windows10 education pin sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
windows10 education pin sorunu
merhabalar okudugum üniversite bilgisayar mühendisi öğrencilerine ücretsiz win10 edu edition key veriyor kodu aldım ve bilgisayarımda etkinleştirdim fakat pin koymak zorunda bırakıyor beni internetten kaldırma yollarına baktım fakat ne yaptıysam bilgisayarı sonraki açışımda beni pin koymaya zorluyor bunu nasıl kaldırabilirim

PALA.

PALA.

Üye
Admin olarak oturum açtığınızdan emin olun. Bu makaleleri incelediniz mi ?

• Beğen
Tepkiler: Adeczi

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
Admin olarak oturum açtığınızdan emin olun. Bu makaleleri incelediniz mi ?

evet admin olarak kullanıyorum
linke baktım uyku modundan sonra şifre isteme kapandı ama ilk açılışta istemeye devam ediyor
başka biryerden kilit ekranını kapatmaya baktım onu denedim oda işe yaramadı

PALA.

PALA.

Üye
Kullandığın sürümdende kaynaklanabilir yada temiz kurulum yapmamaktan. Bunların başka ayarlarıda var ama en basiti çalıştıra netplwiz komutunu yazıp gelen ekrandaki tiki kaldırmak ve boşluk tuşuna basıp boş parola girmek gibi.

Birde kilitle seçeneğindeki tik de kaldırılmalıdır

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
Kullandığın sürümdende kaynaklanabilir yada temiz kurulum yapmamaktan. Bunların başka ayarlarıda var ama en basiti çalıştıra netplwiz komutunu yazıp gelen ekrandaki tiki kaldırmak ve boşluk tuşuna basıp boş parola girmek gibi.

Birde kilitle seçeneğindeki tik de kaldırılmalıdır
netplwiz yazınca attıgınız fotoğraftaki parola girilmelidir yazısı çıkmadı

PALA.

PALA.

Üye
Enpediye sorabilirsin grup ilkesinden yada kayıt defterinden bir ayar gerekli olabilir ama bilmiyorum, sanırım bu sürümle alakalı genel kullanıma uygun bir sürüm değilse böyle bir şart olabilir. Diğer sınıf arkadaşlarında aynı durumda sanırım.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Başlata, 'netplwiz' yazıp kullanicilar bu bilgisayarı kullanmak icin parola girmelidir. Yazan yerdeki tiki kaldiriniz. (Uygula dedikden sonra sifre soracaktir.) Ayrıca oradan grup uyeligi kismindan Yönetici diye secerseniz sorun kalmaz.

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
Enpediye sorabilirsin grup ilkesinden yada kayıt defterinden bir ayar gerekli olabilir ama bilmiyorum, sanırım bu sürümle alakalı genel kullanıma uygun bir sürüm değilse böyle bir şart olabilir. Diğer sınıf arkadaşlarında aynı durumda sanırım.
anladım teşekkür ederim biraz daha bakarım olmadı yapacak bir şey yok
şuan hazırlıkta okuyorum tanıdıgım b.mühendisi birkaç kişi var ve onlar eskiden ***** yapmışlardı şuan için benden başka orjinal key giren yok yani
Başlata, 'netplwiz' yazıp kullanicilar bu bilgisayarı kullanmak icin parola girmelidir. Yazan yerdeki tiki kaldiriniz. (Uygula dedikden sonra sifre soracaktir.) Ayrıca oradan grup uyeligi kismindan Yönetici diye secerseniz sorun kalmaz.

fakat oradaki o yazı ve tik kaldırma yeri gelmiyor bende

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
Ekran görüntüsü paylasabilir misiniz ?
tabiki
şey düşnüyorum acaba edu edition olduğu için belirli şeylere erişimi engelliyor ve güvenlik nedeniyle pin koyma seçneğini zorunlu hale mi getiriyor acaba

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
tabiki
şey düşnüyorum acaba edu edition olduğu için belirli şeylere erişimi engelliyor ve güvenlik nedeniyle pin koyma seçneğini zorunlu hale mi getiriyor acaba
Digere girip Administrators'u secin.

Ardindan, pencereyi kapatip ilk acilan pencereden gelismisi secip, 'Kullanicilar bu bilgisayarı kullanmak için parola girmelidir' yazan tiki kaldiriniz.

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
Digere girip Administrators'u secin.

Ardindan, pencereyi kapatip ilk acilan pencereden gelismisi secip, 'Kullanicilar bu bilgisayarı kullanmak için parola girmelidir' yazan tiki kaldiriniz.
zaten administrators du ama ben yine dediğiniz gibi diğer den seçtim tekrar oturum açmak istedi açtıktan sonra netplwiz ekranına tekrar girdim ama değişen bir şey olmadı

gelişmiş ekranına geldigimde bunlar çıkıyor

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekran görüntüsündeki gibi olması lazım.

Yada Başlat > Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma Seçenekleri (Sol Taraftan). Bölümünden Pini kaldırmayı denyiniz.

Ekli dosyalar

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi

Ekran görüntüsündeki gibi olması lazım.

Yada Başlat > Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma Seçenekleri (Sol Taraftan). Bölümünden Pini kaldırmayı denyiniz.
onu yapıyorum pin unuttum diyip yeni pin gir dediğinde boş bırakıyorum oluyor fakat bilgisayrı kapatıp açınca pin koymaya zorluyor beni tekrardan
pin koymadan kilit ekranından çıkamıyorum
onu yapıyorum pin unuttum diyip yeni pin gir dediğinde boş bırakıyorum oluyor fakat bilgisayrı kapatıp açınca pin koymaya zorluyor beni tekrardan
şimdi farkettim de pin kaldır seçeneği bende gelmiyor pin değiştirme ve unuttum seçeneği geliyor sadece
sanırım düşündüğüm gibi edu hesabı olduğu için yapıyor bunu en kısa zamanda format atıp pro kurmam gerekecek

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator

şimdi farkettim de pin kaldır seçeneği bende gelmiyor pin değiştirme ve unuttum seçeneği geliyor sadece
sanırım düşündüğüm gibi edu hesabı olduğu için yapıyor bunu en kısa zamanda format atıp pro kurmam gerekecek

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Aynen pro dan şaşmayacan :pc:

• Beğen

Üst Alt