Amatör Telsizcilik

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Amatör Telsizcilik
Amatör telsizcilik hakkında bilgisi olanlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

PALA.

PALA.

Üye
Aman canim, evde mi kaldin kuzum :)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Geçen bir gençle konuşuyorduk, sivillerin telsiz kullanmasın için tıpkı ehliyet gibi amatör telsizcilik belgesi alması lazım diyordu :cool

Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Aynen belge gerekiyor ama bana da daha çok bilgi gerekiyor :pc:

PALA.

PALA.

Üye
Aynen belge gerekiyor ama bana da daha çok bilgi gerekiyor :pc:
Belge bant genişliğine göre sınıflara ayrılabilir. Tabi techizatı herkes temin edemez.
Misal polis, jandarma, belediye personelinin telsizlerini dinlemek suç sayılabilir ve sınıf ayrımı yapılmıştır.

Bir de avcıların avlaklarda kullandığı telsizler var birde onlara bak ama onlarda istasyon olmadığı için mesafe kısa kalabilir 1-2 km kadar olabilir.

Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Acil durumlarda yardımcı olabilmek için istiyorum. Belge almak kolaymış. Belgesiz her türlü suç. Daha farklı bilgiler verebilecek kimse yok mu yahu bu işle ilgilenen falan elbet vardır. :hmmm

ismailsevinc

ismailsevinc

Üye
bir ara bende merak salmıştım ve eski sınav sorularını indirip çalışmaya başlamıştım ama sonra kaldı.
amatör telsizci belgesi aldıktan sonra her türlü telsizi edinebiliyorsun. eskiden belgesiz telsiz bulundurmak ve kullanmak yasaktı şimdi nedir bilmiyorum kanun olarak
bir çok ilde dernekler var.
, bunların başında
Bursa da bir dernek bulmuştum görüştüm adamlarla bekleriz tanışmaya dediler ama fırsat bulup gidemedim. dediğim gibi sonra kaldı o mesele
facebook üzerinde de gruplar var çok detaylı bilgi alabilirsin

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
bir ara bende merak salmıştım ve eski sınav sorularını indirip çalışmaya başlamıştım ama sonra kaldı.
amatör telsizci belgesi aldıktan sonra her türlü telsizi edinebiliyorsun. eskiden belgesiz telsiz bulundurmak ve kullanmak yasaktı şimdi nedir bilmiyorum kanun olarak
bir çok ilde dernekler var.
, bunların başında
Bursa da bir dernek bulmuştum görüştüm adamlarla bekleriz tanışmaya dediler ama fırsat bulup gidemedim. dediğim gibi sonra kaldı o mesele
facebook üzerinde de gruplar var çok detaylı bilgi alabilirsin
:tşk:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...