnazlıkların üzerini örtmeye çalışacaklar çünkü yaptıkları hukuksuzluğun cezası ağırdır korkuyorlar.Bizim milletimiz hakkını savunmadığı için bu tür hukuksuzluklara ve haksızlıklara cesaret edebiliyorlar. İyi bir avukata git danış yeterli maddi bütçen yoksa barodan ücretsiz avukat talep et dava aç emin ol kazanacaksın sakın hakkını böyle ahlaksızlara yedirme.

Üst Alt